Wokół S.O.S.


 • ZNALEŹĆ CZAS NA WOLONTARIAT

  05.06.2020
  ZNALEŹĆ CZAS NA WOLONTARIAT

  W życiu poza swoimi zawodowymi obowiązkami warto poświęcić czas dla ludzi, którzy potrzebują pomocy w momencie utraty zdrowia lub nie radzą sobie w życiu codziennym ze względu na zaawansowany wiek. Przeróżne fundacje są miejscem, gdzie można spełnić taką misję. więcej »

 • SZYBKA PIŁA Z... ARIELEM FIJOŁEM

  31.05.2020
  SZYBKA PIŁA Z... ARIELEM FIJOŁEM

  Szybka piłka przechodzi testy w sportach młodzieżowych. Nabiera tam szlifów pod okiem trenerów, którzy o młodzieżówce wiedzą wszystko. Tym razem do zabawy zaprosiliśmy... Ariela Fijoła. więcej »

 • ZDROWY STYL ŻYCIA. KLUCZ DO SZCZĘŚCIA

  29.05.2020
  ZDROWY STYL ŻYCIA. KLUCZ DO SZCZĘŚCIA

  Wady i zalety zdrowego stylu życia zależą od każdego z nas, jeden będzie widział same wady, inny jedynie zalety. Musimy jednak pamiętać, że nie trzeba pozbawiać się wszystkich przyjemności życia aby odżywiać się zgodnie z harmonią organizmu. Wystarczy znać umiar we wszystkim co jemy i pijemy, a także nie ćwiczyć do granic możliwości. Należy także pamiętać, że dzięki temu nasz organizm nam się odwdzięczy dłuższym i zdrowszym życiem, co jest największą zaletą. więcej »

 • ZAWÓD... TRENER?

  29.05.2020
  ZAWÓD... TRENER?

  Zawód trenera wymaga innowacyjności, trochę eksperymentowania opartego na zdobytej wiedzy. Ponadto trener musi być przygotowany do szybkiej adaptacji i posługiwania się sprzętem technicznym. Musi posiadać odpowiednie predyspozycje i osobowość oraz zdolność kierowania zespołem. Potrzebna jest również wiedza ukierunkowana - o motoryczności ludzkiej i wiedza fachowa - teoria i metodyka treningu, a także wypracowane nawyki do samokształcenia.   więcej »

 • W POSZUKIWANIU WIEDZY CZ. II

  27.05.2020
  W POSZUKIWANIU WIEDZY CZ. II

  Kolejna część artykułu pod wspomnianym tytułem. Tym razem pragnę przedstawić Państwu pozycje dotyczące psychologii, coachingu, rozwoju osobistego itp. Jak to miało miejsce we wcześniejszej publikacji tak i teraz zamieszczam propozycje i ich opisy. więcej »

 • ROLA I ZADANIA ROZGRYWAJĄCEGO W ZESPOLE

  27.05.2020
  • Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć
  ROLA I ZADANIA ROZGRYWAJĄCEGO W ZESPOLE

  Zawodnik rozgrywający w zespole jest jedną z najważniejszych osób, która stanowi o jakości gry każdej drużyny. Budowanie zespołu rozpoczyna się zazwyczaj od wyboru rozgrywającego a następnie dobiera się kolejnych zawodników na pozycjach. Rozgrywający to tzw. "mózg" zespołu a więc kluczowa osoba do realizacji zamierzonych celów sportowych. więcej »

 • INTEGRACJA ZESPOŁU SPORTOWEGO CZ. 2

  26.05.2020
  INTEGRACJA ZESPOŁU SPORTOWEGO CZ. 2

  Integracja zespołu sportowego ma charakter dynamiczny, podlegający ciągłym zmianom. Ważne jest, by zespół tworzył mimo naturalnych podziałów, zintegrowaną spójną całość, w której grupy nieformalne, wynikające np. z sympatii, niechęci itp., pokrywały się z grupami formalnymi. Jak zatem badać strukturę grupy, czy można zrobić to w czasach zdalnego treningu? więcej »

 • ZASADY TRENINGU

  26.05.2020
  ZASADY TRENINGU

  W okresie przed wprowadzeniem tzw. „deregulacji zawodów”, realizując programy szkolenia dla nauczycieli, instruktorów czy trenerów, w tematyce danego kursu, zawsze brakowało tematu dotyczącego zasad. Uważam, że każdy ze szkoleniowców powinien posiadać swoje własne zasady postępowania, czy w życiu codziennym czy zawodowym. A z tym jest różnie. Jak twierdził Alfred Adler „łatwiej jest walczyć o zasady, niż żyć zgodnie z nimi”. Artykuł zawiera przypomnienie zasad działających w sporcie i nie tylko. Przedstawia przede wszystkim podstawowe zasady postępowania w sporcie oraz zasady nauczania - uczenia się. więcej »

 • 8 LAT OD INAUGURACJI ZAJĘĆ SOS W V LO W RADOMIU

  23.05.2020
  • Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć
  8 LAT OD INAUGURACJI ZAJĘĆ SOS W V LO W RADOMIU

  Siatkarski Ośrodek Szkolny w V LO w Radomiu jest nierozerwalnie związany z Radomskim Centrum Siatkarskim Czarni Radom. To jeden z najstarszych klubów siatkarskich w Polsce ,w przyszłym roku będziemy obchodzić 100 lecie powstania klubu WKS Czarni Radom. 21.04.2016 roku zainaugurowano działalność Akademii Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego przy V L.O. w Radomiu w skład którego wchodzą: SP34 Radom, SP 6 Radom,SP28 Radom, SP 2 Radom, SP 24 Radom, SP Przytyk, SP Przysucha, ZSO Wolanów. Ambasadorem Akademii jest Robert Prygiel absolwent naszej szkoły. więcej »

 • SZKOŁA MISTRZÓW: PAWŁA ZAGUMNEGO, PAWŁA PAPKE

  23.05.2020
  • Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć
  SZKOŁA MISTRZÓW: PAWŁA ZAGUMNEGO, PAWŁA PAPKE

  LXII Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego im. Generała Broni Władysława Andersa w Warszawie, ul. Konwiktorska 5/7. Nasza szkoła to połączenie wysokiego poziomu szkolenia sportowego i edukacyjnego oraz bogata historia z wieloma wybitnymi absolwentami. Szkoła powstała w roku 1960, a uczęszczało do niej aż 24 Olimpijczyków, m.in. Paweł Zagumny, Mateusz Kusznierewicz, Zofia Klepacka, Agnieszka Kobuz, Bartosz Kizierowski oraz wielu znanych sportowców jak: Robert Lewandowski czy Jakub Przygoński. więcej »

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice