Czy wiesz, że ... w 1919 roku odbył się pierwszy pokazowy mecz siatkówki w Polsce.

Gdy nie ma klubu siatkarskiego w okolicy

Siatkówka to gra zespołowa,
więc musicie działać razem.

Szukasz klubu gdzie mógłbyś trenować siatkówkę, Internet nie chce pomóc, przeszukujesz Bazę Młodzieżowej Akademii Siatkówki wyskakuje: nie ma żadnego klubu w Twojej okolicy, okazuje się, że faktycznie w Twojej okolicy nie ma żadnego klubu młodzieżowego. Potrzebujesz pomocy? Gdzie i jak można trenować? Jak szukać klubu?

Zacznijcie od swojego nauczyciela wychowania fizycznego. Pokażcie swoim nauczycielom portal www.mlodziezowasiatkowka.pl. Być może to wystarczy, by nauczyciel w ramach lekcji wychowania fizycznego prowadził zajęcia z piłki siatkowej. Jeśli chcemy uzyskać większą ilość lekcji wychowania fizycznego poświęconych nauczaniu siatkówki w szkołach to optymalnym rozwiązaniem do tego jest opracowanie przez nauczyciela a później przyjęcie przez Radę Pedagogiczną szkoły Indywidualnego Programu Nauczania w ramach realizowanych lekcji WF. Nie jest to zadanie trudne z punktu widzenia formalnego a bardzo korzystne dla popularyzacji siatkówki i wdrożenie systemu jej nauczania w oparciu o schematy i scenariusze lekcji, które dostępne są na portalu Młodzieżowej Akademii Siatkówki.

Na naszym portalu znajduje się bardzo dużo materiałów szkoleniowych poświęconych nauce gry w siatkówkę, są to gotowe scenariusze lekcji, zeszyty metodyczno-szkoleniowe – wystarczy wejść na portal w zakładkę MATERIAŁY DYDAKTYCZNE i wydrukować gotowe konspekty lekcji. Poza tym na portalu umieszczone są liczne filmy instruktażowe poświęcone nauce podstaw techniki i taktyki gry - dział BIBLIOTEKA.

Ponadto w całej Polsce zlokalizowane są Siatkarskie Ośrodki Szkolne w każdym województwie gimnazja i licea (z żeńskimi i męskimi oddziałami) - lista szkół, która realizuje program siatkarski znajduje się na naszym www, szkoły te organizują liczne lekcje pokazowe na które zapraszamy. Zapraszamy do kontaktu z naszymi koordynatorami regionalnymi, którzy bardzo chętnie przyjadą i porozmawiają z nauczycielem oraz przedstawią możliwości.

Jeśli to nie pomoże, a Twój nauczyciel wychowania fizycznego jest ogromnych fanem zupełnie innej dyscypliny sportu to nie martw się jest jeszcze inne wyjście.

W tej sytuacji nie pozostaje nic innego jak tylko utworzyć własny klub. Tak własny klub! To nie takie trudne. Jesteśmy przekonani, że w okolicy jest wielu sympatyków, którzy chcieliby trenować siatkówkę ale brakuje klubu. Jeśli tylko podejmiecie próbę z pewnością uda się zorganizować treningi na miejscu. Poproście rodziców o wsparcie. Podczas gdy rodzice zajmują się sprawami formalnymi, Wy organizujecie drużynę i szukacie trenera. Każdy Dyrektor szkoły chętnie użyczy Wam sali gimnastycznej na potrzeby treningów. Jak założyć klub sportowy znajdziesz na naszym portalu.

Pamiętajcie nie ma sytuacji bez wyjścia. Najważniejsza jest determinacja, wytrwałość i sportowa postawa! Siatkówka to gra zespołowa, więc musicie działać razem. Jest sportem dla inteligentnych, więc musicie sami dowieść swoim sprytem i działaniem, że naprawdę kochacie siatkówkę. Każda akcja musi być przemyślana, o każdy punkt trzeba walczyć do końca i zawsze dawać z siebie wszystko. Choć mogą trafić się nam po drodze straty seta, to mecz trwa nadal, gramy do trzech wygranych.

Zatem udowodnijcie, że siatkówka jest dla Was, że potraficie walczyć i dajcie z siebie wszystko!

Redakcja MAS
DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice