SPOTKANIA Z AMBASADOREM SOS MARCINEM PRUSEM W INTERNECIESPOTKANIA Z AMBASADOREM SOS MARCINEM PRUSEM W INTERNECIE

Marcin Prus, Ambasador Siatkarskich Ośrodków Szkolnych u Ciebie w domu? Czy to możliwe? Oczywiście, że tak. Pierwsze spotkania już za nami. Miały miejsce na platformie Zoom, a spotkania odbyły się za pośrednictwem współpracy z trenerami SOS zarówno z Wieliczki jak i Krakowa.

Polski Związek Piłki Siatkowej oraz Siatkarskie Ośrodki Szkolne, po przeprowadzeniu szkoleń z cyklu #motywacjaMarcina oraz #strategiasukcesuMarcina zapraszają Szkoły SOS do kontaktu z Koordynatorami Wojewódzkimi oraz Regionalnymi w sprawie zaplanowania terminów kolejnych internetowych wizyt Marcina Prusa w Waszym mieście.

Spotkania te odbywają się w ramach godzin lekcji wychowania fizycznego. Wszystkie szczegóły ustalane są z Marcinem oraz biurem SOS.

To specyficzne doświadczenie i szczerze nie zazdroszczę nauczycielom takiej formy prowadzenia zajęć - mówi Marcin Prus. 

Oczywiście robię co w mojej mocy, by nie zawieść podopiecznych ani pod względem merytorycznym, ani... technologicznym. O ile o treść się w ogóle nie martwię, to często same połączenie na Zoomie się wymaga właściwej koordynacji wielu działań, sprawdzonej szybkości łączy internetowych, sprawnych komputerów, oraz wielu różnych czynników, które muszą spełnić zarówno wykładowcy, jak i uczniowie, by wszystko się udało. Często coś się zawiesza, rozłącza, przerywa... Takie spotkania rządzą się własnymi prawami. Jest to problem, jednak jak ze wszystkim. I z tym dajemy sobie spokojnie radę. 

Uczniowie często znikają za "czarną ścianą" z inicjałami, zwykle też ciężko nakłonić ucznia do rozmowy. Wiadomo, charakterologicznie nie każdy pasuje do takiej konwersacji, jednak jest także spora grupa osób chętnych do prowadzenia rozmów w takiej właśnie formie. Pierwsze dwa spotkania tego typu odbyliśmy domach uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Wieliczce oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Krakowie. Mimo wystawionych już ocen oraz egzaminów ósmoklasistów uczniowie "stawili się" o umówionej godzinie w wirtualnym pokoju. W sumie nie ma się czego dziwić. Młodzież ma na wyciągnięcie ręki osobę, która z przyjemnością dzieli się z nimi swoim doświadczeniem. A każde z nich dodatkowo wzbogaca. Jednocześnie dziękuję koordynatorom i trenerom za zaangażowanie w ten projekt jak również młodym sportowcom za to, że jesteście razem z nami.

Kolejne spotkania na przyszły tydzień zaplanowane są w Zespole Szkół nr 9 w Kaliszu oraz Szkole Podstawowej w Lnianie. DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice