Czy wiesz, że ... w 1934 roku utworzono Komisję Technicznej Siatkówki przy IAHF.

Młodzieżowa siatkówka nagrodzona

Redakcja tygodnika „Wprost” wyróżniła Polski Związek Piłki Siatkowej za najciekawszy projekt z zakresu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu. To już trzecie wyróżnienie dla PZPS za „Program upowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży w zakresie piłki siatkowej” realizowany wspólnie z Ministerstwem Sportu i Turystyki.


Obie instytucje otrzymały za wdrożenie i realizację tego projektu również wyróżnienie w 14. edycji Raportu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu, opublikowanego w tygodniku Gazeta Finansowa, którego partnerem honorowym jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. W każdej edycji wyróżniane są firmy i instytucje, które konsekwentnie realizują interesujące programy wspierające ważne społeczne obszary. Polski Związek Piłki Siatkowej stworzył program, który wpisuje się w idee społecznej odpowiedzialności biznesu.

Doceniono zaangażowanie PZPS w promocję sportu wśród młodzieży a w szczególności realizację ogólnopolskiego projektu szkolenia młodzieży uzdolnionej sportowo w piłce siatkowej w Siatkarskich Ośrodkach Szkolnych, działających ze wsparciem jednostek samorządu terytorialnego. To innowacyjne w skali kraju przedsięwzięcie, które swoją premierę miało wraz z rozpoczęciem roku szkolnego we wrześniu 2012 r. w 128 szkołach w całej Polsce. Program ten, jako pierwszy tego rodzaju ogólnopolski projekt, wpisuje się w strategię rozwoju sportu powszechnego, poprzez m.in. przesunięcie części środków ze sportu wyczynowego na sport powszechny, zwiększenie godzin obowiązkowego WF w szkołach, czy wykorzystanie istniejącej infrastruktury sportowej do popularyzacji sportu powszechnego.

Ponadto jesienią 2012 roku, za wspólny projekt, Polski Związek Piłki Siatkowej oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki zostali laureatami nagrody Najlepszy Partner w Biznesie, w kategorii „Sport” przyznaną przez miesięcznik „Home&Market”. Pismo od 10 lat nominuje firmy i instytucje wyróżniające się na rynku, które są uznawane przez środowisko biznesowe za godne zaufania oraz warte polecenia. Redakcja „Home&Market” dokonuje wyboru nominowanych na podstawie przeglądu oferty poszczególnych firm, proponujących usługi klientom instytucjonalnym oraz opinii największych przedsiębiorstw prywatnych, ankietowanych przez miesięcznik. Pod uwagę brane są osiągnięcia z ostatnich 12 miesięcy. W imieniu PZPS nagrodę odebrał Mirosław Przedpełski, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, w imieniu MSiT - Piotr Rudzki, doradca ministra.

***
Opracowany przez Polski Związek Piłki Siatkowej „Program upowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży w zakresie piłki siatkowej na lata 2012 - 2015” realizowany pod auspicjami Ministerstwa Sportu i Turystyki to nowatorska inicjatywa, która przy wykorzystaniu innowacyjnych technik wdraża system nauki jednej z najbardziej popularnych wśród młodzieży dyscyplin sportowych oferując kompletne instrumentarium oparte o najnowocześniejsze doświadczenia szkoleniowe polskich i zagranicznych trenerów. Zasadniczymi elementami programu są Siatkarskie Ośrodki Szkolne zlokalizowane na terenie wszystkich województw, które skupiają najzdolniejszą siatkarską młodzież oraz portal Młodzieżowa Akademia Siatkówki. Portal służy całemu środowisku związanemu z siatkówką dzieci i młodzieży i - co najważniejsze - może być wykorzystywany przez wszystkich nauczycieli wychowania fizycznego szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice