Piłka siatkowa - video


 • Blok - Nauczanie techniki i taktyki

  Blok - Nauczanie techniki i taktyki

  Blokowanie jest najbardziej skutecznym kontratakiem w nowoczesnej siatkówce, to nie jest defensywna technika. Trener powinien zwracać baczną uwagę na poprawę podstawowych technik blokowania, aby odnosić sukces w rzeczywistej grze. Nawet w blokowaniu, istnieje wiele podstawowych elementów, które zawodnicy powinni opanować podczas codziennych treningów. więcej »

 • Atak - Nauczanie techniki i taktyki

  Atak - Nauczanie techniki i taktyki

  Zawodnicy na wysokim poziomie uderzają w różnych kierunkach z jednego ustawienia tułowia. Podczas ataku po prostej skręcają mocniej tułów do ustawienie przodem do siatki lub prowadzą ramię atakujące wzdłuż tułowia, w kierunku uderzenia. więcej »

 • Wystawienie piłki - Nauczanie techniki i taktyki

  Wystawienie piłki - Nauczanie techniki i taktyki

  Celem wystawienia jest umożliwienie skutecznego ataku. Piłka powinna być wystawiona od 50 do 100 cm od siatki i na odpowiedniej wysokości, powyżej górnej taśmy. Podstawowym rodzajem wystawienia jest wystawienie wysokiej piłki do IV strefy. więcej »

 • Przyjęcie zagrywki - Nauczanie techniki i taktyki

  Przyjęcie zagrywki - Nauczanie techniki i taktyki

  Formowanie płaszczyzny odbicia jest krytycznym momentem w całej nauce przyjęcia piłki z zagrywki. Płaszczyzna ramion będzie ostatnią częścią ciała, która będzie kierowała piłkę we właściwym kierunku. Trzeba pracować nad tym, aby utworzyć stałą równą powierzchnię, która zapewni stabilne przyjęcie. więcej »

 • Podstawy techniki blokowania

  Podstawy techniki blokowania

  Blokujący zajmuje miejsce naprzeciwko atakującego. Niektóre sytuacje wymagają przemieszczania się w bok. Ćwiczący wykonuje przemieszczenie się równolegle do siatki, zwrócony przez cały czas, podczas swojego ruchu, twarzą do przeciwnika.   więcej »

 • Podstawy techniki zagrywki

  Podstawy techniki zagrywki

  Naukę zagrywki rozpoczynamy od zagrywki dolnej uwzględniając następujące zasady. Umieszczenie piłki na drodze ramienia uderzającego odwiedzionego do tyłu. Prowadzenie ramienia uderzającego w kierunku piłki skoordynowane z wyprostem nóg i przeniesieniem ciężaru ciała do przodu. więcej »

 • Podstawy techniki i taktyki przyjęcia zagrywki

  Podstawy techniki i taktyki przyjęcia zagrywki

  Pierwszym krokiem w nauce przyjęcia zagrywki jest dojście do piłki z przyjęciem jej przed sobą w średniej pozycji ciała. Piłka nie powinna być przyjęta powyżej wysokości pasa, ale jeśli zawodnik nie ma czasu, aby przemieścić się w bok, aby odebrać piłkę na wprost, może przesunąć ramiona w bok do przyjęcia. Należy uważnie obserwować piłkę i ocenić pozycje rozgrywającego przed przyjęciem. więcej »

 • Podstawy techniki i taktyki ataku

  Podstawy techniki i taktyki ataku

  Kiedy atakujący wykonuje rozbieg ze stałą szybkością do wystawionej piłki wówczas trudniej jest trafić z rytmem, aby naskok wykonać w odpowiednim czasie z wymaganą eksplozywnością. Należy uczyć obserwować boisko przeciwnika przed rozpoczęciem rozbiegu oraz rozwijać różne sposoby atakowania. więcej »

 • Podstawy techniki i taktyki obrony gry

  Podstawy techniki i taktyki obrony gry

  Wszyscy ćwiczący linii obrony powinni przyjmować właściwe postawy, aby szybko reagować na nieprzewidziane ataki. Ważne jest położenie ramion i nóg. Należy zwracać uwagę na zamach ramion atakującego; każdy atakujący ma swoje szczególne przyzwyczajenia. więcej »

 • Podstawy techniki wystawiania piłki

  Podstawy techniki wystawiania piłki

  Podczas nauki wystawienia powinno łączyć się rozwijanie równoczesne zarówno techniki wystawienia, jak i kierowanie piłki w określony punkt, do zawodnika (celu). Przez wystawianie konsekwentnie w ten sam sposób wystawiający kształtuje odpowiedni nawyk postępowania w danej sytuacji. więcej »

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice