Metodologia nauczania


 • Walka jest zwycięstwem – to filozofia działania trenerów SOS w Gdańsku

  06.04.2016
  • Publikacja posiada materiał video
  Walka jest zwycięstwem – to filozofia działania trenerów SOS w Gdańsku

  Cel wychować reprezentanta Polski lub zawodnika grającego w plus lidze w dalszej perspektywie, a gdyby udało ugrać się coś po drodze to byłoby super. Zawodnicy nie mają myśleć o wyniku tylko o zadaniach. Ściągnięcie z nich tej presji wyniku wyzwala u nich większą… więcej »

 • BUDOWANIE RELACJI COACHINGOWEJ TRENER - ZAWODNIK

  09.03.20161 wypowiedź
  BUDOWANIE RELACJI COACHINGOWEJ TRENER - ZAWODNIK

  Punktem wyjścia relacji trener – zawodnik jest zbudowanie poczucia wzajemnego szacunku. Szacunku w stosunku do różnic w poglądach, charakterach i zainteresowaniach, do tego, co jest nasze wspólne i do tego, co indywidualne.... więcej »

 • Przyjęcie zagrywki – refleksje z kampów

  Przyjęcie zagrywki – refleksje z kampów

  Obserwacja Kampów i postępu jaki osiąga większość uczestników po 10 dniach szkolenia pozwala na pewne refleksje, które wynikają z problemu efektywności szkolenia w wielu szkołach i klubach. Chociaż program szkolenia wyraźnie określa zasady i priorytety w nauczaniu,… więcej »

 • Kilka zasad skutecznego nauczania

  Kilka zasad skutecznego nauczania

  Zrozumiałe wskazówki  dotyczące opanowania nowych umiejętności są podstawą do skutecznej realizacji programu nauczania. Zrozumienie kilku podstawowych zasad zapewni, że uczniowie będą uczyć się umiejętności, tak szybko jak to możliwe. więcej »

 • Stwarzaj dziecku szanse na małe zwycięstwa!

  30.04.2014
   Stwarzaj dziecku szanse na małe zwycięstwa!

  Trzeba pamiętać, że świat widziany oczami dziecka cechuje się nastawieniem na przygodę i zabawę, że każde kolejne zajęcia są dla nich czymś ciekawym, stanowią prawdziwą przygodę. Im treningi będą dla dzieci ciekawsze, tym większe przyniosą efekty. więcej »

 • Nowe możliwości analizy zapisu video z treningu i meczu

  26.01.20141 wypowiedź
  • Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć
  Nowe możliwości analizy zapisu video z treningu i meczu

  Przedstawiamy  zastosowanie aplikacji komputerowej, która w naszych warunkach szkoleniowych sprawdza się bardzo dobrze. Poszukiwanie odpowiedniego programu nie było i łatwe dlatego dla tych wszystkich, którzy poszukują podobnych rozwiązań mam nadzieje, że… więcej »

 • Nowe gry uproszczone w nauczaniu odbicia sposobem górnym i dolnym oburącz

  Nowe gry uproszczone w nauczaniu odbicia sposobem górnym i dolnym oburącz

  Celem gier uproszczonych jest doskonalenie elementów techniki w prostych formach walki sportowej. W ostatnim czasie poznaliśmy szereg nowych gier uproszczonych przystosowanych do psychofizycznego rozwoju dzieci 9-10 letnich, czyli uczniów klas III – IV. Nauczanie gry w… więcej »

 • Sekret skutecznego nauczania

  Sekret skutecznego nauczania

  W dzieciństwie mielina wytwarzana jest partiami. Cykliczne powstawanie otoczek trwa do ok. trzydziestego roku życia. W tym czasie nasz mózg jest bardzo podatny na naukę nowych umiejętności. Następny wzrost mieliny następuje ok. pięćdziesiątego roku życia, po czym… więcej »

 • Opracowywanie planów sezonowych i treningowych

  Opracowywanie planów sezonowych i treningowych

  W niniejszej publikacji zamieszczono informacje na temat obowiązków trenera, zasadach dobrej komunikacji w zespole i zapewnienia bezpieczeństwa, jak również nauczania i kształtowania umiejętności oraz prowadzenia treningów w dniach zawodów. więcej »

 • Roczny plan dla szkoły ponadgimnazjalnej

  Roczny plan dla szkoły ponadgimnazjalnej

  Roczny plan zawiera etapy nauczania elementów piłki siatkowej w poszczególnych klasach szkoły ponadgimnazjalnej. Plan lekcji, który należy zrealizować w czasie roku szkolnego z podziałem na sekwencje i ilość godzin. więcej »

Dyskusje użytkowników
1 komentarze

bardzo przydatne informacje . Dzieluje

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice