Archiwum publikacji


 • Perswazja trenerska w piłce siatkowej

  Perswazja trenerska w piłce siatkowej

  Wywieranie wpływu ma w etyczny sposób doprowadzić do realizacji celu, ale przy korzyściach dla drugiej strony albo chociaż przy braku jej strat. Manipulacja jest natomiast wymierzona w wykorzystanie kogoś do swoich celów, często bez świadomości drugiej osoby. Każdy z nas ma jakiś wpływ – choćby na to, w jaki sposób się ubieramy, czy, co i kiedy jemy. więcej »

 • Opracowywanie planów sezonowych i treningowych

  Opracowywanie planów sezonowych i treningowych

  W niniejszej publikacji zamieszczono informacje na temat obowiązków trenera, zasadach dobrej komunikacji w zespole i zapewnienia bezpieczeństwa, jak również nauczania i kształtowania umiejętności oraz prowadzenia treningów w dniach zawodów. więcej »

 • Roczny plan dla szkoły ponadgimnazjalnej

  Roczny plan dla szkoły ponadgimnazjalnej

  Roczny plan zawiera etapy nauczania elementów piłki siatkowej w poszczególnych klasach szkoły ponadgimnazjalnej. Plan lekcji, który należy zrealizować w czasie roku szkolnego z podziałem na sekwencje i ilość godzin. więcej »

 • Roczny plan dla gimnazjum

  Roczny plan dla gimnazjum

  Roczny plan zawiera etapy nauczania elementów piłki siatkowej w poszczególnych klasach gimnazjalnych. Plan lekcji, który należy zrealizować w czasie roku szkolnego z podziałem na sekwencje i ilość godzin oraz przewidywane efekty jakie powinien osiągnąć uczeń. więcej »

 • Roczny plan dla szkoły podstawowej

  Roczny plan dla szkoły podstawowej

  Roczny plan zawiera etapy nauczania elementów piłki siatkowej w poszczególnych klasach szkoły podstawowej. Plan lekcji, który należy zrealizować w czasie roku szkolnego z podziałem na sekwencje i ilość godzin oraz przewidywane efekty jakie powinien osiągnąć uczeń. więcej »

 • Ćwiczenia i umiejętności techniczno-taktyczne: szkoła ponadgimnazjalna

  • Publikacja posiada podłączone pliki PDF
  Ćwiczenia i umiejętności techniczno-taktyczne: szkoła ponadgimnazjalna

  Zasada doskonalenia umiejętności w ramach systemu gry w ataku i obronie łączy się tutaj z nauką "czytania" gry i przewidywania działań przeciwnika. więcej »

 • Minister Sportu i Turystyki Joanna Mucha

  Minister Sportu i Turystyki Joanna Mucha

  W 2012 roku rozpoczęliśmy, wspólnie z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej, pilotażowy program upowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży. W 128 szkołach, ponad 3 tysiące młodych adeptów siatkówki będzie miało okazję rozwijać swoje umiejętności według specjalistycznego programu, pod okiem wykwalifikowanych trenerów. Bez wątpienia, to nowa jakość w polskim systemie szkolenia.  więcej »

 • Doug Beal - Współpraca przede wszystkim

  Doug Beal - Współpraca przede wszystkim

  Dzisiaj, w meczach rozgrywanych na najwyższych szczeblach, zarówno przez kobiety jak i mężczyzn, różnice między drużynami z czołówki są minimalne, jak nigdy przedtem. Jak nigdy dotąd ważne jest również, by zawodnicy możliwie często grali na maksimum swoich możliwości – o przygotowaniu siatkarzy do turniejów, o roli pieniędzy w siatkówce i o wielu innych aspektach związanych z tą dyscypliną sportu opowiada legenda światowej siatkówki, były zawodnik i trener, członek Galerii Sław – Doug Beal. więcej »

 • Dieta

  • Publikacja posiada podłączone pliki PDF
  Dieta

  Dieta warunkuje formę zawodnika, a żywność spożywana w czasie treningu i zawodów ma wpływ na wyniki. Warto wiedzieć, jak powinna wyglądać dieta sportowca.  więcej »

 • Minisiatkówka - gry i zabawy

  Minisiatkówka - gry i zabawy

  Gra w piłkę siatkową jest jedną z najpopularniejszych gier rekreacyjnych i sportowych. Minisiatkówka przeznaczona dla najmłodszych zawodników jest świetną zabawą uczącą zasad gry i prawdziwej rywalizacji. Zobacz, jak można się bawić w minisiatkówce! więcej »

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice