Czy wiesz, że ... w 1962 roku zakwalifikowano siatkówkę kobiet do programu olimpijskiego.

Moje treningi


 • Mięsień pośladkowy średni - jego znaczenie w prawidłowym funkcjonowaniu ciała

  30.05.20143 wypowiedzi
  • Publikacja posiada podłączone pliki PDF
  Mięsień pośladkowy średni - jego znaczenie w prawidłowym funkcjonowaniu ciała

  Podstawowy mięsień odwodzący w stawie biodrowym. Decydujący  mięsień o stabilizacji miednicy w płaszczyźnie czołowej podczas lokomocji. Osłabienie mięśnia pośladkowego średniego łączone jest z wieloma kontuzjami i patologiami  kończyny dolnej. Przewlekłe osłabienie mięśnia pośladkowego średniego może prowadzić do powstania skoliozy funkcjonalnej więcej »

 • Scenariusze lekcji dla klas 4 - 6 szkoły podstawowej

  23.01.20141 wypowiedź
  • Publikacja posiada materiał video
  Scenariusze lekcji dla klas 4 - 6 szkoły podstawowej

  Prezentujemy Państwu serię filmów instruktażowo-szkoleniowych będących filmową relacją z zajęć i treningów siatkarskich prowadzonych w klasach 4 – 6 szkoły podstawowej. Niniejszy materiał video to zestaw przykładowych lekcji zapoznających dzieci z fundamentami techniki i taktyki stosowanej w minisiatkówce. więcej »

 • Scenariusze lekcji dla gimnazjum

  16.01.20142 wypowiedzi
  • Publikacja posiada materiał video
  Scenariusze lekcji dla gimnazjum

  Prezentujemy Państwu serię filmów instruktażowo-szkoleniowych będących filmową relacją z zajęć i treningów siatkarskich prowadzonych w gimnazjum. Filmy  przeznaczone są dla nauczycieli i młodzieży gimnazjalnej oraz prezentują zestaw lekcji wprowadzających do gry szóstkami, w tym doskonalenie techniki i taktyki w formie analitycznej, syntetycznej i globalnej. więcej »

 • Ćwiczenia koordynacyjne - drabinki, tyczki, płotki

  16.10.20132 wypowiedzi
  • Publikacja posiada materiał video
  Ćwiczenia koordynacyjne - drabinki, tyczki, płotki

  Zawodnicy o niskim poziomie umiejętności koordynacyjnych trudniej się uczą i doskonalą technikę indywidualną, mają też duże trudności z adaptacją do zmiennych warunków w jakich przychodzi im działać. Andrzej Zahorski przedstawia wiele ćwiczeń koordynacyjnych wykorzystując różny sprzęt i przybory.  więcej »

 • 5 ćwiczeń nierekomendowanych, których powinniśmy unikać

  27.06.2013
  • Publikacja posiada materiał video
  5 ćwiczeń nierekomendowanych, których powinniśmy unikać

  Wraz z rozwojem wiedzy na temat skuteczności poszczególnych ćwiczeń i ich wpływie na stan układu ruchu, należy weryfikować przydatność, często powszechnie stosowanych ćwiczeń. Okazuje się bowiem, że niektóre z nich, nie dość, że są mało efektywne, to jeszcze mogą mieć niekorzystny wpływ na nasz aparat ruchu. więcej »

 • Stabilizacja - zaczynamy od zera

  31.01.2013
  Stabilizacja - zaczynamy od zera

  Mamy nadzieję, że opublikowane na naszym portalu materiały wykorzystywane także podczas szkoleń dla nauczycieli WF, instruktorów i trenerów siatkarskiej młodzieży na temat profilaktyki zdrowotnej i przygotowania motorycznego ucznia wyraźnie podkreśliły rolę prawidłowej postawy ciała, która jest warunkiem przejścia do dalszych etapów szkolenia.  więcej »

 • Systemowa metoda oceny postępu zawodników

  • Publikacja posiada podłączone pliki PDF
  Systemowa metoda oceny postępu zawodników

  W celu odpowiedniego zastosowania metod treningowych trener, nauczyciel powinien znać mocne i słabe strony drużyny i każdego zawodnika. Bez właściwej analizy umiejętności poszczególnych ćwiczących i całego zespołu zastosowane środki pracy mogą nie przynosić zamierzonego celu albo wręcz przynosić niepożądane skutki. Opracowane przez doc. dr Grzegorza Grządziela i Janusza Macurę więcej »

 • Selekcja

  Selekcja

  Wybór młodego siatkarza do drużyny to poważna decyzja podejmowana przez trenera na podstawie wielopłaszczyznowej oceny zawodnika. Poznaj czynniki, które warunkują selekcję.  więcej »

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice