Czy wiesz, że ... w 2000 roku powstała Profesjonalna Liga Piłki Siatkowej.

Percepcyjno-decyzyjne uwarunkowania umiejętności działania w grze w piłkę siatkową

  • Publikacja posiada podłączone pliki PDF
Percepcja w grze zespołowej to proces aktywnego odbioru, analizy i interpretacji zjawisk zmysłowych, w których nadchodzące z boiska informacje przetwarzane są na podstawie zarejestrowanej w pamięci wiedzy specjalistycznej o zasadach zachowania się w różnych sytuacjach i przetwarzane na decyzje, co robić, a czego nie robić.

Zapraszamy do zapoznania się z opracowaniem dr Edwarda Superlaka pracującego w Katedrze Motoryczności Sportowca na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Prezentacja zawiera klasyfikację decyzji ze względu na subiektywną ocenę przez gracza prawdopodobieństwa skutku i wartości celu. Ponadto jak wygląda proces decyzyjny oraz warunkowanie podejmowania decyzji (cechy umożliwiające i ułatwiające podejmowanie decyzji oraz cechy utrudniające i uniemożliwiające podjęcie decyzji), jakie są poziomy percepcji, jak wygląda postępowanie w kształceniu procesu percepcyjno-decyzyjnego gracza. Badania i osobnicza charakterystyka 15 letnich siatkarzy, te i wiele innych ciekawych zagadnień znajdziecie Państwo w załączonej prezentacji.


DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice