Wskazówki do nauki elementów technicznych w systemie gry w ataku

Każda uwaga zawodnika, który na danej pozycji zdobywał wiele cennych trofeów ma swoją wagę. Dzisiaj są trenerami. Musieli więc swoje umiejętności praktyczne przełożyć na język treningowy. Patrząc z perspektywy czasu ta wiedza została jeszcze bardziej usystematyzowana i wzbogacona o kolejne doświadczenia. Dołączone filmy pokazujące preferencje szkoleniowe doświadczonych trenerów.

System gry w ataku wymaga właściwej kooperacji pomiędzy przyjęciem zagrywki, wystawieniem i atakiem. Jeżeli dany element zafunkcjonuje słabiej, to kolejny musi być wykonany z uwzględnieniem nowej sytuacji. Zawodnik atakujący, który jest ostatni w tym łańcuchu musi umieć korygować ewentualne błędy.

Przyjęcie zagrywki prezentuje Wojtek Serafin grający na pozycji przyjmującego i libero na poziomie mistrzów kraju oraz reprezentacyjnym. Obecnie sprawuje funkcje drugiego trenera LOTOSU Trefl Gdańsk. On sam mówi o sobie: „ Bycie zawodnikiem traktuję z perspektywy czasu jako doskonałe przygotowanie, przede wszystkim praktyczne, czego żadna szkoła nie jest w stanie nauczyć. W czasie trwania mojej "przygody ze sportem" skończyłem studia, więc jestem trenerem z wykształcenia .

Rozegranie to domena Jurka Wietechy. Wychowanek Resovii Rzeszów. Przez 15 lat czynny zawodnik klubu na pozycji rozgrywającego. Od 2015 roku prowadzi grupy młodzieżowe jako trener . Doprowadził młodzież do zdobycia wielu medali w kategoriach młodzieżowych.

Wskazówki dotyczące ataku prezentuje Marek Kwieciński. Grał na pozycji przyjmującego więc wskazówki dotyczące ataku widziane są z perspektywy szerszej niż sam atak. Wielokrotnie zdobywał Mistrzostwo Polski z AZS Częstochowa. Ćwierćfinalista Ligi Mistrzów (1996) z AZS Częstochowa i (1997) z GKS "Kazimierz-Płomień" Sosnowiec. W plebiscycie Przeglądu sportowego w 1995 r został wybrany najlepszym zawodnikiem ligi. W latach 1987-1990 wystąpił 36 razy w reprezentacji Polski seniorów. Zakończył karierę w „Skrze” Bełchatów i tam rozpoczął z powodzeniem pracę z zespołami młodzieżowymi .Zbigniew Krzyżanowski

Poniżej prezentujemy listę nagrań.
Po kliknięciu na wybrane zagadnienie, zostanie wyświetlony materiał video.
DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice