Materiały taktyczno-techniczne

 • System gry w ataku

  17.04.2014
  • Publikacja posiada materiał video
  System gry w ataku

  Pierwszą piłkę rozpatrujemy zawsze jako system ponieważ jakość przyjętej piłki decyduje o możliwościach wyprowadzenia ataku. Te możliwości zależą od stopnia zaawansowania zespołu, dlatego system gry w różnych sytuacjach jest inny dla różnych zespołów. więcej »

 • Nowe gry uproszczone w nauczaniu odbicia sposobem górnym i dolnym oburącz

  Nowe gry uproszczone w nauczaniu odbicia sposobem górnym i dolnym oburącz

  Celem gier uproszczonych jest doskonalenie elementów techniki w prostych formach walki sportowej. W ostatnim czasie poznaliśmy szereg nowych gier uproszczonych przystosowanych do psychofizycznego rozwoju dzieci 9-10 letnich, czyli uczniów klas III – IV. Nauczanie gry w siatkówkę rozpoczynamy z reguły na poziomie tych klas. więcej »

 • Nauka gry w siatkówkę - efektywność treningu wg Anastasiego

  15.07.2013
  • Publikacja posiada podłączone pliki PDF
  Nauka gry w siatkówkę - efektywność treningu wg Anastasiego

  Andrea Anastasi ma swoją filozofię i jasno ją określa. Wiele czerpie z siatkówki amerykańskiej. Jego zasady są proste, ale on pracuje z dorosłymi ludźmi. Podczas pracy z młodzieżą  należy zwracać uwagę na szczegóły, dopracować się, słów - kluczy, które będą dla niej zrozumiałe. więcej »

 • Szkolenie dzieci i młodzieży

  Szkolenie dzieci i młodzieży

  Zachęcamy do zapoznania się z Podstawowymi zasadami szkolenia oraz strukturą treningu sportowego dzieci i młodzieży autorstwa Jolanty Kędzi. Publikacja wyjaśnia, czym jest szkolenie sportowe i jak przygotowuje zawodników do osiągania maksymalnych wyników.   więcej »

 • Ćwiczenia i umiejętności techniczno-taktyczne: gimnazjum

  • Publikacja posiada podłączone pliki PDF
  Ćwiczenia i umiejętności techniczno-taktyczne: gimnazjum

  Wykształcenie kluczowych umiejętności technicznych i taktycznych gry w siatkówkę to zadanie dla uczniów klas gimnazjalnych.  więcej »

 • Ćwiczenia i umiejętności techniczno-taktyczne: szkoła ponadgimnazjalna

  • Publikacja posiada podłączone pliki PDF
  Ćwiczenia i umiejętności techniczno-taktyczne: szkoła ponadgimnazjalna

  Zasada doskonalenia umiejętności w ramach systemu gry w ataku i obronie łączy się tutaj z nauką "czytania" gry i przewidywania działań przeciwnika. więcej »

 • Charakterystyka działań technicznych we współczesnej siatkówce

  • Publikacja posiada podłączone pliki PDF
  Charakterystyka działań technicznych we współczesnej siatkówce

  Punktem odniesienia do konkluzji zawartych w opracowaniu jest otoczenie siatkówki. Zmieniające się zasady gry, skutkujące niespotykaną dotąd szybkością, przygotowaniem fizycznym zawodników i obowiązującą na najwyższym poziomie umiejętnością prowadzenia zespołów przy zastosowaniu taktyki gwarantującej skuteczność w walce z najbardziej wymagającym przeciwnikiem. więcej »

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice