Projekty

W Polsce powstaje coraz więcej projektów rozwoju piłki siatkówko na poziomie I i II kroku siatkarskiego nazwanych zwykle akademiami. Organizowane są turnieje skupiające kilkaset uczniów najczęściej szkół podstawowych. Kluby, stowarzyszenia, fundacje i szkoły mają podpisane umowy na taką działalność z władzami miasta i sponsorami na mocy których otrzymują dotacje pozwalającą na rozwijanie swojego projektu. Siatkarskie Ośrodki Szkolne poprzez Młodzieżową Akademię Siatkówki mają w swoich planach wspieranie tego ruchu mając na uwadze organizowanie bezpłatnych szkoleń dla nauczycieli odpowiedniego szczebla oraz kierowanie publikacji do tych ośrodków. Dążąc do uporządkowania wzajemnych relacji proponujemy podpisanie deklaracji wytyczającej kierunki współpracy.

Chcemy na łamach naszego portalu Młodzieżowej Akademii Siatkówki, informować o działalności takich akademii, przedstawiać Państwa projekty i zamierzenia, prezentować sylwetki nauczycieli i działaczy. Zapraszamy do współpracy!

 • Siatkarskie MIKSTY czwórek na turnieju ORLIK Volleymania

  25.04.2014
  • Publikacja posiada podłączone pliki PDF
   Siatkarskie MIKSTY czwórek na turnieju ORLIK Volleymania

  To już czwarta edycja ogólnopolskiego turnieju ORLIK Volleymania. W bieżącym roku po raz pierwszy młodzież starszych klas Szkół Podstawowych rywalizować będzie w kategorii „Mikstów”. Zespoły składają się z 6 osób (3 dziewczynki i 3 chłopców), w tym na boisku podczas gry muszą znajdować się cztery osoby (dwóch chłopców i dwie dziewczynki). więcej »

 • Nowe Przedszkole w Nakle?

  24.03.2014
  Nowe Przedszkole w Nakle?

  Po raz kolejny Nakielskie Towarzystwo Sportowe „TRÓJKA” rozszerza swoją ofertę działań. W związku ze zwiększającym się zainteresowaniem piłką siatkową w Gminie Nakło nad Notecią NTS uruchamia nieodpłatne zajęcia „Przedszkola Siatkarskiego NTS TRÓJKA”. więcej »

 • Pozyskiwanie środków finansowych

  04.03.2014
  Pozyskiwanie środków finansowych

  Jak wygląda model społeczności siatkarskiej. Jak funkcjonuje? Jak przejść od lokalnej inicjatywy do profesjonalnie funkcjonującego klubu czy stowarzyszenia? Wbrew pozorom nie jest to takie trudne. Najważniejsza jest inicjatywa, a przy odrobinie determinacji możemy stworzyć dobrze prosperujący projekt. W naszym krótkim poradniku dowiecie się również jak pozyskać niezbędne do funkcjonowania środki finansowe. więcej »

 • Ferie z siatkówką we Wschowie promocją projektu S.O.S.

  19.02.2014
  • Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć
  Ferie z siatkówką we Wschowie promocją projektu S.O.S.

  Przez dwa tygodnie od 3-14 lutego prowadzone były treningi z siatkówki dla dzieci szkół podstawowych i gimnazjum przez „Zahir” Volley Wschowa oraz Centrum Kultury i Rekreacji więcej »

 • Szkolenie z projektu Świętokrzyskie Mini Volley Cup

  03.01.2014
  Szkolenie z projektu Świętokrzyskie Mini Volley Cup

  W prezentacji uczestniczyli uczniowie S.O.S. LO Kielce więcej »

 • Akademia Siatkówki „SZAMOTULANIN”

  18.11.20131 wypowiedź
  Akademia Siatkówki „SZAMOTULANIN”

  SPORT, NAUKA, ZABAWA - RADOSNA SIATKÓWKA. Akademia jest próbą stworzenia struktury organizacyjnej prawidłowego rozwoju piłki siatkowej w Szamotułach na poszczególnych poziomach wiekowych. Niewiele akademii, które licznie powstają na terenie całej polski mają taką możliwość, aby swój inauguracyjny występ mógł się odbyć w otoczeniu najlepszych siatkarek naszego kraju. więcej »

 • Energetyczna Akademia Siatkówki w Poznaniu

  02.11.20133 wypowiedzi
  • Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć
  Energetyczna Akademia Siatkówki w Poznaniu

  Z inicjatywy Klubu Sportowego „Energetyk” Poznań od 2011 roku realizowany jest projekt „Energetycznej Akademii Siatkówki”. więcej »

 • Polski Związek Piłki Siatkowej partnerem „Roku szkoły w ruchu”

  30.10.2013
   Polski Związek Piłki Siatkowej partnerem „Roku szkoły w ruchu”

  Ministerstwo Edukacji Narodowej postanowiło, że rok szkolny 2013/2014 przebiegał będzie pod hasłem „Roku szkoły w ruchu”. Polski Związek Piłki Siatkowej jest jednym z partnerów akcji MEN. więcej »

 • Konkurs "WF jest fajny"

  19.10.2013
  Konkurs "WF jest fajny"

  Dajmy przykład innymZapraszamy nauczycieli i młodzież do udziału w konkursie promującym aktywne korzystanie z lekcji wychowania fizycznego. więcej »

 • Mistrzowski zegar w Katowicach

  11.09.2013
  Mistrzowski zegar w Katowicach

  Polski Związek Piłki Siatkowej oraz miasta współgospodarze mistrzostw świata w siatkówce w 2014 roku doceniając znaczenie tego wydarzenia dla promocji siatkówki wśród polskiej młodzieży zaplanowały wiele wydarzeń związanych z promocją zarówno turnieju jak i popularyzacją tej dyscypliny sportu. więcej »

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice