Szkółka siatkarska w Londynie prowadzi nabór dzieci

Grzegorz Niski rozgrywający Polonii Londyn po latach grania, postanowił swoją wiedzę i umiejętności przekazać młodszym zawodnikom. Chce, aby jego szkółka była najlepsza w Anglii.

Siatkówka to sport, w którym Polacy mają wiele do powiedzenia - świetna liga, mocne reprezentacje i organizacja dużych imprez. To wszystko sprawia, że system szkolenia młodzieży prowadzony przez polskich trenerów uznawany jest za najlepszy na świecie. Także w Anglii Polacy od wielu lat przyczyniają się do rozwoju wyspiarskiej siatki. Najstarszym klubem w lidze jest założona przez polskich harcerzy Polonia Londyn, a polscy zawodnicy od lat są filarami wielu brytyjskich drużyn.
 
To właśnie w Polonii Londyn przez kilkanaście ostatnich lat grał rozgrywający - Grzegorz Niski. Z wykształcenia magister wychowania fizycznego i instruktor siatkówki. Siatkę od lat łączył z pracą zawodową - grając w lidze zdobywał z Polonią angielskie mistrzostwa i puchary. Teraz, po latach grania, postanowił swoją wiedzę i umiejętności przekazać młodszym zawodnikom - założył w Londynie szkółkę siatkarską. Chce, żeby była najlepsza w Anglii.
 
"Od jakiegoś czasu myślałem o prowadzeniu zajęć siatkarskich w Anglii - zajmowałem się tym w Polsce, w Anglii z kolei grałem w najwyższej lidze siatkarskiej i z Polonią Londyn zdobywałem najważniejsze trofea. Przygotowanie teoretyczne mam - jestem nauczycielem i instruktorem siatkówki. Ten sport w Anglii zaczyna się rozwijać i jest zapotrzebowanie na wysokiej jakości szkolenie młodzieży. Z moją wiedzą popartą polską myślą trenerską - szanse na sukces są duże” - powiedział dyrektor sportowy szkółki - Grzegorz Niski.
 
Aktualnie prowadzony jest nabór dzieci i młodzieży zainteresowanych rozpoczęciem przygody z siatką. Zajęcia prowadzone są w zachodnim Londynie - w dzielnicy Ealing - w hali sportowej St Benedict’s School. Dzieci i młodzież w wieku od dziewięciu do piętnastu lat w raz z rodzicami mogą się zgłaszać na otwarte treningi odbywające się w czerwcu w soboty o godzinie 15.15.


Pierwsze zajęcia odbyły się w zeszłym tygodniu i zainteresowanie było spore - myślę że już niedługo będziemy organizować dodatkowe treningi - także w innych halach i dniach tygodnia. Siatkówka to sport, który uprawiać może każdy, dodatkowo jak żaden inny uczy on pracy w grupie. Jest to też dyscyplina stosunkowo mało popularna w Anglii, więc szanse wybicia się przez młodzież są duże - mówi trener Niski.

CBL Polonia Londyn to klub związany umową partnerską z aktualnym Mistrzem Polski - PGE Skrą Bełchatów - współpraca dotyczy między innymi szkolenia młodzieży i poszukiwania talentów.


To pewne, że szkolenie będzie na bardzo wysokim poziomie, a najlepsi zawodnicy, będą przedstawieni bełchatowskim trenerom. W Anglii poważne szkolenie młodzieży zaczyna się właśnie na dobre - możliwość wykorzystywania wiedzy i umiejętności z Polski daje tu wielkie pole do popisu - chcemy być najlepsi w Anglii. Zajęcia są otwarte dla wszystkich dzieci - nie tylko polskojęzycznych - liczę, że za kilka lat zawodnicy rozpoczynający karierę u nas będą filarami swoich drużyn grających nie tylko w Anglii ale i w całej Europie”- powiedział wiceprezes CBL Polonii, Bartek Łuszcz.
 
Zajęcia odbywają się w soboty, o godzinie 15:15, adres hali: St Benedict’s School, 54 Eaton Rise, London, W5 2ES. Treningi w czerwcu mają charakter otwarty i są dostępne dla nowych zawodniczek i zawodników. Więcej informacji można uzyskać pod adresem mailowym contact@polonia.vc
 
W razie pytań zapraszamy do kontaktu.

Bartek Łuszcz
CBL Polonia Londyn
07840990090
Foto: CBL Polonia Londyn

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice