OWOCNE SPOTKANIE SEBASTIANA PAWLIKA


W czwartek w siedzibie Polskiego Związku Piłki Siatkowej odbyło się spotkanie Sebastiana Pawlika z przedstawicielami kadr szkoleniowych klubów, które w ostatnich latach osiągały najlepsze wyniki w krajowych rozgrywkach młodzieżowych. Nad rozmowami czuwali Waldemar Wspaniały – Szef Projektu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych i Stanisław Majkowski - Kierownik Wyszkolenia PZPS.

Spotkanie związane było ze zmianami organizacyjnymi jakie zaszły w NLO SMS PZPS w Spale z dniem 1 września bieżącego roku. W nowym roku szkolnym zmieniły się struktury liceum a pion dyrektorski został rozdzielony na dyrektora szkoły (pełniącego funkcję edukacyjne i administracyjne), wicedyrektora ds. siatkówki halowej oraz wicedyrektora ds. siatkówki plażowej. Funkcję dyrektora placówki pełni Jacek Matuszewski, siatkówką plażową zawiaduje Łukasz Fijałek, a za halową odmianę dyscypliny, jako Trener Główny SMS PZPS Spały, odpowiadać będzie Sebastian Pawlik.

W czwartek asystent Vitala Heynena miał okazję zaprezentować swoje plany i wizje trenerom klubów, które w ostatnich latach notowały najlepsze wyniki w młodzieżowych mistrzostwach Polski, stanowiąc tym samym główną bazę uczniów liceum w Spale oraz zawodników kadr narodowych. Wśród najważniejszych ośrodków szkoleniowych znalazły się MOS Wola Warszawa, Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla, AKS Resovia Rzeszów, Trefl Gdańsk i KS Metro Warszawa, reprezentowani kolejno przez Krzysztofa Felczaka, Damiana Luksa, Jacka Podporę, Edwarda Pawluna Wojciecha Szczuckiego.

-  Głównym tematem rozmów był sposób funkcjonowania szkoły po zmianach organizacyjnych oraz współpraca Spały z klubami. Sebastian przedstawił nam swoje założenia, które na pewno przyniosą wiele dobrego. Chcemy żeby trener Pawlik był odpowiedzialny nie tylko za szkolenie zawodników, ale także kontakty z przedstawicielami klubów i efektywną komunikację – zdradza Waldemar Wspaniały, Szef Projektu SOS – Cieszę się, że udało nam się wyjaśnić pewne kwestie, które w przeszłości powodowały jakieś niesnaski pomiędzy szkołą a klubami. Zdarzało się bowiem, że dochodziło do niewielkich nieporozumień komunikacyjnych, a niestety jest tak, że nierozwiązane drobiazgi potem przeradzają się w poważniejsze problemy. Teraz chcemy tego uniknąć, chociażby poprzez częstszy kontakt telefoniczny, mailowy, a nawet wyjazdy trenerów Spały do klubów na przeprowadzenie zajęć  – dodaje. Waldemar Wspaniały jest optymistą i wierzy, że po czwartkowym spotkaniu wiele się zmieni – Nasze rozmowy były bardzo merytoryczne i wiemy, co koniecznie należy usprawnić. Myślę, że musimy grubą kreską oddzielić przeszłość i z dużymi nadziejami patrzeć przed siebie.

Funkcję Trenera Głównego SMS PZPS Spały Sebastian Pawlik będzie łączył z rolą trenera reprezentacji Polski U20 oraz asystenta Vitala Heynena w kadrze seniorskiej.

- Bycie Trenerem Głównym SMS PZPS Spały jest dla mnie sporym wyzwaniem i czymś nowym. Moim głównymi zadaniami będzie nadzorowanie pracy trenerów w szkole, choć ja też nie zamierzam rezygnować z prowadzenia zajęć z uczniami -  przyznał Sebastian Pawlik Mam wiele pomysłów, które chciałbym wdrożyć i wierzę, że będzie to możliwe. Chciałbym aby uczniowie wychodzący z naszej szkoły byli przygotowani do treningów na poziomie seniorskim i mieli do tego stosowne umiejętności techniczne – zakończył.

Źródło: pzps.pl/ Anna Daniluk, fot. Adrian Sawko

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice