Doświadczeni trenerzy o blokowaniu, obronie i wystawieniu


Doświadczeni trenerzy opowiadają o  blokowaniu, obronie i wystawieniu. To kolejny materiał filmowy Młodzieżowej Akademii Siatkówki przekazany w formie ćwiczeń analitycznych, pokazujący preferencje szkoleniowe w nauczaniu blokowania, obrony i wystawienia.

Marcin Prus wielokrotny reprezentant Polski mówi o sposobach przemieszczania się w bloku. Adam Kowalski i Michał Łukowicz doświadczeni trenerzy pracujący z reprezentacjami młodzieżowymi podkreślą znaczenie ćwiczeń w obronie. Grzegorz Wagner reprezentacyjny rozgrywający i trener ligowy pokazuje, na przykładzie kilku dziewcząt, istotne momenty w technice rozegrania, weryfikowane w swojej karierze zawodniczej. 

Prowadzący swoją postawą i zaangażowaniem pokazują trenera w akcji, przekazując uwagi często mimochodem wynikające z danej sytuacji, a nie wyreżyserowane dla potrzeb filmu. Każdy uważnie oglądający doszuka się wielu cennych wskazówek, które będzie mógł porównać ze swoim sposobem patrzenia na dany problem. 

Zbigniew Krzyżanowski
Dyskusje użytkowników
1 komentarze

Świetne ćwiczenia - proste i skuteczne

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice