Piłka siatkowa - video


 • Walka jest zwycięstwem – to filozofia działania trenerów SOS w Gdańsku

  06.04.2016
  • Publikacja posiada materiał video
  Walka jest zwycięstwem – to filozofia działania trenerów SOS w Gdańsku

  Cel wychować reprezentanta Polski lub zawodnika grającego w plus lidze w dalszej perspektywie, a gdyby udało ugrać się coś po drodze to byłoby super. Zawodnicy nie mają myśleć o wyniku tylko o zadaniach. Ściągnięcie z nich tej presji wyniku wyzwala u nich większą spontaniczność działania. więcej »

 • Doświadczeni trenerzy o blokowaniu, obronie i wystawieniu

  27.05.20151 wypowiedź
   Doświadczeni trenerzy o blokowaniu, obronie i wystawieniu

  Doświadczeni trenerzy opowiadają o  blokowaniu, obronie i wystawieniu. To kolejny materiał filmowy Młodzieżowej Akademii Siatkówki przekazany w formie ćwiczeń analitycznych, pokazujący preferencje szkoleniowe w nauczaniu blokowania, obrony i wystawienia. więcej »

 • Wskazówki do nauki elementów technicznych w systemie gry w ataku

  29.04.2015
  • Publikacja posiada materiał video
  Wskazówki do nauki elementów technicznych w systemie gry w ataku

  Każda uwaga zawodnika, który na danej pozycji zdobywał wiele cennych  trofeów ma swoją wagę. Dzisiaj są trenerami. Musieli więc swoje umiejętności praktyczne przełożyć na język treningowy. Patrząc z perspektywy czasu ta wiedza została jeszcze bardziej usystematyzowana i wzbogacona o kolejne doświadczenia. Dołączone filmy pokazujące preferencje  szkoleniowe doświadczonych trenerów.  więcej »

 • Stephane Antiga i Philippe Blain o swoich preferencjach w grze

  29.03.20151 wypowiedź
  • Publikacja posiada materiał video
  Stephane Antiga i Philippe Blain o swoich preferencjach w grze

  Trenerzy Mistrzów Świata Stephane  Antiga i  Philippe Blain poprowadzili  konferencje szkoleniową dla nauczycieli SOS zorganizowaną w  Spale. Założeniem spotkania  było zwrócenie uwagi na istotne elementy w nauczaniu gry w piłkę siatkową. Wiele cennych wskazówek wynikających z praktyki zarówno zawodniczej  Stephana  Antigi  jak i trenerskiej  i  Philippa Blaina może mieć zastosowanie na różnych  etapach  szkolenia. więcej »

 • Odżywianie i suplementacja - Piotr Wiśnik

  27.02.2015
  • Publikacja posiada materiał video
  Odżywianie i suplementacja - Piotr Wiśnik

  Temat odżywiania i suplementacji jest to temat rzeka i trzeba o nim mówić stale aby zrozumieć jego istotę. Ten wykład jest inspiracją, jak postępować,  gdzie szukać rozwiązań i jak stosować  je w praktyce. Trening powinno traktować się jako proces gdzie na pierwszym miejscu jest odżywianie, a dopiero na drugim trening. więcej »

 • W poszukiwaniu Talentów – Przemysław Pieczyński

  07.01.2015
  • Publikacja posiada materiał video
  W poszukiwaniu Talentów – Przemysław Pieczyński

  Czym jest talent ? Czy naprawę wiemy co kryje się pod tym słowem? Czego właściwie szukamy Jak możemy rozpoznać te zdolności i jak je rozwijać i robić to skutecznie? Na wiele z tych pytań będzie można znaleźć odpowiedź w wystąpieniu dr Przemysława Pieczyńskiego. więcej »

 • Czytanie gry w praktyce - video

  20.12.20144 wypowiedzi
  • Publikacja posiada materiał video
  Czytanie gry w praktyce - video

  Współczesna - nowoczesna siatkówka to bardzo szybka gra. Naukę czytania gry należy zaczynać już u podstaw. Trenerzy zwracają uwagę, iż największym problemem drużyn zawodowych jest nauka czytania gry. Jak przekazać zawodnikom szczegóły czytania gry, na co zwrócić uwagę zawodników, jak ważna jest koncentracja na każdym meczu? więcej »

 • Czytanie gry - teoria

  30.11.2014
  • Publikacja posiada materiał video
  Czytanie gry - teoria

  Siatkówka to nieustanna zmienność sytuacji, każda akcja rozgrywa się bardzo szybko, jest to gra oparta na dynamicznych akcjach. Czytanie gry staje się podstawowym element skutecznej gry w piłkę siatkową. Jak przekazać zawodnikom szczegóły czytania gry, na co zwrócić uwagę zawodników, jak ważna jest koncentracja na każdym meczu? więcej »

 • Film szkoleniowy z pilskiego liceum SOS

  07.05.2014
  Film szkoleniowy z pilskiego liceum SOS

  W związku z informacją z platformy MAS w sprawie umieszczania większych nagrań filmów szkoleniowych na YouTube,  zamieściłem na w/w serwisie obszerny film szkoleniowy. więcej »

 • System gry w ataku

  17.04.2014
  • Publikacja posiada materiał video
  System gry w ataku

  Pierwszą piłkę rozpatrujemy zawsze jako system ponieważ jakość przyjętej piłki decyduje o możliwościach wyprowadzenia ataku. Te możliwości zależą od stopnia zaawansowania zespołu, dlatego system gry w różnych sytuacjach jest inny dla różnych zespołów. więcej »

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice