Bibliografia

 • Siatkarskie Puchary

  19.11.2013
  Siatkarskie Puchary

  Świetna lektura dla kibiców, zawodników, trenerów, dziennikarzy sportowych i wszystkich tych, którzy pragną uporządkowanej i wiarygodnej wiedzy na temat siatkówki.  więcej »

 • Podstawowe problemy teorii wychowania fizycznego

  23.09.2013
  Podstawowe problemy teorii wychowania fizycznego

  „Podstawowe problemy teorii wychowania fizycznego” jest udaną próbą osadzenia teorii wychowania fizycznego w ogólniejszej teorii wychowania. Autor jest  gorącym zwolennikiem eksponowania w edukacji, czemu daje wyraz w swych publikacjach, personalistycznego podejścia i podmiotowości ucznia. więcej »

 • Nauczanie i uczenie się gry w siatkówkę

  29.07.2013
  Nauczanie i uczenie się gry w siatkówkę

  Książka wychodzi naprzeciw założeniom nowej podstawy programowej z wychowania fizycznego. Przewidywana w niej formuła zajęć do wyboru, otwiera dla wszystkich gier, w tym dla siatkówki nowe możliwości uprawiania i w wersji zmierzającej ku zabawie i ku wyczynowi – w takiej właśnie kolejności. więcej »

 • Anatomia treningu mięśni tułowia

  28.07.20131 wypowiedź
  Anatomia treningu mięśni tułowia

  Dogłębne poznanie dużych mięśni podstawowych tułowia jest kluczem do uzyskania zdrowego, gibkiego ciała. Anatomia treningu mięśni tułowia pozwala zrozumieć istotę tych ćwiczeń, pokazując pracę mięśni podczas ich wykonywania i zwiększając motywację do podjęcia wysiłku. więcej »

 • Metoda projektów w pracy nauczyciela wychowania fizycznego

  25.07.20131 wypowiedź
  Metoda projektów w pracy nauczyciela wychowania fizycznego

  „Metoda projektów w pracy nauczyciela wychowania fizycznego - praktyczny przewodnik”  to publikacja napisana przez nauczyciela praktyka, dla innych nauczycieli. Zawarte w przewodniku informacje umożliwią każdemu nauczycielowi realizację zadań edukacyjnych metodą projektów. więcej »

 • Anatomia w tańcu

  09.07.2013
  Anatomia w tańcu

  "Anatomia w tańcu" Jacqui Greene Haas mówi jak poprawić elastyczność ciała oraz siłę i napięcie mięśni. Chociaż książka przeznaczona jest dla tancerzy to każdy nauczyciel znajdzie tu wiele pomocnych ćwiczeń do zastosowania w praktyce siatkarskiej.  więcej »

 • Mój sport, moja radość

  18.06.2013
  Mój sport, moja radość

  ”Mój sport, moja radość” – to jedna książka w której mogą znaleźć coś dla siebie mali i dorośli odbiorcy. W formie przyjaznej dla Czytelnika przypomina o zasadach ważnych w sporcie i codziennym życiu. Ta książka może inspirować. Polecamy! więcej »

 • Harmonogram treningów dla grupy 6-9 lat

  Harmonogram treningów dla grupy 6-9 lat

  Wszystkich nauczycieli i instruktorów pracujących z najmłodszymi zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem treningów opracowany na podstawie „Coaching Youth Volleyball” w oparciu o Amerykański Program Edukacji Sportowej. Harmonogram zawiera sprecyzowany cel oraz opis umiejętności jakie powinien posiąść zawodnik w wieku 6-9 lat. więcej »

 • Coaching Youth Volleyball

  Coaching Youth Volleyball

  Zapraszamy do zapoznania się z publikacją "Coaching Youth Volleyball" (Trening Siatkówki Młodzieżowej). Jest to jeden z wielu zasobów szkoleniowych Amerykańskiego Programu Edukacji Sportowej (ASEP) i USA Volleyball. Książka ta przeznaczona jest dla trenerów i pozwala poznać metody nauczania podstawowych umiejętności, przedstawia jak wydajne projektować ćwiczenia treningowe, a także jak poprawić umiejętności komunikacyjne, tak niezbędne w prowadzeniu treningu dla dzieci i młodzieży. więcej »

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice