Podstawowy mięsień odwodzący w stawie biodrowym. Decydujący mięsień o stabilizacji miednicy w płaszczyźnie czołowej podczas lokomocji. Osłabienie mięśnia pośladkowego średniego łączone jest z wieloma kontuzjami i patologiami kończyny dolnej. Przewlekłe osłabienie mięśnia pośladkowego średniego może prowadzić do powstania skoliozy funkcjonalnej więcej »
Ograniczenia rotacji wewnętrznej w stawie ramiennym w piśmiennictwie wymieniane jest jako podstawowe zaburzenia siatkarza. Każdy zawodnik piłki siatkowej, po kilku latach, gdy nie stosuje odpowiednich ćwiczeń, ma zaburzenia pod względem rotacji: rotacje zewnętrzną ma dużą, a wewnętrzną ma ograniczoną, jeśli chodzi o ruchomość. Odwrotnie z siłą mięśni, rotatory wewnętrzne są silne, a zewnętrzne słabe. więcej »
Pozycja dedykowana do trenerów o fizjoterapeutów pracujący w siatkówce głównie z grupami młodzieżowymi.Materiały przygotowane przez fizjoterapeutów współpracujących z kadrami młodzieżowymi WZPS Poznań, Paulinę Gorwę i Łukasza Burlińskiego. więcej »
Z reprezentacją Polski pracuje od 2011, a już stał się niemal gwarantem obecności BIAŁO-CZERWONYCH na podium wszystkich imprez międzynarodowych. ANDREA ANASTASI opowiada o swoich planach i możliwych sukcesach męskiej reprezentacji przed Igrzyskami Olimpijskimi w Londynie. więcej »
Dieta warunkuje formę zawodnika, a żywność spożywana w czasie treningu i zawodów ma wpływ na wyniki. Warto wiedzieć, jak powinna wyglądać dieta sportowca. więcej »
Materiał ten otwiera cykl artykułów dotyczących zastosowania wiedzy psychologicznej w codziennej pracy z młodymi sportowcami. Znajomość podstawowych zagadnień psychologii może przynieść wiele dobrego w trakcie treningów i zawodów, motywując młodych zawodników do osiągania lepszych wyników i odkrywając w pełni ich potencjał. więcej »
16 października 2016 roku do Biblioteki Narodowej w Warszawie trafiła książka „MISTRZEM BYĆ!” autorstwa Ambasadora SOS - Marcina Prusa. Od dziś jest dostępna dla każdego! więcej »
Nie ulega wątpliwości jak ważną rolę pełni trener w życiu sportowym młodego sportowca. Przekłada się to, również, na funkcjonowaniu zawodnika w życiu poza-sportowych, o czym warto pamiętać. Relacja trener- zawodnik to specyficzny system. Jakość dynamiki tego systemu wpływa na emocje zawodnika, jego zaangażowanie w trening, motywację w sytuacji startowej oraz, co najważniejsze, na postrzeganie sportu oraz samej dyscypliny. więcej »
Publikacja „11 kluczowych elementów przygotowania mentalnego w sporcie” autorstwa Radosława Wyrzykowskiego traktuje o tym jak ważne w grze każdego sportowca jest przygotowanie mentalne. Książka „11 kluczowych elementów przygotowania mentalnego w sporcie” zebrała pozytywne recenzje w siatkarskim środowisku. Dobrymi wrażeniami po publikacji podzielili się między innymi: Łukasz Kadziewicz – wicemistrz świata 2006, Monika Brzostek – plażowiczka z Rio de Janeiro, Oskar Kaczmarczyk, Grzegorz Wagner, Alojzy Świderek, Zbigniew Krzyżanowski, Waldemar Wspaniały czy znany z pracy w Polsce Miguel Angel Falasca. więcej »
Dział, który pragniemy Państwu zaprezentować przeznaczony jest dla nauczycieli nauczania początkowego oraz nauczycieli klas 4-6. Proponujemy między innymi roczne plany, gotowe scenariusze lekcji oraz wiele innych ciekawych publikacji.
Gimnazjum to szczególny okres, w którym pasją do sportu można zarazić, ale również mocno zniechęcić. To co chcemy dla Państwa zrobić to ułatwić to zadanie podsuwając gotowe, a co więcej profesjonalne pomysły, plany na wykorzystanie zajęć lekcji WF i wiele innych.
Kierowanie treningiem młodego siatkarza wymaga profesjonalnej wiedzy, bowiem zaawansowany wysiłek wpływa na rozwój nie tylko fizyczny, ale i psychiczny dojrzewającego człowieka.