Czy wiesz, że ... w 1929 roku odbyły się pierwsze mistrzostwa Polski (w Warszawie).

Dlaczego siatkówka?

ZALETY SIATKÓWKI
 
Wybór dyscypliny sportowej, którą chcemy zainteresować dziecko, nie jest prostą sprawą. To decyzja uwarunkowana wieloma czynnikami, m.in. predyspozycjami i zainteresowaniami pociechy, dostępnością danej dyscypliny, czy kosztami związanymi z jej uprawianiem.
Spróbujemy przekonać Cię, dlaczego warto namówić dziecko do uprawiania siatkówki. 

Piłka siatkowa jest jedną z najciekawszych i masowo uprawianych gier zespołowych w Polsce. Jej bardzo ważną zaletą  jest wpływ na wszechstronną sprawność fizyczną. Wystarczy spojrzeć na proporcjonalnie rozwinięte, zgrabne i wysmukłe sylwetki czołowych siatkarek i siatkarzy. Czerpiąc zadowolenie z gry, Twoje dziecko uzyska więc rezultaty, na których większości z nas zależy, czyli wysportowane i zadbane ciało.

Inną zaletą tego sportu jest tani i nieskomplikowany sprzęt niezbędny do gry. Wystarczy piłka, otwarta przestrzeń lub  dostęp do boiska, odpowiedni ubiór i już można zaczynać zabawę z siatkówką! Bo na początku treningi są zabawą, która jednak przy odpowiedniej determinacji i motywacji młodego zawodnika w szybkim czasie gwarantuje bardzo wysoką sprawność fizyczną, przynosząc wiele satysfakcji. 

Główną cechą siatkówki jest zespołowość - jeden za wszystkich, wszyscy za jednego i tę zasadę wpajają adeptom tej pięknej dyscypliny sportu nauczyciele i trenerzy, ucząc obcowania z grupą i grupowego wysiłku w odnoszeniu sukcesów. 

Siatkówka jest mało urazowa. Nie ma tu fauli ponieważ jest to dyscyplina sportu, w której nie ma bezpośredniego kontaktu z przeciwnikiem. W grze tej zespołowość i technika są najważniejsze i to one dominują i rozstrzygają o zwycięstwie. 

CZY KAŻDY MOŻE UPRAWIAĆ SIATKÓWKĘ?
Jak w każdym sporcie, liczą się chęci i zapał, ale także predyspozycje. Dlatego zaleca się, aby Twoje dziecko, zanim zacznie uprawiać siatkówkę, przeprowadziło właściwe badania lekarskie, by wykluczyć wszelkie przeciwwskazania i ryzyko zdrowotne. Warto porozmawiać o tej kwestii z trenerem i szkolnym lekarzem.
  
Siatkówka to sport cieszący się w Polsce i wielu innych krajach dużą popularnością, przyciągając rzesze kibiców do hal sportowych i miliony przed telewizory. Polscy kibice siatkówki są oceniani jako najlepsi na świecie. Widowiska siatkarskie odbywające się w Polsce, bezpieczne dla całych rodzin dopingujących swoje drużyny,  zyskały w świecie opinie najlepiej zorganizowanych i z najgorętszym dopingiem kibiców.  

Czołowi gracze reprezentacji, jak Bartosz Kurek, czy Katarzyna Skowrońska są idolami dla wielu młodych zawodników, motywując ich do ciężkich treningów i jeszcze większego wysiłku. Twoje dziecko także z pewnością znajdzie sobie wzór do naśladowania i kto wie, może w przyszłości dołączy do elity tego sportu, stając się gwiazdą siatkówki. Ci wielcy też zaczynali jako dzieci w lokalnych klubach sportowych. 

MK
    
DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice