Archiwum publikacji


 • SPOTKANIA Z AMBASADOREM SOS MARCINEM PRUSEM W INTERNECIE

  19.06.2020
  SPOTKANIA Z AMBASADOREM SOS MARCINEM PRUSEM W INTERNECIE

  Polski Związek Piłki Siatkowej oraz Siatkarskie Ośrodki Szkolne, po przeprowadzeniu szkoleń z cyklu #motywacjaMarcina oraz #strategiasukcesuMarcina zapraszają Szkoły SOS do kontaktu z Koordynatorami Wojewódzkimi oraz Regionalnymi w sprawie zaplanowania terminów kolejnych internetowych wizyt Marcina Prusa w Waszym mieście. więcej »

 • ZAWÓD TRENER? CZĘŚĆ II

  19.06.2020
  ZAWÓD TRENER? CZĘŚĆ II

  Sympatycy sportu dobrze wiedzą, że kunszt drużyny siatkarskiej nie jest sumą umiejętności jej uczestników. Ważna jest atmosfera w drużynie, klimat nastrojów, zbieżność dążeń i fachowa wiedza trenera. Wymienione zależności są umieszczone w artykule. więcej »

 • Webinar 16 - Jak przygotować się do sezonu?

  18.06.2020
  • Publikacja posiada materiał video
  Webinar 16 - Jak przygotować się do sezonu?

  Bartek Groffik tym razem zbierze dotychczas zaprezentowane materiały i wraz ze swoim gościem omówi przygotowanie się do sezonu. więcej »

 • Webinar 15 - Siatkówka młodzieżowa

  18.06.2020
  • Publikacja posiada materiał video
  Webinar 15 - Siatkówka młodzieżowa

  Na kolejny webinar zaprasza Zdzisław Gogol i Bartek Groffik. Gośćmi Zdzisława Gogola będzie Darek Daszkiewicz oraz Roman Palacz, trenerzy pasjonaci z bogatym doświadczeniem w pracy z różnymi grupami, pracujący w Ośrodkach i tworzących Ośrodki. Temat oscylował będzie wokół siatkówki młodzieżowej poprzez pryzmat gry seniorskiej. więcej »

 • KONSULTACJA SZKOLENIOWA KADRY WIELKOPOLSKI W PIŁCE SIATKOWEJ PLAŻOWEJ CHŁOPCÓW W ZBĄSZYNIU

  17.06.2020
  • Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć
  KONSULTACJA SZKOLENIOWA KADRY WIELKOPOLSKI W PIŁCE SIATKOWEJ PLAŻOWEJ CHŁOPCÓW W ZBĄSZYNIU

  W dniach od 12-14.06.2020 roku na obiektach sportowych Zbąszyńskiego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji trenowali zawodnicy Kadry Wojewódzkiej Młodzików w piłce siatkowej plażowej rocznika 2007. Po ponad czterech miesiącach ruszyło szkolenie młodych adeptów siatkówki plażowej. Chłopcy z ochotą i pełnym zaangażowaniem przystąpili do zadań szkoleniowych. więcej »

 • TRENING MOTORYCZNY W TRENINGU MŁODEGO SPORTOWCA

  17.06.2020
  TRENING MOTORYCZNY W TRENINGU MŁODEGO SPORTOWCA

  Przygotowanie motoryczne jest jedną z głównych podstaw procesu treningowego, którego celem jest odpowiedni rozwój organizmu pozwalający na stworzenie idealnych warunków do nabycia techniki. Przygotowanie motoryczne dzieci 8-10 lat nabiera coraz większego znaczenia. Dotychczas przygotowanie ogólnorozwojowe zastępowało potrzebę ruchu i rozwój podstawowych umiejętności fizycznych. więcej »

 • Webinar 14 - WIDZENIE PERYFERYJNE

  17.06.2020
  • Publikacja posiada materiał video
  Webinar 14 - WIDZENIE PERYFERYJNE

  WIDZENIE PERYFERYJNE ORAZ "CZYTANIE GRY" - Przemek PIECZYŃSKI, Goście: Ariel Fijoł, Grzegorz Wisz. Podczas nauki jakiejś czynności odwołujemy się na początku głównie do czucia wewnętrznego, w dalszej kolejności, to postrzeganie oddalamy od siebie, kierujemy go na zewnątrz. I tutaj widzenie peryferyczne dostarcza nam bodźców z "pogranicza", które mogą być istotne na decyzje podejmowane przez zawodnika. więcej »

 • Webinar 13 - MOTORYKA

  17.06.2020
  • Publikacja posiada materiał video
  Webinar 13 - MOTORYKA

  W każdym działaniu zawodnik bazuje na dyspozycjach jakie posiada oraz sytuacji w jakiej się znajduje. Dlatego też na zawodnika należy patrzeć w sposób kompleksowy. Dopóki, np. szybkość jako predyspozycja nie będzie pomagała w efektywnym działaniu, dopóki nie będzie dyspozycją do gry. Ten arcyciekawy temat Bartek omawiał w webinarowej formie z dr Łukaszem Panfilem. więcej »

 • MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ JUNIOREK GOLENIÓW CUP W LATACH 1988-2010 CZ.2

  15.06.2020
  • Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć
  MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ JUNIOREK GOLENIÓW CUP W LATACH 1988-2010 CZ.2

  Powstanie i rozwój Międzynarodowego Turnieju Piłki Siatkowej „GOLENIÓW CUP” w latach 1998-2010 - edycje od 2003 do 2010.  więcej »

 • ZNACZENIE PRZYGOTOWANIA FIZYCZNEGO W PRAWIDŁOWYM ROZWOJU SIATKARSKIM

  10.06.2020
  ZNACZENIE PRZYGOTOWANIA FIZYCZNEGO W PRAWIDŁOWYM ROZWOJU SIATKARSKIM

  Każdy trener, który prowadzi zajęcia treningowe musi zdawać sobie sprawę ze znaczenia przygotowania fizycznego w prawidłowym rozwoju młodego siatkarza. W artykule przedstawiono ogólne uwagi dotyczące przygotowania fizycznego w procesie treningowym dzieci i młodzieży. więcej »

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice