Biblioteka

Przeglądasz wszystkie publikacje
Jeżeli potrzebujesz publikacji z konkretnego zagadnienia, skorzystaj z opcji widocznych z lewej strony. Wtedy lista publikacji zostanie odpowiednio zawężona.
 • Video Wykład cz.1

  Video Wykład cz.1

  Młodzieżowa Akademia Siatkówki ma przyjemność zaprezentować Państwu pierwszy video wykład z planowanej do wydania serii filmowych materiałów dydaktycznych, które będą stanowić praktyczną pomoc w nauczaniu Siatkówki na różnych poziomach zaawansowania sportowego. więcej »

 • Video Wykład cz. 3

  Video Wykład cz. 3

  Młodzieżowa Akademia Siatkówki ma przyjemność zaprezentować Państwu trzecią część wykładu video Roberta Bałuszyńskiego poświęconej zagrywce szybującej z wyskoku. Dzięki uprzejmości FIVB wykład video „ Metodyka i doskonalenie zagrywki szybującej z wyskoku” jest bogato ilustrowany materiałami filmowymi z największych imprez siatkarskich na świecie, podczas których kamera zarejestrowała zagrywkę przez znakomitszych graczy. Materiał filmowy został wzbogacony także o grafiki obrazujące wybrane ćwiczenia w taki sposób aby ich zastosowanie było jak najbardziej przystępne. więcej »

 • Video Wykład cz. 2

  Video Wykład cz. 2

  Młodzieżowa Akademia Siatkówki ma przyjemność zaprezentować Państwu drugą część wykładu video Roberta Bałuszyńskiego poświęconej zagrywce szybującej z wyskoku. Dzięki uprzejmości FIVB wykład video „ Metodyka i doskonalenie zagrywki szybującej z wyskoku” jest bogato ilustrowany materiałami filmowymi z największych imprez siatkarskich na świecie, podczas których kamera zarejestrowała zagrywkę przez znakomitszych graczy. Materiał filmowy został wzbogacony także o grafiki obrazujące wybrane ćwiczenia w taki sposób aby ich zastosowanie było jak najbardziej przystępne. więcej »

 • Przemieszczanie się w obronie, ataku i bloku - nauka podstaw

  Przemieszczanie się w obronie, ataku i bloku - nauka podstaw

  Przemieszczenie do przodu lub w bok następnie zatrzymanie się w niskiej pozycji następuje, gdy zawodnicy bronią, bądź przyjmują piłkę spadającą blisko podłogi. Gdy zawodnicy opanują niską pozycję, trener może nauczyć padów, jako zaawansowanej techniki. Podczas ruchu do piłki ręce powinny być trzymane się w dole skoordynowane naturalnie z ruchem ciała. więcej »

 • Podstawy techniki wystawiania piłki

  Podstawy techniki wystawiania piłki

  Podczas nauki wystawienia powinno łączyć się rozwijanie równoczesne zarówno techniki wystawienia, jak i kierowanie piłki w określony punkt, do zawodnika (celu). Przez wystawianie konsekwentnie w ten sam sposób wystawiający kształtuje odpowiedni nawyk postępowania w danej sytuacji. więcej »

 • Podstawy techniki i taktyki obrony gry

  Podstawy techniki i taktyki obrony gry

  Wszyscy ćwiczący linii obrony powinni przyjmować właściwe postawy, aby szybko reagować na nieprzewidziane ataki. Ważne jest położenie ramion i nóg. Należy zwracać uwagę na zamach ramion atakującego; każdy atakujący ma swoje szczególne przyzwyczajenia. więcej »

 • Podstawy techniki i taktyki ataku

  Podstawy techniki i taktyki ataku

  Kiedy atakujący wykonuje rozbieg ze stałą szybkością do wystawionej piłki wówczas trudniej jest trafić z rytmem, aby naskok wykonać w odpowiednim czasie z wymaganą eksplozywnością. Należy uczyć obserwować boisko przeciwnika przed rozpoczęciem rozbiegu oraz rozwijać różne sposoby atakowania. więcej »

 • Podstawy techniki i taktyki przyjęcia zagrywki

  Podstawy techniki i taktyki przyjęcia zagrywki

  Pierwszym krokiem w nauce przyjęcia zagrywki jest dojście do piłki z przyjęciem jej przed sobą w średniej pozycji ciała. Piłka nie powinna być przyjęta powyżej wysokości pasa, ale jeśli zawodnik nie ma czasu, aby przemieścić się w bok, aby odebrać piłkę na wprost, może przesunąć ramiona w bok do przyjęcia. Należy uważnie obserwować piłkę i ocenić pozycje rozgrywającego przed przyjęciem. więcej »

 • Podstawy techniki zagrywki

  Podstawy techniki zagrywki

  Naukę zagrywki rozpoczynamy od zagrywki dolnej uwzględniając następujące zasady. Umieszczenie piłki na drodze ramienia uderzającego odwiedzionego do tyłu. Prowadzenie ramienia uderzającego w kierunku piłki skoordynowane z wyprostem nóg i przeniesieniem ciężaru ciała do przodu. więcej »

 • Podstawy techniki blokowania

  Podstawy techniki blokowania

  Blokujący zajmuje miejsce naprzeciwko atakującego. Niektóre sytuacje wymagają przemieszczania się w bok. Ćwiczący wykonuje przemieszczenie się równolegle do siatki, zwrócony przez cały czas, podczas swojego ruchu, twarzą do przeciwnika.   więcej »

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice