Wywiady


 • ARIEL FIJOŁ: POTRZEBUJEMY GRY, TRENINGÓW, RYWALIZACJI

  14.05.2020
  ARIEL FIJOŁ: POTRZEBUJEMY GRY, TRENINGÓW, RYWALIZACJI

  Dzisiaj na jednym z gdańskich boisk do siatkówki plażowej ćwiczyli nasi juniorzy. Jutro na podobne zajęcia zabieram chłopaków z rocznika 2002. Wszyscy bez wyjątku jesteśmy spragnieni gry i treningów z prawdziwego zdarzenia - mówi Ariel Fijoł, trener w Siatkarskim Ośrodku Szkolnym w Gdańsku. więcej »

 • TRENER JAK TATA

  14.05.2020
  TRENER JAK TATA

  - Jest Pan dla mnie jak Tata, którego nigdy nie ma, a trener zawsze jest - tak kiedyś jedna z zawodniczek powiedziała do Macieja Ostaszewskiego, który pracuje w Siatkarskim Ośrodku Szkolnym przy Szkole Podstawowej nr 18 im. Jana Matejki w Koszalinie. więcej »

 • SZYBKA PIŁKA Z... TOMASZEM PALUCHEM

  10.05.20201 wypowiedź
  SZYBKA PIŁKA Z... TOMASZEM PALUCHEM

  Sądzicie, że jeden z najpopularniejszych trenerów lubuskiego poradził sobie z quickiem na skrzydło? Dziś do odpowiedzi wzięliśmy coacha Tomasza Palucha...   więcej »

 • W KROTOSZYNIE SIATKÓWKĘ LUBIĄ BARDZIEJ NIŻ PIŁKĘ NOŻNĄ

  09.05.2020
  W KROTOSZYNIE SIATKÓWKĘ LUBIĄ BARDZIEJ NIŻ PIŁKĘ NOŻNĄ

  Trudno w to uwierzyć, ale jest w Polsce co najmniej jedno miejsce, gdzie piłka nożna przegrywa pod względem popularności z siatkówką. - Tak, tak futbol u nas jest dyscypliną niszową, a siatkówka wiodącą - potwierdza Piotr Robakowski, trener w Szkole Podstawowej nr 7 w Krotoszynie, która jest objęta programem Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Przy szkole działa też klub UKS Piast. więcej »

 • Jak przezwyciężać porażki?

  29.09.2017
  Jak przezwyciężać porażki?

  13 września 2017 roku, dzięki uprzejmości firmy Hochland, ucznennice SOS wraz z wychowawcami wybrały się na spotkanie motywacyjne z paraolimpijczykiem Igorem Sikorskim, który brał udział w olimpiadzie zimowej w Soczi, a obecnie przygotowuje się do startu na igrzyskach w Korei.  więcej »

 • Paulina Bałdyga: stworzono świetną bazę i ośrodki szkoleniowe

  13.08.2015
  Paulina Bałdyga: stworzono świetną bazę i ośrodki szkoleniowe

  - Stworzono świetną bazę szkoleniową, z wybitnymi trenerami. Wszystko jest odpowiednio zorganizowane i dba się o zawodnika od najmłodszych lat. Uważam, to za wspaniałą inicjatywę – ocenia projekt Siatkarskich Ośrodków Szkoleniowych, Paulina Bałdyga, złota medalistka mistrzostw Europy kadetek i rozgrywająca reprezentacji Polski. więcej »

 • Warto przystąpić do programu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych

  08.04.2015
  Warto przystąpić do programu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych

  Wywiad z Aleksandrą Cygan uczennicą klasy II LO w Sulechowie, która drugi rok jest w Programie Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.  więcej »

 • Przemysław Rosiński: Trenerzy za mały nacisk kładą na treningi motoryczne

  25.10.2014
  Przemysław Rosiński: Trenerzy za mały nacisk kładą na treningi motoryczne

  Program Siatkarskich Ośrodków Szkolnych to projekt w pełni profesjonalny, który współpracuje z wieloma specjalistami z różnych dziedzin. Oprócz trenerów, koordynatorów, statystyków, lekarzy nad dobrym przygotowaniem młodych siatkarzy i siatkarek pracują również fizjoterapeuci. Jednym z nich jest Przemysław Rosiński, na co dzień pracujący w klubie San Pajda Jarosław.   więcej »

 • Przystanek Kielnarowa

  04.08.2014
  • Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć
  Przystanek Kielnarowa

  Centrum Turystyki i Rekreacji WSliZ w Kielnarowej kilka lat temu wpisało się na siatkarskiej mapie Polski. Do ośrodka pod Rzeszowem przyjeżdżają największe światowe gwiazdy siatkówki. - Można powiedzieć, że dla siatkówki jest to miejsce pod pewnym względem niesamowite, a na pewno inne niż wszystkie – opowiada dyrektor ośrodka w Kielnarowej, Jacek Szalacha. więcej »

 • Młodzież zadowolona z Kampu w Kielnarowej

  14.07.2014
  Młodzież zadowolona z Kampu w Kielnarowej

  Od 28 czerwca do 9 lipca 2014 roku w Centrum Turystyki i Rekreacji WSiZ w Kielnarowej na Podkarpaciu odbył się pierwszy tegoroczny Kamp Siatkarskich Ośrodków Szkolnych .W zgrupowaniu uczestniczyło 96 wyselekcjonowanych zawodników wybranych z 4 regionów Polski. Byli to chłopcy z 2 i 3 klasy gimnazjum.  więcej »

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice