Projekty

W Polsce powstaje coraz więcej projektów rozwoju piłki siatkówko na poziomie I i II kroku siatkarskiego nazwanych zwykle akademiami. Organizowane są turnieje skupiające kilkaset uczniów najczęściej szkół podstawowych. Kluby, stowarzyszenia, fundacje i szkoły mają podpisane umowy na taką działalność z władzami miasta i sponsorami na mocy których otrzymują dotacje pozwalającą na rozwijanie swojego projektu. Siatkarskie Ośrodki Szkolne poprzez Młodzieżową Akademię Siatkówki mają w swoich planach wspieranie tego ruchu mając na uwadze organizowanie bezpłatnych szkoleń dla nauczycieli odpowiedniego szczebla oraz kierowanie publikacji do tych ośrodków. Dążąc do uporządkowania wzajemnych relacji proponujemy podpisanie deklaracji wytyczającej kierunki współpracy.

Chcemy na łamach naszego portalu Młodzieżowej Akademii Siatkówki, informować o działalności takich akademii, przedstawiać Państwa projekty i zamierzenia, prezentować sylwetki nauczycieli i działaczy. Zapraszamy do współpracy!

 • SPOTKANIA Z AMBASADOREM SOS MARCINEM PRUSEM W INTERNECIE

  19.06.2020
  SPOTKANIA Z AMBASADOREM SOS MARCINEM PRUSEM W INTERNECIE

  Polski Związek Piłki Siatkowej oraz Siatkarskie Ośrodki Szkolne, po przeprowadzeniu szkoleń z cyklu #motywacjaMarcina oraz #strategiasukcesuMarcina zapraszają Szkoły SOS do kontaktu z Koordynatorami Wojewódzkimi oraz Regionalnymi w sprawie zaplanowania terminów kolejnych internetowych wizyt Marcina Prusa w Waszym mieście. więcej »

 • SPS Volley Piła startuje z projektem minisiatkówki

  30.09.2018
  • Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć
  SPS Volley Piła startuje z projektem minisiatkówki

  Pięć pilskich szkół podstawowych, sześciu nauczycieli - trenerów, 70 młodych siatkarek i jeden klub - tak wygląda wielki projekt minisiatkówki SPS Volley Piła. Inauguracja odbyła się w środę w hali Szkoły Podstawowej nr 2 w Pile. Impreza rozpoczęła się wspólną rozgrzewką z kadetkami i juniorkami SPS, a potem przyszedł czas na pierwsze mecze. więcej »

 • Kampy Siatkarskich Ośrodków Szkolnych - Biała Podlaska 2018

  30.07.2018
  Kampy Siatkarskich Ośrodków Szkolnych - Biała Podlaska 2018

  - Nie chce nam się stąd wyjeżdżać – mówiły zgodnie Kinga Błaszkiewicz (Gedania), Aleksandra Walczak (MKS Dwójka Zawiercie) i Wiktoria Leśniewicz (GLKS Nadarzyn) na dzień przed zakończeniem kampów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych w Białej Podlaskiej. Od 16 lipca dziewczyny zżyły się z koleżankami, sztabem trenerskim i obiektami Akademii Wychowania Fizycznego, gdzie trenowały, grały i wypoczywały. więcej »

 • Konsultacja kadry U-16/U-17 w Cetniewie

  09.11.2017
  • Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć
  Konsultacja kadry U-16/U-17 w Cetniewie

  W Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS w Cetniewie 5 – 10.11.2017 r. odbywa się konsultacja kadry U-16/U-17. W zajęciach bierze udział 18 zawodników. Jest to drugi etap konsultacji po lipcowych kampach w Białej Podlaskiej. Podczas zajęć trenerzy sprawdzają postęp oraz testują kolejnych młodych graczy rokujących w kontynuacji szkolenia. Spośród wielu zawodników wyłoniona zostanie kadra, która w kolejnych akcjach będzie przygotowywała się do Mistrzostw EEVZA. więcej »

 • Wszystkiego dobrego!

  24.12.2016
  Wszystkiego dobrego!

  Mnóstwa prezentów pod zieloną choinką, pyszności na wigilijnym stole, wspaniałej rodzinnej atmosfery wypełnionej melodią staropolskich kolęd. Wystrzałowego Sylwestra oraz spełnienia marzeń w Nowym Roku życzy Załoga SOS. więcej »

 • Młodzież z Kolumbii ponownie w Polsce!

  13.09.2016
  • Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć
  Młodzież z Kolumbii ponownie w Polsce!

  W dniu 13.09.2016 r. młodzież i trenerzy z Kolumbii ponownie spotkali się w Ambasadzie Kolumbii w Polsce. Było to spotkanie podsumowujące dwutygodniowy pobyt przedstawicieli państwa z północno-zachodniej części Ameryki w naszym kraju. więcej »

 • 29 lutego – dodatkowy dzień dla siatkówki

  10.02.2016
  29 lutego – dodatkowy dzień dla siatkówki

  W wyjątkowym pod względem sportowym roku 2016, w którym świętujemy Igrzyska Olimpijskie, ponownie gościmy w naszym kraju finały Ligi Światowej oraz przygotowujemy  się do przyszłorocznych Mistrzostw Europy w Polsce, PZPS oraz Siatkarskie Ośrodki Szkolne zapraszają serdecznie do udziału w akcji Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej (CEV) – „One Day More 4 Volleyball” („Jeden Dzień Więcej dla Siatkówki”), by jak najszerzej promować naszą dyscyplinę jako sport dla każdego. więcej »

 • „Kto wychowuje mistrzów”

  24.10.2014
  „Kto wychowuje mistrzów”

  Polski Związek Piłki Siatkowej zaprasza na debatę szkoleniową "Kto wychowuje mistrzów". Gośćmi spotkania będą: Stephane Antiga, Andrzej Warych, Waldemar Wspaniały. Debatę poprowadzą Michał Strąk oraz Grzegorz Wagner. więcej »

 • Szkoły Patronackie i Akademie Siatkarskich Ośrodków Szkolnych

  02.10.20141 wypowiedź
  Szkoły Patronackie i Akademie Siatkarskich Ośrodków Szkolnych

  Siatkarskie Ośrodki Szkolne wychodząc naprzeciw rosnącym zainteresowaniom siatkówką rozszerzają swoją działalność  o szkoły Patronackie. Jest to propozycja dla dyrektorów i nauczycieli, którzy chcą w większym zakresie wprowadzić tą dyscyplinę do swojej szkoły i działać w zorganizowanym ogólnopolskim systemie opartym o  projekt SOS. więcej »

 • Krótka Piłka w Łodzi

  23.09.2014
  Krótka Piłka w Łodzi

  Pomysł założenia stowarzyszenia narodził się już kilka lat temu. Chcieliśmy stworzyć miejsce, w którym każdy młody człowiek, bez względu na płeć, wzrost i wagę, będzie mógł przyjść i dobrze się bawić, ucząc się gry w piłkę siatkową. Miejsce, gdzie w parze z wychowaniem fizycznym idzie wychowanie młodych sportowców na dobrych ludzi. więcej »

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice