Archiwum publikacji


 • Prezes PZPS Mirosław Przedpełski

  Prezes PZPS Mirosław Przedpełski

  Mam niezwykłą przyjemność przywitać Państwa na portalu www.mlodziezowasiatkowka.pl, który jest kolejnym ważnym etapem budowania przyszłości polskiej siatkówki.  Młodzieżowa Akademia Siatkówki  jest skierowana nie tylko do trenerów, instruktorów czy nauczycieli WF, ale także do dzieci i młodzieży. więcej »

 • Sprawność motoryczna

  19.11.2012
  Sprawność motoryczna

  Obok nauczania i wstępnej fazy doskonalenia techniczno-taktycznego ogólny rozwój motoryczny jest głównym celem szkolenia podstawowego. Sprawność ogólna jest podwaliną, na której można budować później ogólną i specjalną motoryczność. Szczególnie dzieci i młodzież są predysponowane do wszelkich gier i zabaw oraz sportów uzupełniających, co daje im zdobycie dużej ilości nawyków ruchowych. Nie wolno więc tych lat zaprzepaścić ... więcej »

 • Zeszyt metodyczno-szkoleniowy dla klas 4-6

  • Publikacja posiada podłączone pliki PDF
  Zeszyt metodyczno-szkoleniowy dla klas 4-6

  Proponujemy gotowe konspekty treningowe do wykorzystania w pracy, lecz jednocześnie zakładamy, że materiał ten może też pełnić rolę przewodnika, w którym każdy znajdzie najistotniejsze informacje i treści ułatwiające prowadzenie lekcji wychowania fizycznego o tematyce piłki siatkowej. więcej »

 • Jak odżywiać młodego sportowca?

  09.11.2012
  Jak odżywiać młodego sportowca?

  Prawidłowe żywienie jest jednym z najważniejszych czynników, który wpływa na dobry stan zdrowia naszych dzieci, na ich zdolność uczenia się, aktywność ruchową, psychiczną, a nawet zachowanie. więcej »

 • Piłka siatkowa na orlikach

  • Publikacja posiada podłączone pliki PDF
  Piłka siatkowa na orlikach

  Publikacja przeznaczona jest dla nauczycieli, instruktorów oraz trenerów siatkówki do prowadzenia zajęć z piłki siatkowej na obiektach otwartych typu „Orlik”. więcej »

 • Założenia programowe szkolenia indywidualnego w SOS

  • Publikacja posiada podłączone pliki PDF
  Założenia programowe szkolenia indywidualnego w SOS

  Trzeba pamiętać, że w ramach tej samej grupy zdarzają się uczniowie o różnych predyspozycjach i umiejętnościach, którzy wymagają zróżnicowanego podejścia. więcej »

 • Program szkolenia siatkarza. Młodzik. Kadet. Junior.

  • Publikacja posiada podłączone pliki PDF
  Program szkolenia siatkarza. Młodzik. Kadet. Junior.

  Współczesny trening jest procesem złożonym, a na jego skuteczność wpływa wiele czynników, których znajomość stanowi podstawę całej działalności szkoleniowej. Program szkolenia siatkarza prezentuje nowe podejście do opracowania metodyki treningu młodych siatkarzy i siatkarek: od charakterystyki gry poprzez ćwiczenia globalne, syntetyczne do analitycznych. Zapraszamy do lektury. więcej »

 • Charakterystyka działań technicznych we współczesnej siatkówce

  • Publikacja posiada podłączone pliki PDF
  Charakterystyka działań technicznych we współczesnej siatkówce

  Punktem odniesienia do konkluzji zawartych w opracowaniu jest otoczenie siatkówki. Zmieniające się zasady gry, skutkujące niespotykaną dotąd szybkością, przygotowaniem fizycznym zawodników i obowiązującą na najwyższym poziomie umiejętnością prowadzenia zespołów przy zastosowaniu taktyki gwarantującej skuteczność w walce z najbardziej wymagającym przeciwnikiem. więcej »

 • KADRA JUNIORÓW NA ZGRUPOWANIU W KLESZCZOWIE

  W poniedziałek w Kleszczowie rozpoczęło się zgrupowanie kadry juniorów, która przygotowuje się do mistrzostw świata U21 w Bahrajnie. Zostaną one rozegrane od 18 do 27 lipca. Wcześniej podopieczni trenera Michała Bąkiewicza byli na obozach w Zakopanem i Spale. więcej »

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice