Odżywianie i suplementacja - Piotr Wiśnik

Temat odżywiania i suplementacji jest to temat rzeka i trzeba o nim mówić stale aby zrozumieć jego istotę. Ten wykład jest inspiracją, jak postępować, gdzie szukać rozwiązań i jak stosować je w praktyce. Trening powinno traktować się jako proces gdzie na pierwszym miejscu jest odżywianie, a dopiero na drugim trening. Odżywianie, trening i regeneracja powinny zamykać się w cyklu, a one są najczęściej oderwane. Niemożliwy jest dobry trening bez właściwego odżywiania i suplementacji. Najlepszym wyjściem jest monitorowanie odżywiania.

W klubach młodzieżowych jest to na dzisiaj sprawa nie do przeskoczenia dlatego korzystanie z pewnych wskazówek kształtujących nawyki żywieniowe może być bardzo pomocne. Np. zwykłe górskie płatki owsiane posiadają największą ilość białka oraz najlepszy zestaw aminokwasów dlatego powinny być stosowane na śniadanie, a nawet po wysiłku. Należy wypijać codziennie szklankę soku z owoców i szklankę soku z warzyw. Ważne jest utrzymanie poziomu nawodnienia aby komórki produkowały energię. Aby tlen trafił do komórki powinna być odpowiednia proporcja tlenu i dwutlenku węgla dlatego ważne jest oddychanie przez nos, itd.
Więcej ciekawych informacji zawiera video prezentacja.

Zapraszamy na wideokonferencję z Piotrem Wiśnikiem.

Zbigniew Krzyżanowski

Poniżej prezentujemy listę nagrań.
Po kliknięciu na wybrane zagadnienie, zostanie wyświetlony materiał video.

Odżywianie i suplementacja

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice