Pytanie do psychologa

Ta rubryka powstała z myślą o udzielaniu odpowiedzi na różne pytania z zakresu wsparcia psychologicznego w sporcie. W czasie swojej codziennej pracy każdy Trener czy Nauczyciel doświadcza wielu różnych sytuacji. Niektóre z nich staną się jeszcze bardziej zrozumiałe, lub mogą być jeszcze lepiej poprowadzone, jeśli uwzględnimy znaczenie czynników psychologicznych.

Pytania typu „dlaczego ktoś zachował się tak a nie inaczej?” „jak można pomóc?” „co jeszcze można zrobić w podobnej sytuacji?” i podobne, będą wyjaśniane w tym miejscu. Aby zapewnić odpowiedni poziom poufności ale jednocześnie żeby umożliwić wzajemne uczenie się, pytania będą publikowane po usunięciu z nich wszystkich informacji umożliwiających identyfikację osób i miejsc.

Jeśli pytający będzie chciał uzyskać odpowiedź bez publikacji na stronie – będzie taka możliwość. Pytania prosimy przesyłać za pomocą formularza kontaktowego dostępnego na portalu - KLIKNIJ TUTAJ, ABY PRZEJŚĆ DO  FORMULARZA

Kto pyta, mniej błądzi! Zapraszamy!


  • Jaka jest zalecana częstotliwość prowadzenia treningu relaksacyjnego?

    14.03.2014
    Jaka jest zalecana częstotliwość prowadzenia treningu relaksacyjnego?

    Mam pytanie dotyczące treningu relaksacyjnego. Otóż, chciałbym się dowiedzieć, jaka jest zalecana częstotliwość prowadzenia takiego treningu. Mam tu na myśli dwie bodajże najpopularniejsze formy treningu tj. relaksację Jacobsona i trening autogenny Schultza. Obecnie prowadzę grupę 14-letnich siatkarzy i chciałbym wprowadzić trening relaksacyjny ale brakuje mi trochę wiedzy merytorycznej. więcej »

  • Co dzieje się w organizmie młodego zawodnika, który poddany jest dużemu stresowi?

    22.10.2013
    Co dzieje się w organizmie młodego zawodnika, który poddany jest dużemu stresowi?

    Jestem nauczycielem w klasie siatkarskiej. Na co dzień pracuję z dziećmi i z młodzieżą. Zauważam problem pojawiający się niezależnie od wieku: co dzieje się w organizmie młodego zawodnika, który poddany jest dużemu stresowi podczas rozgrywanego meczu? Mam wrażenie, że następuje totalna "blokada", totalny paraliż, który nie pozwala funkcjonować na boisku. Chcę wspomóc tych młodych ludzi podczas meczu. Jakie metody są najskuteczniejsze? Czy można zrobić coś jeszcze w przysłowiowej szatni, co wpłynie na zachowanie boiskowe? więcej »

  • Gdzie mogę sobie poczytać coś na temat psychologii sportu?

    19.06.2013
    Gdzie mogę sobie poczytać coś na temat psychologii sportu?

    Jeśli chcemy poczytać, to najbardziej wiarygodnym źródłem są książki. Na rynku jest dostępnych stosunkowo niewiele pozycji z zakresu psychologii sportu w języku polskim, ale jeśli ktoś będzie zainteresowany poszerzeniem swojej wiedzy, z pewnością znajdzie coś dla siebie. Mówi się, że książki „to tylko teoria”. Jednak warto docenić je jako źródło cennych inspiracji. więcej »

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice