Motoryka - video

 • Trening funkcjonalny cz. V

  23.08.2013
  • Publikacja posiada materiał video
  Trening funkcjonalny cz. V

  Zapraszamy do obejrzenia ćwiczeń na kompleks barkowy przygotowanych i prowadzonych przez dr Ryszarda Biernata. Prezentowane ćwiczenia są nowoczesnym, naukowo udowodnionym sposobem  prewencji urazu kompleksu barkowego.  więcej »

 • Filmy szkoleniowe Siatkarskich Ośrodków Szkolnych

  23.08.2013
  Filmy szkoleniowe Siatkarskich Ośrodków Szkolnych

  Prawidłowo wykonywane ćwiczenia treningu funkcjonalnego podstawą właściwego przygotowania motorycznego siatkarza. więcej »

 • Trening funkcjonalny cz. III

  07.08.2013
  • Publikacja posiada materiał video
  Trening funkcjonalny cz. III

  Przedstawiamy III część cyklu prezentacji filmowych materiałów szkoleniowych zrealizowanych w Kielnarowej. więcej »

 • Trening funkcjonalny cz.II

  31.07.2013
  • Publikacja posiada materiał video
  Trening funkcjonalny cz.II

  Przedstawiamy II część cyklu prezentacji filmowych materiałów szkoleniowych zrealizowanych w Kielnarowej w czasie kampu dla chłopców z Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Zapraszamy do obejrzenia ćwiczeń przygotowanych i prowadzonych przez dr Ryszarda Biernata.  więcej »

 • Trening funkcjonalny cz.I

  24.07.2013
  • Publikacja posiada materiał video
  Trening funkcjonalny cz.I

  Rozpoczynamy cykl prezentacji filmowych materiałów szkoleniowych zrealizowanych w Kielnarowej w czasie kampu dla chłopców z Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. więcej »

 • Kettlebelle - Przygotowanie motoryczne

  Kettlebelle - Przygotowanie motoryczne

  Kettlebells są doskonałym narzędziem do rozwoju stabilizacji i siły funkcjonalnej, angażują łańcuchy mięśniowo-powięziowe, trenują ruch, ale przede wszystkim akcentują w ćwiczeniach fazę ekscentryczną. W związku z tym, kettlebells dostępne są począwszy od 2 kilogramów, mogą znaleźć zastosowanie już w gimnazjum. więcej »

 • Gryf - Przygotowanie motoryczne

  Gryf - Przygotowanie motoryczne

  W dalszym ciągu panują przesądy, że trening z oporem zewnętrznym jest szkodliwy i hamuje rozwój młodej osoby. Natomiast nauczyciel i trener znający zasady i sam będący przykładem, może, a wręcz powinien już u najmłodszych, od 7 roku życia rozpocząć naukę techniki ćwiczeń oporowych, tak, aby w wieku 15-16 lat młoda siatkarka czy siatkarz mogli przystąpić do treningu o wysokim stopniu trudności i progresywnie narastającym obciążeniu zewnętrznym. więcej »

 • Rozgrzewka - Przygotowanie motoryczne

  Rozgrzewka - Przygotowanie motoryczne

  Prezentowany zestaw zawiera ponad 30 ćwiczeń, które jako całość mogą stanowić osobną jednostkę treningową o charakterze sprawnościowym (stabilizacja/prewencja), a podzielenie ich na 3 grupy może stworzyć przykłady modelowych rozgrzewek do naprzemiennego przeprowadzania przez cały sezon. Warto zwrócić uwagę na znaczną ilość ćwiczeń angażujących i mobilizujących w różnych płaszczyznach stawy biodrowe. więcej »

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice