Czy wiesz, że ... najwyżej skaczącym siatkarzem do ataku jest bułgarski przyjmujący Matej Kazijski, który przy wzroście 203 cm sięga w ataku piłkę na wysokości 379 cm.

Wskazówki praktyczne

 • Siatkówka plażowa jako element przygotowania do gry w siatkówkę halową

  26.06.2015
  • Publikacja posiada podłączone pliki PDF
  Siatkówka plażowa jako element przygotowania do gry w siatkówkę halową

  Jaki wpływ na siatkarzy grających w siatkówkę halową może mieć gra w okresie przejściowym pomiędzy sezonami w siatkówkę plażową zarówno zawodnikom jak i trenerom. Do zagłębienia się w ten temat skłoniły mnie ciągłe dyskusje związane z łączeniem tych dyscyplin sportu, głównie w środowisku trenerskim. więcej »

 • Czym jest talent trenera i zawodnika

  28.01.2015
  Czym jest talent trenera i zawodnika

   „Czym jest talent trenera i zawodnika” na podstawie książki Rasmusa Andersena „Kopalnie talentów” autor książki w wyniku rozmów z wybitnymi trenerami różnych kontynentów i różnych dziedzin sportu wysnuwa ogólne wnioski dotyczące szkolenia przyszłych mistrzów. Jego spostrzeżenia są niezwykle ciekawe, a zarazem odkrywcze. więcej »

 • Coaching uzdolnionego ucznia

  30.11.2014
  • Publikacja posiada podłączone pliki PDF
  Coaching uzdolnionego ucznia

  Coaching jest najbardziej ekologiczną formą pracy i relacji z drugim człowiekiem. Pomaga wydobyć z człowieka to co ma w sobie najlepsze i pozwala mu realizować swoje cele i marzenia. To proces oparty na ćwiczeniach, zadaniach, planowaniu, technikach kinestetycznych, działalności twórczej i pytaniach oraz feedbacku. więcej »

 • Propozycja oceny funkcjonalnej zawodnika

  24.08.2014
  • Publikacja posiada materiał video
  Propozycja oceny funkcjonalnej zawodnika

  Ocena funkcjonalna zawodnika jest niezwykle istotna z punktu widzenia dodatkowego obciążania zawodnika poprzez włączenie go do systematycznego treningu. Nakładanie obciążenia na dysfunkcje jeszcze ja pogłębia i będzie powodowało na nieprawidłową pracę organizmy i w ostatecznym wypadku doprowadzi do urazu bądź pozbawi możliwość najwyższych osiągnięć.   więcej »

 • Coaching rodzicielski w aspekcie treningu siatkarskiego

  12.08.2014
  Coaching rodzicielski w aspekcie treningu siatkarskiego

  Wychowanie dziecka to ogromna odpowiedzialność i wyzwanie. Współczesny świat stawia nam coraz bardziej wygórowane wymagania – naszym dzieciom będzie stawiał jeszcze wyższe. Jak ich do tego przygotować? Jak wzmocnić ich wiarę w siebie, poczucie własnej wartości, odpowiedzialności i rozwinąć w nich umiejętność szukania rozwiązań w trudnych sytuacjach? Jak mają radzić sobie z przegraną, a także sukcesem? Być może opanowanie umiejętności coachingu jest tym, co pozwoli nam lepiej wspierać nasze pociechy. więcej »

 • Przyjęcie zagrywki – refleksje z kampów

  Przyjęcie zagrywki – refleksje z kampów

  Obserwacja Kampów i postępu jaki osiąga większość uczestników po 10 dniach szkolenia pozwala na pewne refleksje, które wynikają z problemu efektywności szkolenia w wielu szkołach i klubach. Chociaż program szkolenia wyraźnie określa zasady i priorytety w nauczaniu, to przełożenie założeń programowych na trening z grupą nie jest proste, ponieważ wymaga znacznego doświadczenia, dużej systematyczności i konsekwencji. więcej »

 • Kilka zasad skutecznego nauczania

  Kilka zasad skutecznego nauczania

  Zrozumiałe wskazówki  dotyczące opanowania nowych umiejętności są podstawą do skutecznej realizacji programu nauczania. Zrozumienie kilku podstawowych zasad zapewni, że uczniowie będą uczyć się umiejętności, tak szybko jak to możliwe. więcej »

 • Team Building… wyzwanie dla trenera

  10.06.2014
  • Publikacja posiada podłączone pliki PDF
  Team Building… wyzwanie dla trenera

  Prezentujemy Państwu wykład trenera Glenna Hoaga, który opowiada o swojej wizji budowania zespołu. Opowiada jakie kompetencje powinien posiadać trener, jak oceniać i rozwiązywać problemy i jak ważna jest komunikacja z drużyną. Jak zbudować zespół jak zachować spójność? Jak wygląda model zależności w sporcie?  więcej »

 • Coach Eye - oko trenera

  Coach Eye - oko trenera

  Coach Eye to mobilna aplikacja i program dla każdego trenera. Przy pomocy tej aplikacji, posiadając tablet lub telefon komórkowy typu smartphone, otwierając aplikację Coach`s Eye, możemy rejestrować trening i dokonać analizy wybranego fragmentu. więcej »

 • Mięsień pośladkowy średni - jego znaczenie w prawidłowym funkcjonowaniu ciała

  30.05.20143 wypowiedzi
  • Publikacja posiada podłączone pliki PDF
  Mięsień pośladkowy średni - jego znaczenie w prawidłowym funkcjonowaniu ciała

  Podstawowy mięsień odwodzący w stawie biodrowym. Decydujący  mięsień o stabilizacji miednicy w płaszczyźnie czołowej podczas lokomocji. Osłabienie mięśnia pośladkowego średniego łączone jest z wieloma kontuzjami i patologiami  kończyny dolnej. Przewlekłe osłabienie mięśnia pośladkowego średniego może prowadzić do powstania skoliozy funkcjonalnej więcej »

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice