Biblioteka

Przeglądasz wszystkie publikacje
Jeżeli potrzebujesz publikacji z konkretnego zagadnienia, skorzystaj z opcji widocznych z lewej strony. Wtedy lista publikacji zostanie odpowiednio zawężona.
 • Przyjęcie zagrywki - Nauczanie techniki i taktyki

  Przyjęcie zagrywki - Nauczanie techniki i taktyki

  Formowanie płaszczyzny odbicia jest krytycznym momentem w całej nauce przyjęcia piłki z zagrywki. Płaszczyzna ramion będzie ostatnią częścią ciała, która będzie kierowała piłkę we właściwym kierunku. Trzeba pracować nad tym, aby utworzyć stałą równą powierzchnię, która zapewni stabilne przyjęcie. więcej »

 • Wystawienie piłki - Nauczanie techniki i taktyki

  Wystawienie piłki - Nauczanie techniki i taktyki

  Celem wystawienia jest umożliwienie skutecznego ataku. Piłka powinna być wystawiona od 50 do 100 cm od siatki i na odpowiedniej wysokości, powyżej górnej taśmy. Podstawowym rodzajem wystawienia jest wystawienie wysokiej piłki do IV strefy. więcej »

 • Atak - Nauczanie techniki i taktyki

  Atak - Nauczanie techniki i taktyki

  Zawodnicy na wysokim poziomie uderzają w różnych kierunkach z jednego ustawienia tułowia. Podczas ataku po prostej skręcają mocniej tułów do ustawienie przodem do siatki lub prowadzą ramię atakujące wzdłuż tułowia, w kierunku uderzenia. więcej »

 • Blok - Nauczanie techniki i taktyki

  Blok - Nauczanie techniki i taktyki

  Blokowanie jest najbardziej skutecznym kontratakiem w nowoczesnej siatkówce, to nie jest defensywna technika. Trener powinien zwracać baczną uwagę na poprawę podstawowych technik blokowania, aby odnosić sukces w rzeczywistej grze. Nawet w blokowaniu, istnieje wiele podstawowych elementów, które zawodnicy powinni opanować podczas codziennych treningów. więcej »

 • Obrona - Nauczanie techniki i taktyki

  Obrona - Nauczanie techniki i taktyki

  Gdy zawodnicy opanują podstawowe techniki obrony, trener wprowadza zmiany dotyczące stosowanych technik (np., wymagających obrony niespodziewanych ataków) tworząc różne sytuacje mogące wystąpić w grze. Podczas przyjęcia z boku ciała ramiona powinny łączyć się bezpośrednio do przyjęcia piłki. więcej »

 • Zagrywka - Nauczanie techniki i taktyki

  Zagrywka - Nauczanie techniki i taktyki

  Najważniejszą rzeczą w czasie wykonywania zagrywki jest kontrola prędkości piłki i trajektorii. Ważne jest, aby zagrać piłkę bez błędu; popsuta zagrywka, to strata punktu.  więcej »

 • Filmowa Akademia Siatkówki

  14.01.20144 wypowiedzi
  • Publikacja posiada materiał video
  Filmowa Akademia Siatkówki

  Prezentujemy Państwu serię filmów instruktażowo-szkoleniowych będących filmową relacją z zajęć i treningów siatkarskich prowadzonych w klasach 1-3, 4-6 szkoły podstawowej oraz gimnazjum. więcej »

 • Scenariusze lekcji dla gimnazjum

  16.01.20142 wypowiedzi
  • Publikacja posiada materiał video
  Scenariusze lekcji dla gimnazjum

  Prezentujemy Państwu serię filmów instruktażowo-szkoleniowych będących filmową relacją z zajęć i treningów siatkarskich prowadzonych w gimnazjum. Filmy  przeznaczone są dla nauczycieli i młodzieży gimnazjalnej oraz prezentują zestaw lekcji wprowadzających do gry szóstkami, w tym doskonalenie techniki i taktyki w formie analitycznej, syntetycznej i globalnej. więcej »

 • Scenariusze lekcji dla klas 4 - 6 szkoły podstawowej

  23.01.20141 wypowiedź
  • Publikacja posiada materiał video
  Scenariusze lekcji dla klas 4 - 6 szkoły podstawowej

  Prezentujemy Państwu serię filmów instruktażowo-szkoleniowych będących filmową relacją z zajęć i treningów siatkarskich prowadzonych w klasach 4 – 6 szkoły podstawowej. Niniejszy materiał video to zestaw przykładowych lekcji zapoznających dzieci z fundamentami techniki i taktyki stosowanej w minisiatkówce. więcej »

 • Scenariusze lekcji dla klas 1 -3 szkoły podstawowej

  07.02.2014
  • Publikacja posiada materiał video
  Scenariusze lekcji dla klas 1 -3 szkoły podstawowej

  Prezentujemy Państwu serię filmów instruktażowo-szkoleniowych będących filmową relacją z zajęć i treningów siatkarskich. Niniejszy materiał video to gry i zabawy mające na celu zapoznanie dzieci z klas początkowych z podstawowymi zasadami gry w siatkówkę. więcej »

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice