Projekty

W Polsce powstaje coraz więcej projektów rozwoju piłki siatkówko na poziomie I i II kroku siatkarskiego nazwanych zwykle akademiami. Organizowane są turnieje skupiające kilkaset uczniów najczęściej szkół podstawowych. Kluby, stowarzyszenia, fundacje i szkoły mają podpisane umowy na taką działalność z władzami miasta i sponsorami na mocy których otrzymują dotacje pozwalającą na rozwijanie swojego projektu. Siatkarskie Ośrodki Szkolne poprzez Młodzieżową Akademię Siatkówki mają w swoich planach wspieranie tego ruchu mając na uwadze organizowanie bezpłatnych szkoleń dla nauczycieli odpowiedniego szczebla oraz kierowanie publikacji do tych ośrodków. Dążąc do uporządkowania wzajemnych relacji proponujemy podpisanie deklaracji wytyczającej kierunki współpracy.

Chcemy na łamach naszego portalu Młodzieżowej Akademii Siatkówki, informować o działalności takich akademii, przedstawiać Państwa projekty i zamierzenia, prezentować sylwetki nauczycieli i działaczy. Zapraszamy do współpracy!

 • Mistrzowski zegar w Katowicach

  11.09.2013
  Mistrzowski zegar w Katowicach

  Polski Związek Piłki Siatkowej oraz miasta współgospodarze mistrzostw świata w siatkówce w 2014 roku doceniając znaczenie tego wydarzenia dla promocji siatkówki wśród polskiej młodzieży zaplanowały wiele wydarzeń związanych z promocją zarówno turnieju jak i popularyzacją tej dyscypliny sportu. więcej »

 • Tydzień ruchu - razem rozruszamy Polskę

  08.08.2013
  Tydzień ruchu - razem rozruszamy Polskę

  Zapraszamy wszystkich, którym bliski jest zdrowie poprzez ruch do zapoznania się z warunkami uczestnictwa w konkursie "Tydzień ruchu - razem rozruszamy Polskę" więcej »

 • ŚWIĘTOKRZYSKIE MINI VOLLEY CUP

  26.06.2013
  • Publikacja posiada podłączone pliki PDF
  ŚWIĘTOKRZYSKIE MINI VOLLEY CUP

  Program  „ŚWIĘTOKRZYSKIE MINI VOLLEY CUP”  to cykl szkoleń dla nauczycieli wychowania fizycznego z zakresu nauki gry w piłkę siatkową oraz organizacja młodzieżowych turniejów międzyszkolnych, które będą odbywały się na obszarze województwa świętokrzyskiego. Program zakłada szkolenie i edukację młodzieży poprzez zabawę i sport, w tym propagowanie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania wolnego czasu, realizowany w oparciu o autorski program szkolenia młodzieży. więcej »

 • Volleymania nowy projekt Młodej Gwardii

  21.06.2013
  Volleymania nowy projekt Młodej Gwardii

  Volleymania to nowy projekt organizowany przy współpracy Urzędu Miasta Wrocław i Fundacji Młoda Gwardia. Skierowany jest do uczennic wrocławskich szkół podstawowych i ma na celu popularyzację siatkówki we Wrocławiu oraz podniesienie poziomu wyszkolenia dziewcząt w piłce siatkowej. więcej »

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice