Biblioteka

Przeglądasz wszystkie publikacje
Jeżeli potrzebujesz publikacji z konkretnego zagadnienia, skorzystaj z opcji widocznych z lewej strony. Wtedy lista publikacji zostanie odpowiednio zawężona.
 • Ćwiczenia funkcjonalne

  28.11.2013
  • Publikacja posiada materiał video
  Ćwiczenia funkcjonalne

  Przedstawiamy przykładowy zestaw ćwiczeń globalnych, funkcjonalnych z użyciem wolnych ciężarów, typu kettlebells i hantle. Zestaw ćwiczeń przygotowała i prowadzi Urszula Biernat. więcej »

 • Film szkoleniowy z pilskiego liceum S.O.S.

  07.05.2014
  Film szkoleniowy z pilskiego liceum S.O.S.

  W związku z informacją z platformy MAS w sprawie umieszczania większych nagrań filmów szkoleniowych na YouTube,  zamieściłem na w/w serwisie obszerny film szkoleniowy. więcej »

 • Wykorzystanie różnych form w rozgrzewce cz.I

  04.08.2014
  • Publikacja posiada materiał video
  Wykorzystanie różnych form w rozgrzewce cz.I

  W załączonych materiałach filmowych przedstawiamy Państwu kilka wariantów przeprowadzenia rozgrzewki. Obejmują one możliwość wykorzystania treningu funkcjonalnego, prewencji, elementów CrossFit oraz metody o nazwie TABATA. Ponadto pokazujemy możliwość wykorzystania skakanki, liny, czy też kijka do kształtowana wytrzymałości, skoczności czy też gibkości. więcej »

 • Propozycja oceny funkcjonalnej zawodnika

  24.08.20141 wypowiedź
  • Publikacja posiada materiał video
  Propozycja oceny funkcjonalnej zawodnika

  Ocena funkcjonalna zawodnika jest niezwykle istotna z punktu widzenia dodatkowego obciążania zawodnika poprzez włączenie go do systematycznego treningu. Nakładanie obciążenia na dysfunkcje jeszcze ja pogłębia i będzie powodowało na nieprawidłową pracę organizmy i w ostatecznym wypadku doprowadzi do urazu bądź pozbawi możliwość najwyższych osiągnięć.   więcej »

 • Wykorzystanie różnych form w rozgrzewce cz. II

  30.09.20141 wypowiedź
  • Publikacja posiada materiał video
  Wykorzystanie różnych form w rozgrzewce cz. II

  W załączonych materiałach filmowych przedstawiam Państwu kilka wariantów przeprowadzenia części wstępnej i końcowej. Obejmują one możliwość wykorzystania treningu funkcjonalnego, prewencji, elementów CrossFit oraz metody o nazwie TABATA. więcej »

 • CrossFit podstawowe informacje na temat treningu cz.I teoretyczna

  30.10.2014
  • Publikacja posiada materiał video
  CrossFit podstawowe informacje na temat treningu cz.I teoretyczna

  Ojcem i twórcą tej nazwy jest Greg Glassman, Amerykanin, były gimnastyk. Stworzył on podstawy do treningu o bardzo wysokiej intensywności, która ma przynosić efekty w krótkim czasie. Treningi CrossFit-u łączą w sobie rozwój 10 cech: wytrzymałości, odporności, siły, elastyczności, koordynacji, równowagi, sprawności, dokładności, mocy i szybkości. więcej »

 • Budowanie wspierającej relacji trener – zawodnik

  10.12.2017
  Budowanie wspierającej relacji trener – zawodnik

  Program i7W odnosi się do budowania relacji trener zawodnik. Relacje te mają budować zawodnika w myśl zasady WZRASTAM WYGRYWAM dlatego bo jestem zdeterminowany na takie działania. Teoria samodeterminacji odnosi się do wrodzonych potrzeb ludzkich i tendencji wzrostu. Szczególne znaczenie ma tutaj motywacja kryjąca się za wyborami, których ludzie dokonują bez wpływu zewnętrznego ani bez żadnej innej ingerencji. Samodeterminacja skupia się na stopniu, do którego zachowanie człowieka jest samodzielnie motywowane i samodzielnie determinowane. Trudno wyobrazić sobie długotrwałe pozytywne relacje bez stosowania wskazanych tutaj zasad. więcej »

 • ROK 2019 BĘDZIE PEŁEN EMOCJI!

  05.01.2019
  ROK 2019 BĘDZIE PEŁEN EMOCJI!

  Zapowiada się prawdziwie siatkarskie lato! Rozgrywki Ligi Narodów, kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020, mistrzostwa Europy kobiet i mężczyzn, Puchar Świata, mistrzostwa świata i Europy w siatkówce plażowej a także cały szereg turniejów młodzieżowych – to wszystko czeka kibiców w 2019 roku! więcej »

 • VALENCJA U-16 2019 OCZAMI PUHA VOLLEY

  17.03.2019
  VALENCJA U-16 2019 OCZAMI PUHA VOLLEY

  Reprezentacja Polski Mini Kadetek U-16 przyleciała do hiszpańskiej Valencji na dwa mecze kontrolne ze swoimi rówieśnikami. Hiszpanki są naszymi grupowymi rywalkami w kwietniowych kwalifikacjach do mistrzostw Europy. więcej »

 • SKŁAD REPREZENTACJI JUNIOREK NA SEZON 2019

  11.05.2019
  SKŁAD REPREZENTACJI JUNIOREK NA SEZON 2019

  Trener reprezentacji Polski juniorek Waldemar Kawka w porozumieniu z Pionem Sportu i Szkolenia PZPS podał kadrę na zgrupowanie kadry narodowej U20 w Szczyrku. więcej »

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice