Archiwum webinarów

 • Webinar 4.03. godz. 14.00 CZYTANIE GRY

  03.03.2021
  • Publikacja posiada materiał video
  Webinar 4.03. godz. 14.00 CZYTANIE GRY

  Webinar poświęcony zagadnieniu CZYTANIA GRY. Prowadzący pokażą różne aspekty tego zagadnienia, zarówno te  które na bieżąco może wychwycić trener, jak i te wynikające z analizy statystyk. Webinar poprowadzą Piotrek Olenderek i Sebastian Pawlik. Będzie to próba analizy zachowania zawodnika w ataku, bloku i obronie pod kątem umiejętności obserwacji istotnych szczegółów w działaniu rywala. Uwagi mogą posłużyć trenerom do efektywnego stawiania zadań na treningu uwzględniających tą niezwykle istotną umiejętność w grze. więcej »

 • Webinar 25.02.21 godz.14.45

  24.02.2021
  • Publikacja posiada podłączone pliki PDF
  • Publikacja posiada materiał video
  Webinar 25.02.21 godz.14.45

  REGENERACJA SPORTOWCA A ZDROWE ODŻYWIANIE - Często naszą całą uwagę skupiamy na tym, co wydarza się na treningu, a umyka nam proces regeneracji. To czy kolejny trening możemy wykonać na 100 %  możliwości, ściśle zależy od  tego,  czy  w  pełni  zregenerowaliśmy  się  po uprzednio   przeprowadzonym   treningu. Podczas webinaru dowiesz się co odgrywa istotną rolę  i jakie znaczenie ma zbilansowane, zdrowe odżywianie w procesie regeneracji sportowca. Serdecznie zapraszają Mariusz Różański i Przemek Pieczyński więcej »

 • Webinar z Piotrem Olenderkiem (18.02, godz. 14.00)

  16.02.2021
  • Publikacja posiada materiał video
  Webinar z Piotrem Olenderkiem (18.02, godz. 14.00)

  Zapraszamy na spotkanie z Piotrem Olenderkiem, które prowadzi Konrad Cop. Piotrek to jeden z najbardziej docenianych polskich statystyków mający za sobą również karierę trenerska. Jest on współtwórcą polskiego programu statystycznego VolleyStation. Siatkarskie Ośrodki Szkolne będą wymagały od swoich Ośrodków pracy w tym programie i umiejętności korzystania z jego zasobów.  więcej »

 • Webinar 12.02.21 (tym razem w piątek) godz. 14.30

  09.02.2021
  • Publikacja posiada materiał video
  Webinar 12.02.21 (tym razem w piątek) godz. 14.30

  Zapraszamy na kolejny webinar, którego tematem jest Współpraca trenera piłki siatkowej z trenerem motoryki. Miejscem do którego Was zaproszą prelegenci Artur Wójcik i Bartek Groffik będzie Twardogóra. Na przykładzie Kadry U-16 dziewcząt zostanie przedstawiony spójny program przenikania się treści dotyczących przygotowania motorycznego i technicznego w piłce siatkowej. więcej »

 • Jakość ruchu, a rola wzroku

  02.02.2021
  • Publikacja posiada materiał video
  Jakość ruchu, a rola wzroku

  Zaproszenie na pierwszy webinar nowego 2021 roku (czwartek 4.02 godz.14.00). Kolejne webinary będą odbywały się w każdy czwartek do wakacji. Tematem tego webinaru będzie określenie wpływu systemu wzrokowego na nasze działania. Bartek Groffik będzie rozmawiał z trenerem przygotowania motorycznego Sławomirem Fotkiem  specjalizującym się w treningu wzroku. Jest to trener współpracujący z Igą Swiątek. więcej »

 • Zbilansowana dieta a problem objadania się w sporcie.

  15.12.2020
  • Publikacja posiada materiał video
   Zbilansowana dieta a problem objadania się w sporcie.

  Webinar, czwartek 17.12 godz. 14.00, przeprowadzimy w świątecznej atmosferze w tercecie: Bartek Groffik, Mariusz Różański i Przemysław Pieczyński. Świąteczna dietetyka sportowa będzie pretekstem do dyskusji i podsumowań minionego "covidowego" roku. Będziemy zapraszać trenerów i ich podopiecznych do otwarcia się i nowego postrzegania proponowanych przez nas rozwiązań w zakresie przygotowania motorycznego, zbilansowanej diety i treningu mentalnego. Serdecznie zapraszamy. więcej »

 • Trenerskie style komunikowania się - kara i nagroda w sporcie

  09.12.2020
  • Publikacja posiada materiał video
  Trenerskie style komunikowania się - kara i nagroda w sporcie

  Webinar 10.12.2020 godz.14.00.   Przemysław Pieczyński z Anną Ingarden poprowadzą webinar poruszający trenerskie style komunikowania się w sporcie i ich wpływ na motywację zawodników/zawodniczek do procesu uczenia się. Dzięki webinarowi dowiesz się w jaki sposób pobudzany jest niepożądany układ kary, a w jakich okolicznościach uruchamiany neuronalny układ nagrody. więcej »

 • Webinar 03.12 o godz. 13.00 z Bartkiem Groffikiem i jego gośćmi

  03.12.2020
  • Publikacja posiada materiał video
  Webinar 03.12 o godz. 13.00 z Bartkiem Groffikiem i jego gośćmi

  Temat webinaru „Kształtowanie przyspieszenia w poruszaniu liniowym". Gość: Wojciech Kosendiak, trener sprinterów LA, były reprezentant Polski w dwóch dyscyplinach sportu, były członek kadry olimpijskiej.Treść: będzie omawiane znaczenie przyspieszenia w poruszaniu liniowym, które jest niezwykle istotnym elementem w nabiegu do wyskoku. Ponadto zostaną przedstawione ćwiczenia kształtujące przyspieszenie w oparciu o ćwiczenia sprinterskie wykorzystywane w LA i przygotowaniu motorycznym w siatkówce. więcej »

 • Webinar - PIĄTEK 27.11 godz. 14.00 GREK DEA Indywidualizacja w siatkówce w dobie COVID

  25.11.2020
  • Publikacja posiada materiał video
  Webinar - PIĄTEK 27.11 godz. 14.00 GREK DEA Indywidualizacja w siatkówce w dobie COVID

  Greg Dea - Indywidualizacja i zastosowanie protokołu prewencji urazów w siatkówce w dobie  pandemii COVID. Grek Dea pochodzi z Australii, fizjoterapeuta chińskiej reprezentacji siatkówki kobiet w latach 2014-2016, zdobywca World Cup 2015, twórca programu prewencji kontuzji opartego o wzorce ruchowe w siatkówce, wykładowca FMS i SFMA, przez ponad 10 lat związany z liderem wśród firm zajmujących się przygotowaniem motorycznym w USA - EXOS. Piątek 27.11 godz. 14.00 więcej »

 • Szkolenie dla nauczycieli i trenerów - jesień 2020

  10.11.2020
  • Publikacja posiada materiał video
  Szkolenie dla nauczycieli i trenerów - jesień 2020

  Zapraszamy na coroczną Konferencję dla nauczycieli i trenerów. Tym razem w formie przekazu zdalnego.  Wykłady mają charakter przekrojowy, dotyczą pracujących z grupami młodzieżowymi na różnych szczeblach. Tematyka porusza aktualne problemy. Uczestnictwo obowiązkowe.  więcej »

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice