Czy wiesz, że ... najwyższym siatkarzem na świecie jest Aleksiej Kazakow – 217 cm wzrostu.

Wywiadówka z wf

 • Zachęć swoje dziecko do uprawiania minisiatkówki

  09.06.2015
  Zachęć swoje dziecko do uprawiania minisiatkówki

  Posyłając swoje dziecko na zajęcia sportowe należy mieć na uwadze, że trening sportowy jest przede wszystkim procesem wszechstronnego kształtowania człowieka. Należy widzieć w nim nie tylko początkowe ogniwo w systemie szkolenia wyczynowego, a również należy traktować go jako element rzeczywistego życia: społecznego, klubowego, szkolnego, rówieśniczego a nawet  rodzinnego  kształtującego osobowość młodego człowieka.  więcej »

 • Gdy nie ma klubu siatkarskiego w okolicy

  29.01.2014
  Gdy nie ma klubu siatkarskiego w okolicy

  Szukasz klubu gdzie mógłbyś trenować siatkówkę, Internet nie chce pomóc, przeszukujesz Bazę Młodzieżowej Akademii Siatkówki wyskakuje: nie ma żadnego klubu w Twojej okolicy, okazuje się, że faktycznie w Twojej okolicy nie ma żadnego klubu młodzieżowego. Potrzebujesz pomocy? Gdzie i jak można trenować? Jak szukać klubu? więcej »

 • Trener, Rodzic, Młody Sportowiec - zgrany zespół

  27.11.2013
  Trener, Rodzic, Młody Sportowiec - zgrany zespół

  Rodzice odgrywają bardzo ważną rolę w rozwoju kariery młodego sportowca. Warto jednak pamiętać, że ich niewłaściwa postawa może stać się przyczyną zaburzeń w relacji trener - zawodnik.  więcej »

 • Bezpieczne lekcje wychowania fizycznego

  29.10.2013
  Bezpieczne lekcje wychowania fizycznego

  Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego na każdym nauczycielu spoczywa szereg obowiązków. Każdy nauczyciel wychowania fizycznego zobligowany jest do dbania o prządek i bezpieczeństwo podczas zajęć lekcyjnych w budynkach szkolnych i na obiektach sportowych. więcej »

 • Cechy wzorowego nauczyciela wychowania fizycznego

  25.10.2013
  Cechy wzorowego nauczyciela wychowania fizycznego

  Jednym z celów klubów, organizacji sportowych i szkół, które powinny mieć świadomość wychowawczej funkcji sportu i organizowanej aktywności fizycznej - gdzie nie rodzaj i intensywność wysiłku jest najważniejszy, ale relacje społeczne - powinno być upowszechnianie autentycznej kultury (w tym kultury fizycznej). więcej »

 • Co należy wiedzieć o wywiadówce z wf?

  29.07.2013
  Co należy wiedzieć o wywiadówce z wf?

  Koncepcja wywiadówki z wychowania fizycznego zakłada, że szkoła, a ściślej nauczyciele oraz pielęgniarki szkolne mogą zachęcić rodziców do szerszego zainteresowania się fizycznym rozwojem swojego dziecka oraz spowodować, aby to zainteresowanie przybrało konkretne formy współdziałania rodziców ze szkołą w realizacji programu wychowania dziecka w kulturze fizycznej. więcej »

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice