Wywiady


 • KRZYSZTOF JANCZAK: DZIEWCZYNY STWORZYŁY PRAWDZIWĄ DRUŻYNĘ

  13.12.2022
  KRZYSZTOF JANCZAK: DZIEWCZYNY STWORZYŁY PRAWDZIWĄ DRUŻYNĘ

  Reprezentacja Polski U17 dziewcząt w wielkim stylu wygrała Mistrzostwa Europy Wschodniej rozgrywane w Łotwie i awansowała do przyszłorocznych ME. Polki w całym turnieju nie straciły nawet jednego seta. więcej »

 • ARTUR SIERZCHUŁA: NIE ZGASIĆ PASJI W TYCH CHŁOPAKACH

  02.10.2022
  ARTUR SIERZCHUŁA: NIE ZGASIĆ PASJI W TYCH CHŁOPAKACH

  - Większość przyszłych wicemistrzów Europy spotkałem na Kampach Siatkarskich Ośrodków Szkolnych w Białej Podlaskiej - wspomina Artur Sierzchuła, który był drugim trenerem w kadrze z rocznika 2003. Na początku prowadził ją Ariel Fijoł. Wówczas rozpoczęło się tworzenie reprezentacji na mistrzostwa Europy Wschodniej (EEVZA) w Erywaniu. Polska wygrała w stolicy Armenii turniej i zakwalifikowała do kontynentalnego czempionatu U 17 w Sofii. Tam nasz zespół sięgnął po brązowy medal. więcej »

 • MATEUSZ KUFKA: LECIELIŚMY PO MEDAL

  02.10.2022
  MATEUSZ KUFKA: LECIELIŚMY PO MEDAL

  - Na mistrzostwa Europy lecieliśmy po medal. Cel mieliśmy jasno określony. Nie znaliśmy tylko do końca swoich możliwości. Miesiąc wcześniej na Europejskim Festiwalu Młodzieży w Bańskiej Bystrzycy zajęliśmy piąte miejsce. Co prawda w okresie przygotowawczym wygrywaliśmy sparingi z Czechami i zespołami I ligi, ale mecze kontrolne są czym innym niż mistrzostwa Europy - mówi Mateusz Kufka, który z reprezentacją Polski zdobył srebrny medal ME U20. Nasza ekipa wróciła do kraju w nocy z poniedziałku na wtorek. Zawodnicy rozjechali się do klubów. Kilku z nich będzie reprezentowało zespoły TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Mateusz Kufka powalczy w PSG KPS Siedlce. więcej »

 • KAROLINA STANISZEWSKA: OSIĄGNĘŁYŚMY COŚ WIELKIEGO

  11.09.2022
  KAROLINA STANISZEWSKA: OSIĄGNĘŁYŚMY COŚ WIELKIEGO

  - Byłam bardzo zaskoczona. Wszystko działo się tak szybko. Przed chwilą jeszcze grałam na boisku, a po sekundzie słyszę swoje imię i dziewczyny wypychające mnie na środek. Idąc tam, aż mi się łezka w oku zakręciła. Było to dla mnie niesamowite, że po prawie dwóch tygodniach gorszych i lepszych meczach w Skopje zostałam doceniona - powiedziała Karolina Staniszewska, przyjmująca reprezentacji Polski do lat 19. Biało-Czerwone zajęły trzecie miejsce podczas mistrzostw Europy w Macedonii Północnej. W gronie wyróżnionych zawodniczek znalazła się wspomniana kapitan polskiego zespołu. więcej »

 • MATEUSZ GRABDA: KAŻDY MECZ JAK GRA O ZŁOTY MEDAL

  11.09.2022
  MATEUSZ GRABDA: KAŻDY MECZ JAK GRA O ZŁOTY MEDAL

  - Pierwszy mecz w mistrzostwach Europy zagramy ze Słowacją i podejdziemy do tego spotkania tak jakby jego stawką był złoty medal. Nasz stosunek do następnego rywala będzie identyczny. I tak do końca turnieju – powiedział trener Kadry U20 juniorów, Mateusz Grabda. więcej »

 • KAROL URBANOWICZ: NAJWAŻNIEJSZE, ŻE ZAKOŃCZYLIŚMY TURNIEJ ZWYCIĘSTWEM

  21.07.2022
  KAROL URBANOWICZ: NAJWAŻNIEJSZE, ŻE ZAKOŃCZYLIŚMY TURNIEJ ZWYCIĘSTWEM

  - Nie dopuszczaliśmy do głowy myśli o tym, że w starciu o brąz będzie powtórka z półfinału. Wiedzieliśmy, że zarówno my, jak i reprezentacja Turcji jesteśmy wyczerpani, ale większa koncentracja była po naszej stronie i to wszystko zaowocowało zwycięstwem - powiedział Karol Urbanowicz, wybrany najlepszym środkowym europejskiego czempionatu. więcej »

 • DRUŻYNA I KIBICE NA MEDAL – SIATKARSKI SUKCES W TARNOWIE

  21.07.2022
  DRUŻYNA I KIBICE NA MEDAL – SIATKARSKI SUKCES W TARNOWIE

  Reprezentacja Polski do lat 22 zdobyła brązowy medal w inauguracyjnej edycji mistrzostw Europy w tej kategorii wiekowej. więcej »

 • ADRIAN MARKIEWICZ: JESTEŚMY PRZESZCZĘŚLIWI

  17.07.2022
  ADRIAN MARKIEWICZ: JESTEŚMY PRZESZCZĘŚLIWI

  - Jesteśmy przeszczęśliwi, że udało się nam pokonać Turcję. To co, najważniejsze wyjeżdżamy z Tarnowa z tego pięknego turnieju z medalami na szyi. Sukces cieszy podwójnie, bo udało się nam go osiągnąć przed własną publicznością - powiedział Adrian Markiewicz, środkowy reprezentacji Polski po wywalczeniu brązowego medalu podczas mistrzostw Europy do lat 22, które od wtorku do niedzieli rozgrywane były w Arenie Jaskółka w Tarnowie. Partnerem turnieju jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. więcej »

 • DAWID PAWLUN: BYŁY CIARKI I EMOCJE, ALE KIBICE NAS TUTAJ PONIEŚLI

  17.07.2022
  DAWID PAWLUN: BYŁY CIARKI I EMOCJE, ALE KIBICE NAS TUTAJ PONIEŚLI

  Reprezentacja Polski do lat 22 wywalczyła w Tarnowie brązowy medal inauguracyjnej edycji mistrzostw Europy do lat 22. Podopieczni Daniela Plińskiego w meczu o trzecie miejsce mogli liczyć na doping blisko czterech tysięcy kibiców w Arenie Jaskółka Tarnów. Rozgrywający Biało-Czerwonych, Dawid Pawlun przyznał jak ważne było wsparcie fanów w drodze po upragniony medal - Były ciarki, były emocje, ale kibice nas tutaj ponieśli i dzięki nim wygraliśmy tutaj dzisiaj i jesteśmy im za to bardzo wdzięczni. więcej »

 • DANIEL PLIŃSKI: MOICH SIATKARZY TRAKTUJĘ JAK PARTNERÓW (WIDEO)

  17.07.2022
  • Publikacja posiada materiał video
  DANIEL PLIŃSKI: MOICH SIATKARZY TRAKTUJĘ JAK PARTNERÓW (WIDEO)

  Daniel Pliński od roku pracuje z reprezentacją, która w Tarnowie rywalizuje w #EuroVolleyU22M. Jest to jego pierwszy rocznik w roli szkoleniowca. Nam opowiada o zaufaniu, empatii, stresie i planach na przyszłość. więcej »

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice