Młodzież z Kolumbii ponownie w Polsce!

  • Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć
W dniu 13.09.2016 r. młodzież i trenerzy z Kolumbii ponownie spotkali się w Ambasadzie Kolumbii w Polsce. Było to spotkanie podsumowujące dwutygodniowy pobyt przedstawicieli państwa z północno-zachodniej części Ameryki w naszym kraju.

Grupa 16 sportowców – dzieci i młodzieży z Kolumbii ponownie przyjechała do Polski. Zawodnicy oraz sztab szkoleniowy mieli okazję otrzymać z rąk przedstawicieli sponsorów i partnerów projektu pamiątki i koszulki. 
Gospodarzem tego wydarzenia była Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Republiki Kolumbii – Pani Victoria González Ariza. 
Charakter wydarzenia był bardzo uroczysty.

Nie zabrakło na tym spotkaniu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Z rąk Waldemara Wspaniałego i Karoliny Szewczyk nasi goście otrzymali zestawy siatkarskich niespodzianek. 
Dodatkową atrakcją dla zgromadzonych było spotkanie z reprezentantem Polski - Marcinem Prusem, który odpowiadał na pytania stawiane przez gości.

Kolumbijska młodzież przebywała w Polsce w ramach programu Dyplomacja Sportowa i Kulturalna. Projekt został współfinansowany przez Ministerstwa Spraw Zagranicznych Kolumbii i Polski w ramach programu „polska pomoc”. 
Projekt ten ma na celu promocję sportu jako instrumentu inkluzji społecznej dzieci i młodzieży w społecznościach narażonych na działanie nielegalnych grup zbrojnych i kreowanie lokalnych liderów.  

Dla 16 dziewcząt i chłopaków pochodzących z dwóch miejscowości na południu Kolumbii była to druga tak wielka wyprawa oraz drugi wyjazd poza granice departamentu Putumayo.

Spotkanie to zwieńczył uroczysty obiad, na którym wszystkie strony wyraziły chęć kontynuacji tego wspaniałego projektu.

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice