DAWID PAWLUN: BYŁY CIARKI I EMOCJE, ALE KIBICE NAS TUTAJ PONIEŚLI


Reprezentacja Polski do lat 22 wywalczyła w Tarnowie brązowy medal inauguracyjnej edycji mistrzostw Europy do lat 22. Podopieczni Daniela Plińskiego w meczu o trzecie miejsce mogli liczyć na doping blisko czterech tysięcy kibiców w Arenie Jaskółka Tarnów. Rozgrywający Biało-Czerwonych, Dawid Pawlun przyznał jak ważne było wsparcie fanów w drodze po upragniony medal - Były ciarki, były emocje, ale kibice nas tutaj ponieśli i dzięki nim wygraliśmy tutaj dzisiaj i jesteśmy im za to bardzo wdzięczni.

Polacy rozpoczęli mecz z Turcją w bardzo dobrym stylu, jednak potem przegrali drugą partię. Podobny przebieg miało ich półfinałowe spotkanie z Włochami, które przegrali w tie-breaku. Tym razem, zdołali wyszarpać zwycięstwo w czwartym secie, aby rozpocząć szaloną celebrację na boisku.

Tak jakoś się zdarzyło, że drugie sety w tym turnieju nie były najlepsze w naszym wykonaniu. Spodziewaliśmy się, że nie będziemy grać tak, jak w pierwszym secie, ale najważniejsze, że w czwartej partii - po tej gorszej stronie boiska - daliśmy radę wygrać. Różnicą w końcówce była chyba zagrywka. Bardzo cieszymy się z tego wyniku, bo ciężko było wczoraj zapomnieć o tym półfinale, ale daliśmy radę, bo chcieliśmy wygrać ten mecz, żeby nie zostać tutaj bez medalu - powiedział Dawid Pawlun, który mógł się pochwalić 51% skutecznością swojego zespołu w ataku.

Podczas całego turnieju w Tarnowie, Biało-Czerwoni byli entuzjastycznie dopingowani przez blisko cztery tysiące kibiców, którzy pomagali im w trudnych momentach na boisku, będąc przysłowiowym "siódmym zawodnikiem".

- Mieliśmy tutaj dużo, bardzo dużo dodatkowych zawodników. Muszę przyznać, że chyba nikt z nas nie grał jeszcze przy takiej publiczności. Może tylko Karol Urbanowicz, jak gdzieś grał w pierwszej reprezentacji, ale dla nas to była zupełna nowość. Wiadomo były ciarki, były emocje, ale kibice nas tutaj ponieśli i dzięki nim wygraliśmy dzisiaj i jesteśmy im za to bardzo wdzięczni. Mam nadzieję, że tym medalem odwdzięczyliśmy im się za ten doping. To trzecie miejsce smakuje bardzo dobrze - dla nas dzisiaj to był finał, wygraliśmy i będziemy się cieszyli tym medalem - zakończył Pawlun.

Źródło: pzps.pl/ KATARZYNA PORĘBSKA/MARTYNA SZYDŁOWSKA, FOT. PIOTR SUMARA, JUSTYNA MATJAS 

Polską Siatkówkę wspierają

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice