TRENERZY KADR MŁODZIEŻOWYCH O MP JUNIOREK I JUNIORÓW (VIDEO)


Mistrzostwa Polski juniorek i juniorów były doskonałą okazją do obejrzenia kandydatek do kadr narodowych w tych kategoriach wiekowych. Rywalizację w Stężycy oglądał II trener reprezentacji kobiet U20 Dominik Stanisławczyk, a grze na boisku w Bartoszycach uważnie przyglądał się szkoleniowiec reprezentacji mężczyzn U20 Sebastian Pawlik.

- Kolejność na podium mistrzostw juniorek nie była zaskoczeniem - powiedział Dominik Stanisławczyk. - Doświadczenie oraz umiejętności dwóch najlepszych zespołów GKS Wieżycy 2011 Politechniki Gdańskiej Stężyca oraz Enei Energetyka Poznań, zdobyte w rozgrywkach 1 Ligi Kobiet, wzięło górę. Wynik tie breaka w finale 16:14 najlepiej świadczy jak zacięta była rywalizacja i jakie emocje towarzyszyły finałowemu spotkaniu. Mecz był godny swojej stawki. Warto było czekać na tak interesujące wydarzenie.

W meczu o brązowy medal MUKS LO47 Budowlani Łódź wygrał z LTS Legionovią Legionowo  3:0 (25:22, 25:21, 25:20) i jak zaznaczył II trener kadry w tych zespołach również grały zawodniczki z doświadczeniem 1. Ligi Kobiet.

25287c

Dominik Stanisławczyk, jak podkreślił, zapisał w Stężycy "długą listę zawodniczek kandydujących do kadry narodowej." Reprezentacja U20 kobiet wystąpi w mistrzostwach Europy od 5 do 17 sierpnia (Irlandia/Bułgaria), Pierwsze zgrupowanie kadry w tej grupie wiekowej zostało zaplanowane w połowie czerwca. - Obserwacje były bardzo cenne. Zobaczyłem jak zawodniczki reagują w sytuacjach stresowych, czy są w stanie poderwać do walki swoje koleżanki w trudnych chwilach dla zespołu. Swoje aspiracje do kadry zgłosiły nowe siatkarki - powiedział Dominik Stanisławczyk.

W mistrzostwach juniorów żadnemu z ubiegłorocznych medalistów nie udało się w tym roku stanąć na podium. - Kandydatów do czołowej piątki w klasyfikacji końcowej można było wytypować, ale znacznie trudniej  było wskazać kolejność. Stawka zespołów w tej kategorii wiekowej jest bardzo wyrównana - podkreślił Sebastian Pawlik.

Grze juniorów przyglądał się trener męskiej reprezentacji Nikola Grbić. - Nasz szkoleniowiec mocno interesował się grą młodzieży. Mogę zdradzić, że kilku graczy bardzo mu się spodobało. Musiał wyjechać wcześniej, ale dzwonił, interesował się grą juniorów - zaznaczył Sebastian Pawlik.

Sebastian Pawlik wyjechał z Bartoszyc z długą listą kandydatów do kadry U20. W tej grupie są zawodnicy doskonale znani naszemu szkoleniowcowi jak i nowi, których wypatrzył na czempionacie. - W czasie przygotowań będzie czas, żeby im wszystkim dokładnie przyjrzeć się - powiedział Sebastian Pawlik.

Reprezentacja U20 powalczy o kontynentalne medale od 26 sierpnia do 7 września (Grecja/Serbia). Pierwsze zgrupowanie zaplanowano na 1 lipca w Zakopanem.25287e

Źródło: pzps.pl/ KP, fot. Justyna Matjas, Piotr Sumara, Krzysztof Różański

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice