Biblioteka

Przeglądasz wszystkie publikacje w tym dziale
Jeżeli potrzebujesz publikacji z konkretnego zagadnienia, skorzystaj z opcji widocznych z lewej strony. Wtedy lista publikacji zostanie odpowiednio zawężona.
 • PORADNIK POZYTYWNEGO TRENERA – MODEL i7W W SPORCIE

  20.04.2020
  PORADNIK POZYTYWNEGO TRENERA – MODEL i7W W SPORCIE

  Jako trener tworzysz przestrzeń do rozwoju zawodników, uczysz jak być wygranym zarówno w sporcie jak i w życiu pokazując co dobre i przestrzegasz przed błędami. Chciałbym podsunąć lekturę trenerom i nauczycielom, która może pełnić rolę przewodnika dającego trenerowi wskazówki jak „uczyć się” zawodnika, jak przekazywać zdrowe wartości i zachować równowagę w funkcjonowaniu sportowym i pozasportowym. więcej »

 • Nauka i doskonalenie techniki gry w siatkówce plażowej

  02.08.2013
  Nauka i doskonalenie techniki gry w siatkówce plażowej

  W Polsce w siatkówkę plażową zaczęto grać wychodząc od siatkówki halowej. W okresie jesienno-zimowym gra się na hali, a wiosenno-letnim na boiskach piaskowych. Oznacza to, że podstawowych elementów technicznych uczymy się na hali, by później wykorzystać je w grze na piasku. więcej »

 • Technika i taktyka indywidualna w siatkówce plażowej

  29.07.2013
  Technika i taktyka indywidualna w siatkówce plażowej

  Klasyfikacja techniki gry w siatkówce plażowej wygląda podobnie jak w siatkówce halowej. Elementy gry dzielimy na działania ofensywne i defensywne. Zaprezentowana klasyfikacja jest przejrzysta i obejmuje całość działań występujących w siatkówce plażowej. więcej »

 • Percepcyjno-decyzyjne uwarunkowania umiejętności działania w grze w piłkę siatkową

  27.09.2013
  • Publikacja posiada podłączone pliki PDF
  Percepcyjno-decyzyjne uwarunkowania umiejętności działania w grze w piłkę siatkową

  Percepcja w grze zespołowej to proces aktywnego odbioru, analizy i interpretacji zjawisk zmysłowych, w których nadchodzące z boiska informacje przetwarzane są na podstawie zarejestrowanej w pamięci wiedzy specjalistycznej o zasadach zachowania się w różnych sytuacjach i przetwarzane na decyzje, co robić, a czego nie robić. więcej »

 • Kryteria doboru młodzieży do gimnazjalnych grup szkolenia w siatkarskich ośrodkach szkolnych

  28.12.20131 wypowiedź
  • Publikacja posiada podłączone pliki PDF
  Kryteria doboru młodzieży do gimnazjalnych grup szkolenia w siatkarskich ośrodkach szkolnych

  Dynamiczny rozwój sportu pociąga za sobą konieczność wczesnego wyboru z populacji najbardziej odpowiednich kandydatów oraz kontroli ich postępu w procesie szkolenia. więcej »

 • Cechy somatyczne, zdolności motoryczne i wydolność młodzieży siatkarskiej na poziomie gimnazjum

  16.01.2014
  • Publikacja posiada podłączone pliki PDF
  Cechy somatyczne, zdolności motoryczne i wydolność młodzieży siatkarskiej na poziomie gimnazjum

  Jednym z warunków podnoszenia efektywności szkolenia młodych zawodników w wieloetapowym szkoleniu sportowym jest uwzględnienie prawidłowości rozwoju biologicznego. Teoretyczne podstawy oraz ogólne założenia treningu w dziecięco młodzieżowych kategoriach wieku zostały już opracowane. Należy zatem uwzględnić je w praktycznych działaniach w polskim systemie szkolenia siatkarek i siatkarzy.  więcej »

 • Talent to nic szczególnego

  04.02.2014
  • Publikacja posiada podłączone pliki PDF
  Talent to nic szczególnego

  Większość z nas uważa, że talent to rzadki cenny skarb podarowany szczególnym ludziom. Gwiazdom w telewizji, wybitnym sportowcom, politykom, ludziom, do których nam bardzo daleko. Ludziom, którzy różnią się od nas, którzy są inni niż my. więcej »

 • Zarażaj swoim entuzjazmem - video

  09.05.2014
  • Publikacja posiada materiał video
  Zarażaj swoim entuzjazmem - video

  Mariusz Świerk, nauczyciel - trener z dużymi sukcesami w koszykówce młodzieżowej. Charyzmatyczny i otwarty, "człowiek orkiestra”, bo tylko taki może odnieść sukces w pracy u podstaw. więcej »

 • Coaching uzdolnionego ucznia

  30.11.2014
  • Publikacja posiada podłączone pliki PDF
  Coaching uzdolnionego ucznia

  Coaching jest najbardziej ekologiczną formą pracy i relacji z drugim człowiekiem. Pomaga wydobyć z człowieka to co ma w sobie najlepsze i pozwala mu realizować swoje cele i marzenia. To proces oparty na ćwiczeniach, zadaniach, planowaniu, technikach kinestetycznych, działalności twórczej i pytaniach oraz feedbacku. więcej »

 • Siatkówka plażowa jako element przygotowania do gry w siatkówkę halową

  26.06.2015
  • Publikacja posiada podłączone pliki PDF
  Siatkówka plażowa jako element przygotowania do gry w siatkówkę halową

  Jaki wpływ na siatkarzy grających w siatkówkę halową może mieć gra w okresie przejściowym pomiędzy sezonami w siatkówkę plażową zarówno zawodnikom jak i trenerom. Do zagłębienia się w ten temat skłoniły mnie ciągłe dyskusje związane z łączeniem tych dyscyplin sportu, głównie w środowisku trenerskim. więcej »

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice