Czytanie gry - teoria


Siatkówka to nieustanna zmienność sytuacji, każda akcja rozgrywa się bardzo szybko, jest to gra oparta na dynamicznych akcjach. Czytanie gry staje się podstawowym element skutecznej gry w piłkę siatkową.

Współczesna - nowoczesna siatkówka to bardzo szybka gra. Naukę czytania gry należy zaczynać już u podstaw. Trenerzy zwracają uwagę, iż największym problemem drużyn zawodowych jest nauka czytania gry. Jak przekazać zawodnikom szczegóły czytania gry, na co zwrócić uwagę zawodników, jak ważna jest koncentracja na każdym meczu?

Przewidywanie, odczytywanie oraz koncentracja pozwolą zawodnikom "szeroko patrzeć" na poszczególne akcje na boisku. Obserwując grę zawodników oraz drużyny przeciwnej możemy dostrzec wiele szczegółów które pozwolą przewidywać ruchy przeciwnika. Ta szczególna umiejętność jest bezcenna we współczesnej siatkówce.Jak nauczyć się czytania gry? Więcej wskazówek znajdziecie Państwo w poniższych prezentacjach video.

Tomasz Wasilkowski

Poniżej prezentujemy listę nagrań.
DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice