Rozgrzewka - Przygotowanie motoryczne

Prezentowany zestaw zawiera ponad 30 ćwiczeń, które jako całość mogą stanowić osobną jednostkę treningową o charakterze sprawnościowym (stabilizacja/prewencja), a podzielenie ich na 3 grupy może stworzyć przykłady modelowych rozgrzewek do naprzemiennego przeprowadzania przez cały sezon. Warto zwrócić uwagę na znaczną ilość ćwiczeń angażujących i mobilizujących w różnych płaszczyznach stawy biodrowe.

Funkcjonalna mobilność w tych centralnych stawach człowieka jest podstawą do minimalizowania ruchów kompensacyjnych w odcinku lędźwiowym kręgosłupa i stawach kolanowych, a co za tym idzie zmniejsza ryzyko urazu w tych segmentach. Kolejna grupa, na którą warto zwrócić uwagę, to ćwiczenia aktywujące CUN. Kolokwialnie można rzec, rozgrzewające mózg. Wszystkie ćwiczenia jednonóż, wytrącające ćwiczącego z równowagi, z jednoczesnym zadaniem utrzymania jej, spełniają kryteria aktywacji obu półkul mózgowych. Typ ćwiczeń prezentowanych w rozgrzewce dynamicznej, po opanowaniu podstaw stabilizacji (patrz „Stabilizacja od zera" dostępne na stronie www.mlodziezowasiatkowka.pl) oraz techniki mogą i powinny być wprowadzane jak najwcześniej, już na poziomie szkoły podstawowej.


Poniżej prezentujemy listę nagrań.
Po kliknięciu na wybrane zagadnienie, zostanie wyświetlony materiał.
DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice