Biblioteka

Przeglądasz wszystkie publikacje
Jeżeli potrzebujesz publikacji z konkretnego zagadnienia, skorzystaj z opcji widocznych z lewej strony. Wtedy lista publikacji zostanie odpowiednio zawężona.
 • Video Wykład cz.1

  Video Wykład cz.1

  Młodzieżowa Akademia Siatkówki ma przyjemność zaprezentować Państwu pierwszy video wykład z planowanej do wydania serii filmowych materiałów dydaktycznych, które będą stanowić praktyczną pomoc w nauczaniu Siatkówki na różnych poziomach zaawansowania… więcej »

 • Video Wykład cz. 3

  Video Wykład cz. 3

  Młodzieżowa Akademia Siatkówki ma przyjemność zaprezentować Państwu trzecią część wykładu video Roberta Bałuszyńskiego poświęconej zagrywce szybującej z wyskoku. Dzięki uprzejmości FIVB wykład video „ Metodyka i doskonalenie zagrywki szybującej z… więcej »

 • Video Wykład cz. 2

  Video Wykład cz. 2

  Młodzieżowa Akademia Siatkówki ma przyjemność zaprezentować Państwu drugą część wykładu video Roberta Bałuszyńskiego poświęconej zagrywce szybującej z wyskoku. Dzięki uprzejmości FIVB wykład video „ Metodyka i doskonalenie zagrywki szybującej z wyskoku”… więcej »

 • Przemieszczanie się w obronie, ataku i bloku - nauka podstaw

  Przemieszczanie się w obronie, ataku i bloku - nauka podstaw

  Przemieszczenie do przodu lub w bok następnie zatrzymanie się w niskiej pozycji następuje, gdy zawodnicy bronią, bądź przyjmują piłkę spadającą blisko podłogi. Gdy zawodnicy opanują niską pozycję, trener może nauczyć padów, jako zaawansowanej techniki.… więcej »

 • Podstawy techniki wystawiania piłki

  Podstawy techniki wystawiania piłki

  Podczas nauki wystawienia powinno łączyć się rozwijanie równoczesne zarówno techniki wystawienia, jak i kierowanie piłki w określony punkt, do zawodnika (celu). Przez wystawianie konsekwentnie w ten sam sposób wystawiający kształtuje odpowiedni nawyk… więcej »

 • Podstawy techniki i taktyki obrony gry

  Podstawy techniki i taktyki obrony gry

  Wszyscy ćwiczący linii obrony powinni przyjmować właściwe postawy, aby szybko reagować na nieprzewidziane ataki. Ważne jest położenie ramion i nóg. Należy zwracać uwagę na zamach ramion atakującego; każdy atakujący ma swoje szczególne przyzwyczajenia. więcej »

 • Podstawy techniki i taktyki ataku

  Podstawy techniki i taktyki ataku

  Kiedy atakujący wykonuje rozbieg ze stałą szybkością do wystawionej piłki wówczas trudniej jest trafić z rytmem, aby naskok wykonać w odpowiednim czasie z wymaganą eksplozywnością. Należy uczyć obserwować boisko przeciwnika przed rozpoczęciem rozbiegu oraz… więcej »

 • Podstawy techniki i taktyki przyjęcia zagrywki

  Podstawy techniki i taktyki przyjęcia zagrywki

  Pierwszym krokiem w nauce przyjęcia zagrywki jest dojście do piłki z przyjęciem jej przed sobą w średniej pozycji ciała. Piłka nie powinna być przyjęta powyżej wysokości pasa, ale jeśli zawodnik nie ma czasu, aby przemieścić się w bok, aby odebrać… więcej »

 • Podstawy techniki zagrywki

  Podstawy techniki zagrywki

  Naukę zagrywki rozpoczynamy od zagrywki dolnej uwzględniając następujące zasady. Umieszczenie piłki na drodze ramienia uderzającego odwiedzionego do tyłu. Prowadzenie ramienia uderzającego w kierunku piłki skoordynowane z wyprostem nóg i przeniesieniem… więcej »

 • Podstawy techniki blokowania

  Podstawy techniki blokowania

  Blokujący zajmuje miejsce naprzeciwko atakującego. Niektóre sytuacje wymagają przemieszczania się w bok. Ćwiczący wykonuje przemieszczenie się równolegle do siatki, zwrócony przez cały czas, podczas swojego ruchu, twarzą do przeciwnika.   więcej »

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice