Wokół S.O.S.


 • PGE STAWIA NA WSPARCIE ROZWOJU KULTURY FIZYCZNEJ DZIECI I MŁODZIEŻY

  23.07.2020
  PGE STAWIA NA WSPARCIE ROZWOJU KULTURY FIZYCZNEJ DZIECI I MŁODZIEŻY

  PGE Polska Grupa Energetyczna podpisała umowę z Legionowskim Towarzystwem Siatkówki „Legionovia” i została Głównym Sponsorem grup dziecięcych i młodzieżowych Legionovii. więcej »

 • LEGIONOWSKA KOPALNIA DIAMENTÓW

  23.07.2020
  • Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć
  LEGIONOWSKA KOPALNIA DIAMENTÓW

  Szkolenie w ramach SOS prowadzone jest w Szkole Podstawowej nr 8 i Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej. W sztabie trenerskim zatrudnieni są tacy szkoleniowcy, jak Wojciech Lalek, Paweł Kowal, Jakub Bokuniewicz i Martyna Lenkiewicz. Stała współpraca z najlepszym (wg rankingów Ministerstwa Sportu) żeńskim młodzieżowym klubem ostatnich pięciu lat LTS Legionovia pozwala na prowadzenie szkolenia o najwyższej możliwej jakości, co owocuje doskonałymi wynikami sportowymi. więcej »

 • SIATKÓWKA NA ŚNIEGU

  26.06.2020
  SIATKÓWKA NA ŚNIEGU

  Siatkówka na śniegu –  czyli wszystko to, co musisz o niej wiedzieć. więcej »

 • KSZTAŁTOWANIE ZDOLNOŚCI GIBKOŚCIOWYCH W TRENINGU SPORTOWYM

  26.06.2020
  KSZTAŁTOWANIE ZDOLNOŚCI GIBKOŚCIOWYCH W TRENINGU SPORTOWYM

  Gibkość jest to zdolność człowieka do osiągania dużej amplitudy w wykonywanych ruchach. Gibkość jest składową zdolności motorycznych w obszarze zdolności kondycyjnych. Amplituda ruchów uzależniona jest od elastyczności mięśni, ścięgien i więzadeł a na jej poziom wpływa centralna nerwowa regulacja tonusu mięśniowego oraz napięcie mięśni antagonistycznych. więcej »

 • HISTORIA POLSKIEJ PIŁKI SIATKOWEJ

  26.06.2020
  HISTORIA POLSKIEJ PIŁKI SIATKOWEJ

  Piłka siatkowa w Polsce pojawiła się na początku XX wieku. Początkowo miała charakter wyłącznie amatorski. Za początek piłki siatkowej w Polsce w zorganizowanej formie uznaje się rok 1926 i powstanie Polskiego Związku Gier Sportowych, który po II wojnie światowej zmienił nazwę na Polski Związek Koszykówki, Siatkówki i Szczypiorniaka (PZKSS). PZKSS wziął czynny udział w tworzeniu struktur Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB) powstałej w 1947 roku, dzięki czemu jej wiceprezesem został Zygmunt Nowak. Po wstąpieniu PZKSS do FIVB pojawił się pomysł stworzenia reprezentacji narodowej. więcej »

 • SOS W ELBLĄGU - PATRONAT DWÓCH KLUBÓW

  26.06.2020
  • Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć
  SOS W ELBLĄGU - PATRONAT DWÓCH KLUBÓW

  Współdziałanie klubów Truso Elbląg i Atak Elbląg z ośrodkiem SOS w SP nr 3 w Elblągu. Wspólny cel środowiska siatkarskiego: szkolić młodzież. więcej »

 • ŻEGNAJ SZKOŁO!

  26.06.2020
  ŻEGNAJ SZKOŁO!

  Szanowni Dyrektorzy, Nauczyciele, Dzieci i Uczniowie. Z okazji zakończenia Roku Szkolnego 2019/2020 pragniemy podziękować Państwu za całoroczny trud, pracę i poświęcenie. Życzymy Wam, by okres wakacyjny był czasem naładowania akumulatorów, relaksu i wypoczynku. Uczniom gratulujemy osiągniętych wyników zarówno w nauce jak i sporcie. Mamy nadzieję, że najbliższe dwa miesiące wolnego będą pełne słońca, ciekawych przygód, świadomych decyzji i wspaniałych przeżyć. Udanych wakacji! więcej »

 • SIATKARSKI OŚRODEK SZKOLNY W KRAKOWIE

  25.06.2020
  • Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć
  SIATKARSKI OŚRODEK SZKOLNY W KRAKOWIE

  Historia Siatkarskich Ośrodków Szkolnych w Polsce zaczęła się we wrześniu 2012 roku. Projekt był i nadal jest unikatowy na skalę światową, dzięki któremu tysiące dzieci i młodzieży w naszym kraju ma możliwość trenowania piłki siatkowej. Jedną ze szkół, które jako jedne z pierwszych zainaugurowały działalność SOS-ów był m.in. ZSOS 2 w Krakowie. Wtedy to w naszej szkole powstały klasy siatkarskie pod auspicjami SOS o profilu żeńskim. Warto dodać iż była to i jest do dziś jedyna szkoła w Krakowie, która realizuje program Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. więcej »

 • OD SIATKARSKICH OŚRODKÓW SZKOLNYCH DO REPREZENTACJI POLSKI

  25.06.2020
  OD SIATKARSKICH OŚRODKÓW SZKOLNYCH DO REPREZENTACJI POLSKI

  Gimnazjum nr 6 w Chełmie już nie istnieje ale to właśnie w tej szkole powstał pierwszy w Chełmie Siatkarski Ośrodek Szkolny. Wśród wielu jego wychowanków głównie reprezentujących halową odmianę siatkówki był Mikołaj Miszczuk ,zawodnik Tempa Chełm. Po zdobyciu I miejsca na Mistrzostwach Polski kadetów w 2017 roku w Warszawie został  powołany do młodzieżowej  kadry Polski w Siatkówce Plażowej. Już  jako uczeń  Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale zdobył  V miejsce na Mistrzostwach Świata U-19 ,IX miejsce na Mistrzostwach Europy U-20 i upragnioną Kwalifikację Olimpijską do Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Buenos Aires. więcej »

 • SP 44 OŚRODEK Z DUŻYMI MOŻLIWOŚCIAMI

  25.06.2020
  • Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć
  SP 44 OŚRODEK Z DUŻYMI MOŻLIWOŚCIAMI

  SP 44 jest jedną z większych szkół podstawowych w Lublinie. Uczęszcza do niej ok. 730 uczniów w klasach 1-8. Szkoła może pochwalić się znakomitym zapleczem sportowym tj. duża hala sportowa, na której mieszczą się dwa boiska do siatkówki, mała sala gimnastyczna (jedno boisko do siatkówki) sala rekreacyjna, siłownia wyposażona w atlas wielofunkcyjny oraz kompleks boisk „Orlik”. więcej »

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice