Czy wiesz, że ... 27 września 2009 padł rekord kibiców przybyłych do hali Atlas Arena w Łodzi na mecz Polska-Holandia. Do hali przyszło 13200 kibiców.

Ćwiczenia koordynacyjne - drabinki, tyczki, płotki

Zawodnicy o niskim poziomie umiejętności koordynacyjnych mają większe trudności z nauką i doskonaleniem techniki indywidualnej. Mają również duże trudności z adaptacją do zmiennych warunków w jakich przychodzi im działać.

Andrzej Zahorski przedstawia wiele ćwiczeń koordynacyjnych wykorzystując różny sprzęt i przybory. Zwraca szczególną uwagę na koordynacje pracy nóg w połączeniu z pracą ramion. Łokieć poprzedza pracę nogi, co stanowi bazę do właściwej koordynacji.

Ćwiczenia na drabinkach
mają na celu jak najkrótszy czas kontaktu stopy z podłożem i są realizowane głównie poprzez biegi skipy i skoki oraz ćwiczenia mieszane.

Ćwiczenia na niskich płotkach (tyczkach)
wzmacniają jeszcze efekt pliometryczny i zwiększają poziom koordynacji przestrzennej.

Ćwiczenia na wysokich płotkach
mają znaczenie ze względu na swe wartości gibkościowe, głównie dla stawu biodrowego, co jest niezmiernie ważne dla właściwego funkcjonowania całego ciała.

Poniżej prezentujemy listę nagrań.
Po kliknięciu na wybrane zagadnienie, zostanie wyświetlony materiał video.

Ćwiczenia koordynacyjne
Dyskusje użytkowników
2 komentarze

Bardzo ciekawe ćwiczenia

Ciekawe ćwiczenia koordynacyjne, które będę wykorzystywał w swojej pracy z uczniami

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice