Nauczanie

Przeglądasz wszystkie publikacje
Jeżeli potrzebujesz publikacji z konkretnego zagadnienia, skorzystaj z opcji widocznych z lewej strony. Wtedy lista publikacji zostanie odpowiednio zawężona.
 • Kilka zasad skutecznego nauczania

  Kilka zasad skutecznego nauczania

  Zrozumiałe wskazówki  dotyczące opanowania nowych umiejętności są podstawą do skutecznej realizacji programu nauczania. Zrozumienie kilku podstawowych zasad zapewni, że uczniowie będą uczyć się umiejętności, tak szybko jak to możliwe. więcej »

 • Przyjęcie zagrywki – refleksje z kampów

  Przyjęcie zagrywki – refleksje z kampów

  Obserwacja Kampów i postępu jaki osiąga większość uczestników po 10 dniach szkolenia pozwala na pewne refleksje, które wynikają z problemu efektywności szkolenia w wielu szkołach i klubach. Chociaż program szkolenia wyraźnie określa zasady i priorytety w nauczaniu,… więcej »

 • BUDOWANIE RELACJI COACHINGOWEJ TRENER - ZAWODNIK

  09.03.20161 wypowiedź
  BUDOWANIE RELACJI COACHINGOWEJ TRENER - ZAWODNIK

  Punktem wyjścia relacji trener – zawodnik jest zbudowanie poczucia wzajemnego szacunku. Szacunku w stosunku do różnic w poglądach, charakterach i zainteresowaniach, do tego, co jest nasze wspólne i do tego, co indywidualne.... więcej »

 • Perswazja trenerska w piłce siatkowej

  Perswazja trenerska w piłce siatkowej

  Wywieranie wpływu ma w etyczny sposób doprowadzić do realizacji celu, ale przy korzyściach dla drugiej strony albo chociaż przy braku jej strat. Manipulacja jest natomiast wymierzona w wykorzystanie kogoś do swoich celów, często bez świadomości drugiej osoby. Każdy z… więcej »

 • Zasady techniczne prowadzenia treningu w siatkówce

  Zasady techniczne prowadzenia treningu w siatkówce

  Zachęcamy do zapoznania się z zasadami technicznymi prowadzenia treningów, które zaprezentował Andrea Anastasi, trener polskiej reprezentacji siatkarzy. więcej »

 • Kontrola treningu motorycznego stosowana w SOS

  • Publikacja posiada materiał video
  Kontrola treningu motorycznego stosowana w SOS

  Na pierwszym etapie zbieramy informacje, które posłużą do opracowania norm sprawności dla poszczególnych grup wiekowych, a w dalszej kolejności do weryfikacji skuteczności zastosowanych środków treningowych oraz będą pomocne w naborach uczniów do klas. Próby… więcej »

 • Monitorowanie składu ciała

  • Publikacja posiada materiał video
  Monitorowanie składu ciała

  Tanita jest nowoczesnym urządzeniem, które daje wiarygodne pomiary i może być z powodzeniem wykorzystywana jako jeden z elementów monitorowania efektów treningu. Fizjoterapeuta - Krzysztof Wróbel przekazuje wiele cennych wskazówek do wykorzystania w praktyce… więcej »

 • Click&Scout - Rejestracja meczów

  Click&Scout - Rejestracja meczów

  "Click&Scout" to program statystyczny Data Volley. Jest to jeden z najpopularniejszych na świecie program do tworzenia statystyk i prowadzenia analizy gry. Obecnie program „Click&Scout” jest używany podczas meczów Młodej Ligi.  więcej »

 • Program prewencji dla siatkówki

  Program prewencji dla siatkówki

  Prezentowany program prewencji dla siatkówki należy przeprowadzać 3 razy w tygodniu w formie rozgrzewki. Warunkiem przystąpienia do programu prewencyjnego jest przeszkolenie uczniów (zawodników) w zakresie "stabilizacji od zera” dostępnej na platformie… więcej »

 • Zestaw sprawdzianów w zakresie techniki

  • Publikacja posiada podłączone pliki PDF
  Zestaw sprawdzianów w zakresie techniki

  Każdy szkoleniowiec wie, że w przeciwieństwie do sprawdzianów sprawności ogólnej jest niezwykle trudno stosować w praktyce racjonalne sprawdziany stopnia opanowania elementów techniki gry w piłkę siatkową. Powszechnie uważa się, że najlepszym sprawdzianem stopnia… więcej »

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice