Materiały dydaktyczne

Przeglądasz wszystkie publikacje
Jeżeli potrzebujesz publikacji z konkretnego zagadnienia, skorzystaj z opcji widocznych z lewej strony. Wtedy lista publikacji zostanie odpowiednio zawężona.
 • Jak wyszkolić zdrowego siatkarza

  01.10.2013
  Jak wyszkolić zdrowego siatkarza

  Przeciętny młody człowiek trafiający na treningi najczęściej jest „rozklekotaną ciężarówką”. Stąd coraz więcej urazów: ostrych i przeciążeniowych wśród młodych sportowców. Jak wyszkolić zdrowego atletę/ sportowca/ siatkarza? więcej »

 • Mięsień pośladkowy średni - jego znaczenie w prawidłowym funkcjonowaniu ciała

  30.05.20143 wypowiedzi
  • Publikacja posiada podłączone pliki PDF
  Mięsień pośladkowy średni - jego znaczenie w prawidłowym funkcjonowaniu ciała

  Podstawowy mięsień odwodzący w stawie biodrowym. Decydujący  mięsień o stabilizacji miednicy w płaszczyźnie czołowej podczas lokomocji. Osłabienie mięśnia pośladkowego średniego łączone jest z wieloma kontuzjami i patologiami  kończyny dolnej.… więcej »

 • Prewencja w siatkówce – szkolenie trenerów Spała

  13.03.2017
  • Publikacja posiada materiał video
  Prewencja w siatkówce – szkolenie trenerów Spała

  Ograniczenia rotacji wewnętrznej w stawie ramiennym w piśmiennictwie wymieniane jest jako podstawowe zaburzenia siatkarza. Każdy zawodnik piłki siatkowej, po kilku latach, gdy nie stosuje odpowiednich ćwiczeń,  ma zaburzenia pod względem rotacji: rotacje zewnętrzną… więcej »

 • ZDROWY I SPRAWNY SIATKARZ

  30.04.20201 wypowiedź
  • Publikacja posiada podłączone pliki PDF
  ZDROWY I SPRAWNY SIATKARZ

  Pozycja dedykowana do trenerów o fizjoterapeutów pracujący w siatkówce głównie z grupami młodzieżowymi.Materiały przygotowane przez fizjoterapeutów współpracujących z kadrami młodzieżowymi WZPS Poznań, Paulinę Gorwę i Łukasza Burlińskiego. więcej »

 • Andrea Anastasi - Duch walki

  14.12.2012
  Andrea Anastasi - Duch walki

  Z reprezentacją Polski pracuje od 2011, a już stał się niemal gwarantem obecności BIAŁO-CZERWONYCH na podium wszystkich imprez międzynarodowych. ANDREA ANASTASI opowiada o swoich planach i możliwych sukcesach męskiej reprezentacji przed Igrzyskami Olimpijskimi w… więcej »

 • Dieta

  Dieta

  Dieta warunkuje formę zawodnika, a żywność spożywana w czasie treningu i zawodów ma wpływ na wyniki. Warto wiedzieć, jak powinna wyglądać dieta sportowca.  więcej »

 • Psychologia dla sportu

  16.03.2013
  Psychologia dla sportu

  Materiał ten otwiera cykl artykułów dotyczących zastosowania wiedzy psychologicznej w codziennej pracy z młodymi sportowcami. Znajomość podstawowych zagadnień psychologii może przynieść wiele dobrego  w trakcie treningów i zawodów, motywując młodych… więcej »

 • JUŻ JEST! MARCIN PRUS „MISTRZEM BYĆ!” – PATRONAT PZPS, SOS i AKADEMII SOS

  25.10.2016
  JUŻ JEST! MARCIN PRUS „MISTRZEM BYĆ!” – PATRONAT PZPS, SOS i AKADEMII SOS

  16 października 2016 roku do Biblioteki Narodowej w Warszawie trafiła książka „MISTRZEM BYĆ!” autorstwa Ambasadora SOS - Marcina Prusa. Od dziś jest dostępna dla każdego! więcej »

 • Przygotowanie mentalne w pracy trenera

  10.12.2017
  Przygotowanie mentalne w pracy trenera

  Nie ulega wątpliwości jak ważną rolę pełni trener w życiu sportowym młodego sportowca. Przekłada się to, również, na funkcjonowaniu zawodnika w życiu poza-sportowych, o czym warto pamiętać. Relacja trener- zawodnik to specyficzny system. Jakość dynamiki tego… więcej »

 • 11 kluczowych elementów przygotowania mentalnego w sporcie

  02.12.20191 wypowiedź
  • Publikacja posiada podłączone pliki PDF
  11 kluczowych elementów przygotowania mentalnego w sporcie

  Publikacja  „11 kluczowych elementów przygotowania mentalnego w sporcie” autorstwa Radosława Wyrzykowskiego traktuje o tym jak ważne w grze każdego sportowca jest przygotowanie mentalne. Książka „11 kluczowych elementów przygotowania mentalnego w sporcie”… więcej »

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice