Biblioteka

Przeglądasz wszystkie publikacje
Jeżeli potrzebujesz publikacji z konkretnego zagadnienia, skorzystaj z opcji widocznych z lewej strony. Wtedy lista publikacji zostanie odpowiednio zawężona.
 • Doświadczeni trenerzy o blokowaniu, obronie i wystawieniu

  27.05.20151 wypowiedź
   Doświadczeni trenerzy o blokowaniu, obronie i wystawieniu

  Doświadczeni trenerzy opowiadają o  blokowaniu, obronie i wystawieniu. To kolejny materiał filmowy Młodzieżowej Akademii Siatkówki przekazany w formie ćwiczeń analitycznych, pokazujący preferencje szkoleniowe w nauczaniu blokowania, obrony i wystawienia. więcej »

 • Walka jest zwycięstwem – to filozofia działania trenerów S.O.S w Gdańsku

  06.04.2016
  • Publikacja posiada materiał video
  Walka jest zwycięstwem – to filozofia działania trenerów S.O.S w Gdańsku

  Cel wychować reprezentanta Polski lub zawodnika grającego w plus lidze w dalszej perspektywie, a gdyby udało ugrać się coś po drodze to byłoby super. Zawodnicy nie mają myśleć o wyniku tylko o zadaniach. Ściągnięcie z nich tej presji wyniku wyzwala u nich większą spontaniczność działania. więcej »

 • Niska frekwencja na zajęciach sportowych

  Niska frekwencja na zajęciach sportowych

  Przeprowadzane w szkołach kontrole oraz statystyki biją na alarm – frekwencja na szkolnych zajęciach sportowych diametralnie spada, zainteresowanie aktywnością fizyczną wśród dzieci i młodzieży coraz bardziej maleje. Dlaczego tak się dzieje? Co wydarzyło się w przeciągu ostatnich 10 lat, że coraz większa liczba uczniów podczas zajęć wf-u siedzi na ławce, a podwórka i osiedlowa boiska pustoszeją? więcej »

 • Zasady gry w plażówkę

  Zasady gry w plażówkę

  Siatkówka plażowa jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się dyscyplin sportu. Poznaj jej zasady! więcej »

 • Plażówka w szkole

  09.06.20131 wypowiedź
  Plażówka w szkole

  Nadszedł czas gdy sezon halowy zakończył się i wielu trenerów zastanawia się czy ich podopieczni mogą/powinni grać w siatkówkę plażową. Część trenerów uważa, że siatkówka plażowa szkodzi ich podopiecznym, część nie ma wyrobionego zdania i pozwala młodzieży robić co chce, a część wręcz zachęca do gry w siatkówkę plażową. więcej »

 • Siatkówka młodzieżowa w Polsce - wyniki badania

  31.07.2013
  Siatkówka młodzieżowa w Polsce - wyniki badania

  Prezentujemy Państwu wyniki ankiety dotyczącej edukacji kadry szkoleniowej oraz systemu szkolenia młodzieży, która została przeprowadzona we wrześniu 2012 r. podczas cyklu konferencji szkoleniowych Siatkarskich Ośrodków Szkolnych oraz trenerów klubów młodzieżowych. W badaniach wzięło udział 220 osób, które pracują na stanowisku nauczyciela wychowania fizycznego, instruktora lub trenera piłki siatkowej. więcej »

 • Mars i Wenus grają w siatkówkę

  10.01.2014
  • Publikacja posiada podłączone pliki PDF
  Mars i Wenus grają w siatkówkę

  Różnice w budowie anatomicznej, różnice w rozumieniu podstawowych informacji czy różnice w reakcjach emocjonalnych między kobieta a mężczyzną od zawsze interesowały ludzkość i były wdzięcznym tematem wszelakich badań naukowych czy empirycznych ale też różnych występów kabaretowych. więcej »

 • Zabawy i ćwiczenia wprowadzające do siatkówki plażowej

  20.02.2014
  Zabawy i ćwiczenia wprowadzające do siatkówki plażowej

  Prezentowane zabawy i ćwiczenia wprowadzające do siatkówki plażowej, to zabawy kształtujące zwinność, szybkość, skoczność, siłę oraz koordynację. Zabawy związane z rzutami i biegami, ćwiczenia ze współpartnerem oraz z ćwiczenia z przyborami są do przeprowadzenia na każdym etapie nauczania. więcej »

 • Przykładowe lekcje siatkówki plażowej

  31.03.2014
  Przykładowe lekcje siatkówki plażowej

  Prezentujemy pięć 45-minutowych lekcji siatkówki plażowej. Zajęcia z siatkówki plażowej wpisują się w treści podstawy programowej realizowanej na lekcjach wychowania fizycznego i mogą stanowić dla uczniów doskonałą alternatywę. więcej »

 • Samorząd - naturalny partner każdego Projektu

  24.04.2014
  Samorząd - naturalny partner każdego Projektu

  W polskim systemie ustrojowym zasadniczą funkcję spełnia samorząd, z którym stykamy się na każdym kroku, niezależnie od zakresu spraw oraz ich miejsca. Jest to „cichy towarzysz codzienności”, często działający w tle, bez rozgłosu, zaspokajający potrzeby lokalnych społeczności. więcej »

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice