Młodzież zadowolona z Kampu w Kielnarowej


Od 28 czerwca do 9 lipca 2014 roku w Centrum Turystyki i Rekreacji WSiZ w Kielnarowej na Podkarpaciu odbył się pierwszy tegoroczny Kamp Siatkarskich Ośrodków Szkolnych .W zgrupowaniu uczestniczyło 96 wyselekcjonowanych zawodników wybranych z 4 regionów Polski. Byli to chłopcy z 2 i 3 klasy gimnazjum.

Region Północny reprezentowali między innymi dwaj zawodnicy Maratonu Świnoujście: Miłosz Kruk oraz Maciej Majewski. Siatkarze bardzo chwali obóz ale również cały projekt Siatkarskich Ośrodków Szkolnych – Uważam, że program S.O.S. jest dla nas niesamowitą szansą i okazją to zwiększenia swoich umiejętności. Poprzez sprzęt, który dostaliśmy oraz wyjazdy mamy znacznie większe szanse rozwoju – powiedział Miłosz Kruk.

Chłopcy przygodę ze sportem zaczęli już od minisiatkówki. Miłosz rozpoczął treningi w 5 klasie, a Maciek w 6. – Trenujemy w jednym klubie. Do tej pory naszym największym sukcesem było 4 miejsce na tegorocznych mistrzostwach Polski młodzików. Byliśmy też na finałach Gimnazjady, które zakończyliśmy na szóstej lokacie – opowiadał Maciej Majewski – W przyszłym roku będę już walczyć w mistrzostwach Polski kadetów.

- Ja mam ostatni rok młodzika – dodaje Miłosz Kruk – Będziemy walczyć o medal, myślę, że mamy szansę.

Trenerzy podczas zgrupowania zapewnili młodym siatkarzom nie tylko treningi techniczne. Były również zajęcia z trenerami przygotowania motorycznego, gdzie przekazywana była ogromna wiedza dotycząca prawidłowości wykonania ćwiczeń na siłowni. Zawodnicy uczestniczyli w treningach funkcjonalnych i prewencyjnych.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z treningów w Kielnarowej – przyznał Maciej MajewskiCzuję, że znacznie poprawiłem swoje umiejętności techniczne. Na Kampie nauczyłem się naprawdę dużo i wiem, że zaowocuje to w przyszłości. Trenerzy kładli duży nacisk właśnie na technikę, na poprawność odbić, tego trochę brakuje podczas roku szkolnego. Nauczyliśmy się też kilku technik rozciągania oraz prawidłowości w wykonywaniu ćwiczeń na siłowni: przysiadów, wypadów czy tego jak przenosić ciężar.

- Treningi nam się bardzo podobały – przyznał Miłosz Kruk – Dla mnie osobiście bardzo ważne podczas tego obozu było to, że trenerzy zauważyli we mnie potencjał na przyjmującego. To mnie bardzo ucieszyło. Do tej pory grałem na środku i marzyłem, żeby przejść na przyjęcie. Moim idolem jest Bartosz Kurek i kiedyś chciałbym chociaż przybliżyć się do jego umiejętności.

Natomiast Maciej Majewski jest środkowym i z tą pozycją wiąże swoją przyszłość. Jako wzór do naśladowania stawia sobie Piotra Nowakowskiego.

Podczas Kampu w Kielnarowej oprócz treningów i meczów, były przeprowadzone również testy motoryczne i techniczne. Jednym z najlepszym okazał się w nim Miłosz Kruk, który zdobył 7 na 10 punktów. – Dałem się z siebie wszystko – mówi – Nie odpuszczałem ani na chwilę i starałem się do ostatniej kropli potu. W testach były różnego rodzaju biegi, rzut piłką lekarską, skok w dal, pod uwagę brana była średnia ocena, wzrost, waga.

Karolina Szewczyk 

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice