Mam pytanie dotyczące treningu relaksacyjnego. Otóż, chciałbym się dowiedzieć, jaka jest zalecana częstotliwość prowadzenia takiego treningu. Mam tu na myśli dwie bodajże najpopularniejsze formy treningu tj. relaksację Jacobsona i trening autogenny Schultza. Obecnie prowadzę grupę 14-letnich siatkarzy i chciałbym wprowadzić trening relaksacyjny ale brakuje mi trochę wiedzy merytorycznej. więcej »
Jestem nauczycielem w klasie siatkarskiej. Na co dzień pracuję z dziećmi i z młodzieżą. Zauważam problem pojawiający się niezależnie od wieku: co dzieje się w organizmie młodego zawodnika, który poddany jest dużemu stresowi podczas rozgrywanego meczu? Mam wrażenie, że następuje totalna "blokada", totalny paraliż, który nie pozwala funkcjonować na boisku. Chcę wspomóc tych młodych ludzi podczas meczu. Jakie metody są najskuteczniejsze? Czy można zrobić coś jeszcze w przysłowiowej szatni, co wpłynie na zachowanie boiskowe? więcej »
Jeśli chcemy poczytać, to najbardziej wiarygodnym źródłem są książki. Na rynku jest dostępnych stosunkowo niewiele pozycji z zakresu psychologii sportu w języku polskim, ale jeśli ktoś będzie zainteresowany poszerzeniem swojej wiedzy, z pewnością znajdzie coś dla siebie. Mówi się, że książki „to tylko teoria”. Jednak warto docenić je jako źródło cennych inspiracji. więcej »
Gimnazjum to szczególny okres, w którym pasją do sportu można zarazić, ale również mocno zniechęcić. To co chcemy dla Państwa zrobić to ułatwić to zadanie podsuwając gotowe, a co więcej profesjonalne pomysły, plany na wykorzystanie zajęć lekcji WF i wiele innych.
Kierowanie treningiem młodego siatkarza wymaga profesjonalnej wiedzy, bowiem zaawansowany wysiłek wpływa na rozwój nie tylko fizyczny, ale i psychiczny dojrzewającego człowieka.
Dział, który pragniemy Państwu zaprezentować przeznaczony jest dla nauczycieli nauczania początkowego oraz nauczycieli klas 4-6. Proponujemy między innymi roczne plany, gotowe scenariusze lekcji oraz wiele innych ciekawych publikacji.