Publicystyka

 • Siatkówka. Mistrzowska gra

  10.10.2020
  • Publikacja posiada materiał video
  Siatkówka. Mistrzowska gra

  Niezbędnik małych fanów i fanek siatkówki! Gdzie w Polsce grają najlepsze drużyny siatkarskie? Jaką drogę przeszła polska reprezentacja, aby sięgnąć po upragnione złoto? Ile razy Polska zdobywała tytuł mistrza świata? Jaką funkcję na boisku pełni libero? Na te… więcej »

 • FENOMEN POLSKICH KIBICÓW

  20.04.2020
  • Publikacja posiada podłączone pliki PDF
  FENOMEN POLSKICH KIBICÓW

  Każdy z nas ma swój ulubiony sport, który niekoniecznie uprawia, ale przynajmniej lubi go oglądać. Jacy jesteśmy My - polscy kibice? Obecnie mamy wielu znanych sportowców. Kto z nas nie zna Adama Małysza, Kamila Stocha, Roberta Kubicy czy Roberta Lewandowskiego?… więcej »

 • Czym jest talent trenera i zawodnika

  28.01.2015
  Czym jest talent trenera i zawodnika

   „Czym jest talent trenera i zawodnika” na podstawie książki Rasmusa Andersena „Kopalnie talentów” autor książki w wyniku rozmów z wybitnymi trenerami różnych kontynentów i różnych dziedzin sportu wysnuwa ogólne wnioski dotyczące szkolenia… więcej »

 • Samorząd - naturalny partner każdego Projektu

  24.04.2014
  Samorząd - naturalny partner każdego Projektu

  W polskim systemie ustrojowym zasadniczą funkcję spełnia samorząd, z którym stykamy się na każdym kroku, niezależnie od zakresu spraw oraz ich miejsca. Jest to „cichy towarzysz codzienności”, często działający w tle, bez rozgłosu, zaspokajający potrzeby… więcej »

 • Przykładowe lekcje siatkówki plażowej

  31.03.2014
  Przykładowe lekcje siatkówki plażowej

  Prezentujemy pięć 45-minutowych lekcji siatkówki plażowej. Zajęcia z siatkówki plażowej wpisują się w treści podstawy programowej realizowanej na lekcjach wychowania fizycznego i mogą stanowić dla uczniów doskonałą alternatywę. więcej »

 • Zabawy i ćwiczenia wprowadzające do siatkówki plażowej

  20.02.2014
  Zabawy i ćwiczenia wprowadzające do siatkówki plażowej

  Prezentowane zabawy i ćwiczenia wprowadzające do siatkówki plażowej, to zabawy kształtujące zwinność, szybkość, skoczność, siłę oraz koordynację. Zabawy związane z rzutami i biegami, ćwiczenia ze współpartnerem oraz z ćwiczenia z przyborami są do… więcej »

 • Mars i Wenus grają w siatkówkę

  10.01.2014
  • Publikacja posiada podłączone pliki PDF
  Mars i Wenus grają w siatkówkę

  Różnice w budowie anatomicznej, różnice w rozumieniu podstawowych informacji czy różnice w reakcjach emocjonalnych między kobieta a mężczyzną od zawsze interesowały ludzkość i były wdzięcznym tematem wszelakich badań naukowych czy empirycznych ale też różnych… więcej »

 • Siatkówka młodzieżowa w Polsce - wyniki badania

  31.07.2013
  Siatkówka młodzieżowa w Polsce - wyniki badania

  Prezentujemy Państwu wyniki ankiety dotyczącej edukacji kadry szkoleniowej oraz systemu szkolenia młodzieży, która została przeprowadzona we wrześniu 2012 r. podczas cyklu konferencji szkoleniowych Siatkarskich Ośrodków Szkolnych oraz trenerów klubów młodzieżowych.… więcej »

 • Plażówka w szkole

  09.06.20131 wypowiedź
  Plażówka w szkole

  Nadszedł czas gdy sezon halowy zakończył się i wielu trenerów zastanawia się czy ich podopieczni mogą/powinni grać w siatkówkę plażową. Część trenerów uważa, że siatkówka plażowa szkodzi ich podopiecznym, część nie ma wyrobionego zdania i pozwala… więcej »

 • Zasady gry w plażówkę

  Zasady gry w plażówkę

  Siatkówka plażowa jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się dyscyplin sportu. Poznaj jej zasady! więcej »

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice