Czy wiesz, że ... reprezentacja kobiet czterokrotnie zdobyła srebrny medal na Mistrzostwach Europy (’50 Sofia, ‘51 Paryż, ’63 Constanca, ’67 Izmir).

Młodzieżowa siatkówka nagrodzona

Redakcja tygodnika „Wprost” wyróżniła Polski Związek Piłki Siatkowej za najciekawszy projekt z zakresu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu. To już trzecie wyróżnienie dla PZPS za „Program upowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży w zakresie piłki siatkowej” realizowany wspólnie z Ministerstwem Sportu i Turystyki.


Obie instytucje otrzymały za wdrożenie i realizację tego projektu również wyróżnienie w 14. edycji Raportu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu, opublikowanego w tygodniku Gazeta Finansowa, którego partnerem honorowym jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. W każdej edycji wyróżniane są firmy i instytucje, które konsekwentnie realizują interesujące programy wspierające ważne społeczne obszary. Polski Związek Piłki Siatkowej stworzył program, który wpisuje się w idee społecznej odpowiedzialności biznesu.

Doceniono zaangażowanie PZPS w promocję sportu wśród młodzieży a w szczególności realizację ogólnopolskiego projektu szkolenia młodzieży uzdolnionej sportowo w piłce siatkowej w Siatkarskich Ośrodkach Szkolnych, działających ze wsparciem jednostek samorządu terytorialnego. To innowacyjne w skali kraju przedsięwzięcie, które swoją premierę miało wraz z rozpoczęciem roku szkolnego we wrześniu 2012 r. w 128 szkołach w całej Polsce. Program ten, jako pierwszy tego rodzaju ogólnopolski projekt, wpisuje się w strategię rozwoju sportu powszechnego, poprzez m.in. przesunięcie części środków ze sportu wyczynowego na sport powszechny, zwiększenie godzin obowiązkowego WF w szkołach, czy wykorzystanie istniejącej infrastruktury sportowej do popularyzacji sportu powszechnego.

Ponadto jesienią 2012 roku, za wspólny projekt, Polski Związek Piłki Siatkowej oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki zostali laureatami nagrody Najlepszy Partner w Biznesie, w kategorii „Sport” przyznaną przez miesięcznik „Home&Market”. Pismo od 10 lat nominuje firmy i instytucje wyróżniające się na rynku, które są uznawane przez środowisko biznesowe za godne zaufania oraz warte polecenia. Redakcja „Home&Market” dokonuje wyboru nominowanych na podstawie przeglądu oferty poszczególnych firm, proponujących usługi klientom instytucjonalnym oraz opinii największych przedsiębiorstw prywatnych, ankietowanych przez miesięcznik. Pod uwagę brane są osiągnięcia z ostatnich 12 miesięcy. W imieniu PZPS nagrodę odebrał Mirosław Przedpełski, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, w imieniu MSiT - Piotr Rudzki, doradca ministra.

***
Opracowany przez Polski Związek Piłki Siatkowej „Program upowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży w zakresie piłki siatkowej na lata 2012 - 2015” realizowany pod auspicjami Ministerstwa Sportu i Turystyki to nowatorska inicjatywa, która przy wykorzystaniu innowacyjnych technik wdraża system nauki jednej z najbardziej popularnych wśród młodzieży dyscyplin sportowych oferując kompletne instrumentarium oparte o najnowocześniejsze doświadczenia szkoleniowe polskich i zagranicznych trenerów. Zasadniczymi elementami programu są Siatkarskie Ośrodki Szkolne zlokalizowane na terenie wszystkich województw, które skupiają najzdolniejszą siatkarską młodzież oraz portal Młodzieżowa Akademia Siatkówki. Portal służy całemu środowisku związanemu z siatkówką dzieci i młodzieży i - co najważniejsze - może być wykorzystywany przez wszystkich nauczycieli wychowania fizycznego szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice