Co mówi prawo


 • Pozyskiwanie środków finansowych

  04.03.2014
  Pozyskiwanie środków finansowych

  Jak wygląda model społeczności siatkarskiej. Jak funkcjonuje? Jak przejść od lokalnej inicjatywy do profesjonalnie funkcjonującego klubu czy stowarzyszenia? Wbrew pozorom nie jest to takie trudne. Najważniejsza jest inicjatywa, a przy odrobinie determinacji możemy… więcej »

 • Klub sportowy Organizacją Pożytku Publicznego

  19.12.2013
   Klub sportowy Organizacją Pożytku Publicznego

  Do składania zeznań podatkowych zostało jeszcze kilka miesięcy; ale warto już wcześniej pomyśleć czy mój klub mógłby zostać Organizacją Pożytku Publicznego? Ustawa o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie z 24 kwietnia 2003 roku mówi, iż klub… więcej »

 • Czas na organizację obozów sportowych dla uczniów

  20.05.2013
  Czas na organizację obozów sportowych dla uczniów

  Wakacje i ferie to doskonała okazja, aby zadbać o właściwy wypoczynek dzieci i młodzieży. Najważniejsze jest jednak, aby przygotowane przez organizatorów, a wybrane przez rodziców i dzieci formy wypoczynku nie tylko sprawiały radość i spełniały marzenia, ale miały… więcej »

 • Indywidualny program nauczania nauczyciela WF

  Indywidualny program nauczania nauczyciela WF

  Jeśli chcemy uzyskać większą ilość lekcji wychowania fizycznego poświęconych nauczaniu siatkówki w szkołach to optymalnym rozwiązaniem do tego jest opracowanie przez poszczególnych nauczycieli a później przyjęcie przez Radę Pedagogiczną szkoły Indywidualnego… więcej »

 • Procedura zatwierdzania rocznych planów lekcji

  Procedura zatwierdzania rocznych planów lekcji

  Nauczyciel może zaproponować program nauczania ogólnego opracowany samodzielnie lub we współpracy z innymi nauczycielami. więcej »

 • Ubezpieczenie dzieci uprawiających sport w szkole i klubie

  Ubezpieczenie dzieci uprawiających sport w szkole i klubie

  Najpopularniejszym ubezpieczeniem przeznaczonym dla dzieci i młodzieży jest szkolne ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków. Większość rodziców, decyduje się na zawarcie takiej umowy ubezpieczenia w szkole, czy na uczelni, gdyż tak jest zazwyczaj… więcej »

 • Organizacja klubu młodzieżowego

  Organizacja klubu młodzieżowego

  Organizacja klubu młodzieżowego w Polsce – status prawny, przepisy, założenia organizacyjne, bezpieczeństwo trenerów i zawodników. więcej »

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice