Czy wiesz, że ... najwyższym Polskim siatkarzem jest Marcin Nowak – 215 cm wzrostu.

Zagrywka - Nauczanie techniki i taktyki

Najważniejszą rzeczą w czasie wykonywania zagrywki jest kontrola prędkości piłki i trajektorii. Ważne jest, aby zagrać piłkę bez błędu; popsuta zagrywka, to strata punktu. Nadanie piłce trudnego do odbioru toru lotu lub nadanie piłce odpowiedniej rotacji będzie często skuteczne i mniej ryzykowne niż szybka (mocna) zagrywka, która zawsze będzie wykonywana na dużym ryzyku. Szybkie trudne zagrywki zwykle wykonywane są w pewnych sytuacjach gry.

Na taki moment zawodnicy powinni mieć swoją własną, specjalną zagrywkę, która zwykle wykonywana jest wykonana agresywnie po ustalonej trajektorii. Trener powinien znać silne strony swoich zawodników w wykonaniu zagrywki i czasami zadecydować o ich wykorzystaniu.

Ważne jest również, aby zagrywający potrafili zagrywać zza całej linii końcowej, ponieważ niektórzy zawodnicy słabiej przyjmują, gdy piłka zagrana jest np. zza 5 strefy.

 

Dyskusje użytkowników
1 komentarze

Bardzo dobre ćwiczenia,trochę za ambitne dla klasy I Gimnazjum dziewczyn,ale dla SOS Licealnego jak najbardziej z kilku ćwiczeń na pewno skorzystam
Mirosław Kasprowicz I kl SOS

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice