Nauczanie

Przeglądasz wszystkie publikacje
Jeżeli potrzebujesz publikacji z konkretnego zagadnienia, skorzystaj z opcji widocznych z lewej strony. Wtedy lista publikacji zostanie odpowiednio zawężona.
 • Szkolenie dzieci i młodzieży

  Szkolenie dzieci i młodzieży

  Zachęcamy do zapoznania się z Podstawowymi zasadami szkolenia oraz strukturą treningu sportowego dzieci i młodzieży autorstwa Jolanty Kędzi. Publikacja wyjaśnia, czym jest szkolenie sportowe i jak przygotowuje zawodników do osiągania maksymalnych wyników.   więcej »

 • Organizacja procesu nauczania

  Organizacja procesu nauczania

  Organizacja procesu nauczania siatkówki w gimnazjum w ramach zajęć obowiązkowych lekcji WF oraz zajęć pozalekcyjnych. więcej »

 • Siatkówka plażowa w szkole

  Siatkówka plażowa w szkole

  Z roku na rok przybywa zawodników, sponsorów. Boiska do siatkówki powstają nieomal wszędzie, a co najważniejsze coraz więcej ludzi ogląda spotkania siatkówki plażowej. Dzieje się tak dlatego, że sport ten łączy przyjemny wypoczynek w okresie letniego urlopu z… więcej »

 • SMASHBAL

  SMASHBAL

  Co to jest SMASHBAL? Dlaczego jest tak popularna? Ta nowa gra oparta o zasady siatkówki, przystępna dla młodych adeptów piłki siatkowej, zarówno chłopców i dziewcząt bardzo szybko zyskuje na popularności w Holandii. więcej »

 • Opracowywanie planów sezonowych i treningowych

  Opracowywanie planów sezonowych i treningowych

  W niniejszej publikacji zamieszczono informacje na temat obowiązków trenera, zasadach dobrej komunikacji w zespole i zapewnienia bezpieczeństwa, jak również nauczania i kształtowania umiejętności oraz prowadzenia treningów w dniach zawodów. więcej »

 • Roczny plan dla szkoły podstawowej

  Roczny plan dla szkoły podstawowej

  Roczny plan zawiera etapy nauczania elementów piłki siatkowej w poszczególnych klasach szkoły podstawowej. Plan lekcji, który należy zrealizować w czasie roku szkolnego z podziałem na sekwencje i ilość godzin oraz przewidywane efekty jakie… więcej »

 • Roczny plan dla gimnazjum

  Roczny plan dla gimnazjum

  Roczny plan zawiera etapy nauczania elementów piłki siatkowej w poszczególnych klasach gimnazjalnych. Plan lekcji, który należy zrealizować w czasie roku szkolnego z podziałem na sekwencje i ilość godzin oraz przewidywane efekty jakie… więcej »

 • Roczny plan dla szkoły ponadgimnazjalnej

  Roczny plan dla szkoły ponadgimnazjalnej

  Roczny plan zawiera etapy nauczania elementów piłki siatkowej w poszczególnych klasach szkoły ponadgimnazjalnej. Plan lekcji, który należy zrealizować w czasie roku szkolnego z podziałem na sekwencje i ilość godzin. więcej »

 • Sekret skutecznego nauczania

  Sekret skutecznego nauczania

  W dzieciństwie mielina wytwarzana jest partiami. Cykliczne powstawanie otoczek trwa do ok. trzydziestego roku życia. W tym czasie nasz mózg jest bardzo podatny na naukę nowych umiejętności. Następny wzrost mieliny następuje ok. pięćdziesiątego roku życia, po czym… więcej »

 • Nowe gry uproszczone w nauczaniu odbicia sposobem górnym i dolnym oburącz

  Nowe gry uproszczone w nauczaniu odbicia sposobem górnym i dolnym oburącz

  Celem gier uproszczonych jest doskonalenie elementów techniki w prostych formach walki sportowej. W ostatnim czasie poznaliśmy szereg nowych gier uproszczonych przystosowanych do psychofizycznego rozwoju dzieci 9-10 letnich, czyli uczniów klas III – IV. Nauczanie gry w… więcej »

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice