Monitoring


 • Monitoring i testowanie w procesie treningowym 22.04.2021

  20.04.2021
  • Publikacja posiada materiał video
  Monitoring i testowanie w procesie treningowym 22.04.2021

  Zapraszamy na kolejny webinar o godz. 14.00 z doktorem Łukaszem Oleksym. Monitoring i testowanie w procesie treningowym stanowi fundament wiedzy dla trenera.  Podczas spotkania będziemy omawiać znaczenie tych czynności oraz sposób w jaki należy je zaplanować w… więcej »

 • Zasady i kryteria oceny potencjału motorycznego ucznia i klasy

  • Publikacja posiada podłączone pliki PDF
   Zasady i kryteria oceny potencjału motorycznego ucznia i klasy

  Brak jest jednolitych opracowań dla oceny potencjału ucznia i klasy, które byłyby oparte na sprawdzonych wynikach, proste i wiarygodne.  Próba dokonania takiej oceny stosowana w Siatkarskich Ośrodkach Szkolnych spełnia te kryteria i może być polecana do stosowania… więcej »

 • Coach Eye - oko trenera

  Coach Eye - oko trenera

  Coach Eye to mobilna aplikacja i program dla każdego trenera. Przy pomocy tej aplikacji, posiadając tablet lub telefon komórkowy typu smartphone, otwierając aplikację Coach`s Eye, możemy rejestrować trening i dokonać analizy wybranego fragmentu. więcej »

 • Zestaw sprawdzianów w zakresie techniki

  • Publikacja posiada podłączone pliki PDF
  Zestaw sprawdzianów w zakresie techniki

  Każdy szkoleniowiec wie, że w przeciwieństwie do sprawdzianów sprawności ogólnej jest niezwykle trudno stosować w praktyce racjonalne sprawdziany stopnia opanowania elementów techniki gry w piłkę siatkową. Powszechnie uważa się, że najlepszym sprawdzianem stopnia… więcej »

 • Program prewencji dla siatkówki

  Program prewencji dla siatkówki

  Prezentowany program prewencji dla siatkówki należy przeprowadzać 3 razy w tygodniu w formie rozgrzewki. Warunkiem przystąpienia do programu prewencyjnego jest przeszkolenie uczniów (zawodników) w zakresie "stabilizacji od zera” dostępnej na platformie… więcej »

 • Click&Scout - Rejestracja meczów

  Click&Scout - Rejestracja meczów

  "Click&Scout" to program statystyczny Data Volley. Jest to jeden z najpopularniejszych na świecie program do tworzenia statystyk i prowadzenia analizy gry. Obecnie program „Click&Scout” jest używany podczas meczów Młodej Ligi.  więcej »

 • Monitorowanie składu ciała

  • Publikacja posiada materiał video
  Monitorowanie składu ciała

  Tanita jest nowoczesnym urządzeniem, które daje wiarygodne pomiary i może być z powodzeniem wykorzystywana jako jeden z elementów monitorowania efektów treningu. Fizjoterapeuta - Krzysztof Wróbel przekazuje wiele cennych wskazówek do wykorzystania w praktyce… więcej »

 • 5 ćwiczeń nierekomendowanych, których powinniśmy unikać

  27.06.2013
  • Publikacja posiada materiał video
  5 ćwiczeń nierekomendowanych, których powinniśmy unikać

  Wraz z rozwojem wiedzy na temat skuteczności poszczególnych ćwiczeń i ich wpływie na stan układu ruchu, należy weryfikować przydatność, często powszechnie stosowanych ćwiczeń. Okazuje się bowiem, że niektóre z nich, nie dość, że są mało efektywne, to jeszcze… więcej »

 • Kontrola treningu motorycznego stosowana w SOS

  • Publikacja posiada materiał video
  Kontrola treningu motorycznego stosowana w SOS

  Na pierwszym etapie zbieramy informacje, które posłużą do opracowania norm sprawności dla poszczególnych grup wiekowych, a w dalszej kolejności do weryfikacji skuteczności zastosowanych środków treningowych oraz będą pomocne w naborach uczniów do klas. Próby… więcej »

 • Systemowa metoda oceny postępu zawodników

  • Publikacja posiada podłączone pliki PDF
  Systemowa metoda oceny postępu zawodników

  W celu odpowiedniego zastosowania metod treningowych trener, nauczyciel powinien znać mocne i słabe strony drużyny i każdego zawodnika. Bez właściwej analizy umiejętności poszczególnych ćwiczących i całego zespołu zastosowane środki pracy mogą nie przynosić… więcej »

Dyskusje użytkowników
1 komentarze

Hm... moim zdaniem ( na podstawie przeglądu dostępnej literatury przedmiotu) jednak to zdolności motoryczne - a nie cechy - przejawiają się w odpowiednio dobranych zadaniach ruchowych... tzw. CECHY zależą od uwarunkowań genetycznych, natomiast ZDOLNOŚCI , pomimo znacznego wrodzonego zdeterminowania, mogą być modyfikowane pod wpływem czynników środowiskowych takich jak np. trening (szczególnie trening na najwyższym poziomie).

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice