Krótka Piłka w Łodzi

Pomysł założenia stowarzyszenia narodził się już kilka lat temu. Chcieliśmy stworzyć miejsce, w którym każdy młody człowiek, bez względu na płeć, wzrost i wagę, będzie mógł przyjść i dobrze się bawić, ucząc się gry w piłkę siatkową. Miejsce, gdzie w parze z wychowaniem fizycznym idzie wychowanie młodych sportowców na dobrych ludzi. Miejsce, gdzie szanuje się drugiego człowieka, a zasady panujące na treningach są przez wszystkich respektowane. Przyszedł odpowiedni czas i znaleźli się właściwi ludzie, aby właśnie takie miejsce powstało. Tak narodziło się Stowarzyszenie Krótka Piłka.

Założyliśmy je we trzech – bracia Piotrek i Wojtek Blombergowie oraz Szymon Nowak. Poznaliśmy się będąc nastolatkami, razem graliśmy w siatkówkę w KS Wifama Łódź. Mimo różnych kolei losu, nasza przyjaźń przetrwała ponad 20 lat. Prawdziwa sportowa przyjaźń. Dzisiaj każdy z nas ma trochę ponad 30 lat i sporo doświadczenia ojcowskiego, wychowawczego i trenerskiego. Doświadczenia i umiejętności, których starczy dla wszystkich.


Stowarzyszenie ma na celu ochronę i promocję zdrowia wśród młodych ludzi. Krótka Piłka działa w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży. Pragniemy pomagać i wspierać uzdolnionych sportowców. Swoje cele zamierzamy realizować poprzez organizowanie i finansowanie imprez sportowych, rekreacyjnych i kulturalnych. Stowarzyszenie sfinansuje zakup sprzętu sportowego, bez którego nie jest możliwy, prawidłowy rozwój każdego sportowca.


Sportowym celem Krótkiej Piłki nie jest tylko stworzenie kolejnego Kurka lub Wlazłego. Celem Stowarzyszenia jest przede wszystkim wychowanie dobrych ludzi, którzy się wzajemnie szanują i pomagają sobie. Krótka Piłka ma wyciągać młodzież sprzed telewizorów i komputerów. Nauczy współpracy w grupie oraz dyscypliny. Pozwoli zwiedzić cały świat, nauczyć się języka, poznać różne kultury. Bo sport jest dla każdego. Wystarczy tylko chcieć. 

Teraz piłka jest po Twojej stronie.
Zagrajmy razem.
Zagrajmy Krótką Piłkę.


Więcej na krotkapilka.org


DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice